logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Být odlišný je normální

Být odlišný je normální

Na koho si vzpomenete, když se vám nedaří? Já na svoji choť a na její ochotu začít běhat, třebaže kdysi byla osvobozena z tělocviku. Asi to nebyla ta pravá svoboda…

Jsi divný – šup s tebou do jednoho pytle s ostatními…

Nejsi podle normy – šup s tebou do jednoho pytle s ostatními…

Takhle se to řeší, když se člověk nevejde do škatulky, kterou někdo „chytrý" jednou sestavil.

Zrovna včera jsem měl jeden rozhovor na téma: Žena a váha. Všimli jste si, že každá žena, i když bude naprosto průsvitná, potřebuje shodit 5 kilo? Na tohle téma jsme se dostali poté, kdy dotyčná řešila, že se dočetla, že ideální váha pro běh je taková, jakou disponují černí běžci. Prostě když nejste jako tyčka, tak jste na běh tlustí a basta. A nepomůže vám ani výmluva na silné kosti. Pěkná blbost. Už vidím genetické inženýry, jak geneticky upravují bělocha, aby jeho tělo odpovídalo představě toho, kdo tuhle velmi hloupou myšlenku vypustil do světa.

Ale to jsem dosti odbočil od základní Pavlovy myšlenky – a sice být osvobozen z tělocviku ještě nemusí znamenat tu pravou svobodu. Má pravdu, znám plno lidí, kteří byli osvobozeni z tělocviku, kteří se nevešli do škatulky (zdravý – bez vady) a tělocvik jim byl znepřístupněn až do doby, kdy si začali rozhodovat o svém životě sami a zjistili, že i oni se mohou hýbat a to dokonce bez nějakých velkých omezení. Pokud nevíte, jak se tomuto říká, tak vězte, že se tomu říká „předpos*ání“a znamená jediné – než bych hledal cestu (řešení) a „riskoval" komplikace, tak raději toho člověka odsoudím k pomalému umírání, protože kde není pohyb – neproudí energie, kde neproudí energie, nemůže proběhnout ozdravný proces. Zřejmě budeme muset vyvěsit před nemocnice a lékařská zařízení motto chebských dobrovolníků: Být odlišný je normální.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků