logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běžecké Česko se dočkalo, odstartoval první velký závod pro veřejnost, zúčastnilo se ho 1 600 běžců

Běžecké Česko se dočkalo, odstartoval první velký závod pro veřejnost, zúčastnilo se ho 1 600 běžců

To, co se zdálo ještě před pár týdny nemyslitelné, se stalo po dlouhých vyjednáváních iniciátorů Za zdravé Česko skutečností. V České republice se jen dva týdny po ukončení nouzového stavu uskutečnil hromadný závod pro širokou veřejnost. Závodu Běhej lesy na Vysočině se zúčastnilo téměř 1 600 závodníků.

„Oddělili jsme startovní prostor od toho cílového, závodní pole rozdělili na startovní vlny po 220 účastnících, na klíčová místa rozmístili dezinfekce a tam, kde se lidé potkávali, používali běžci roušky," vyjmenovává hlavní opatření Jan Hejda za organizační tým seriálu.

Další opatření museli přijmout pořadatelé na občerstvovacích stanicích, kde měl personál rukavice, roušky a na jídlo nesahal, bylo totiž připraveno v sáčcích. „Hlavní úkol dle dohody s Ministerstvem zdravotnictví ČR zněl, aby se lidé nepotkávali ve větším počtu na jednom místě. Proto bylo zázemí závodu i startovní koridor zpřístupněn jen účastníkům dané vlny. Běžci si navíc roušku mohli sundat až po startu," popisuje hlavní opatření Hejda.

Úvodního závodu „lesní" série se zúčastnilo v okolí Devíti skal v srdci Vysočiny také 250 dětí. Ti starší museli nechat doprovod mimo startovní prostory. To se ale týkalo skutečně jen větších dětí. U těch menších byl omezen počet startujících, aby tam doprovod být mohl.

Skvělou zprávou pro českou sportující veřejnost je, že se první hromadný závod uskutečnil bez komplikací. To by mohlo být inspirací i pro jiné podobné akce. Například Běhej lesy chystají další část seriálu hned za dva týdny v Lednicko-valtickém areálu. „V červnu máme ještě dva závody, o letních prázdninách pak další čtyři. Běžci nám dnes jasně ukázali, jak moc jim běžecké závody chyběly. Jsme rádi, že společně s nimi jsme zpátky na trati," uzavírá Hejda.

Více informací o seriálu Běhej lesy včetně jeho dalších zastávek najdete na www.behejlesy.cz. Vybrané fotografie z celého závodního dne si můžete stáhnout ZDE a volně využívat s kreditem webu www.behejlesy.cz.

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 484/372×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků