logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Český Těšín potěšil aneb Běžecká škola na cestách

Český Těšín potěšil aneb Běžecká škola na cestách

Původně jsem měl v plánu tento příspěvek napsat až na nové stránky Běžecké školy, které vyběhnou do světa – jak jinak, když jde o školu – 1. září. Nemusíte se bát, stránky jak je znáte, tedy hlavně jejich obsah, ze světa nezmizí, jen poběží na www.archivbezeckaskola.cz.

Teď ale honem zpět do Českého Těšína, kde jsme se s Pepou zastavili při zpáteční cestě z Běhej lesy Bílá, abych tam lidem z SPK – ČT (Sport pro každého Český Těšín), řekl, že ještě nezačali běhat :).

Popravdě řečeno, když jsme tam jeli, tak jsem si říkal, jestli to byl dobrý nápad spojit tyhle dvě akce dohromady, ale na druhou stranu jeďte 550 kilometrů si jen zaběhat, když se nabízí šance ještě někomu pomoci naučit se běhat přirozeně a užívat si běh daleko více než dosud.

Když jsme tam odtud za dvě hodiny odjížděli, už jsem věděl, že to byl fakt dobrý nápad.

Na stadiónu, kam jsme dorazili po výborném obědě, nás čekalo čtrnáct natěšených běžců a běžkyň, dva dorazili v průběhu. Sice jsem jim řekl, že s nimi běhat nebudu, že mám po Bílé „trošku" těžké nohy, ale pak mi to nedalo, dal jsem si s nimi kolečko na dráze a při tom sledoval jejich styl.

Pak jsem je všechny nafilmoval a zhruba popsal chyby, kterých se dopouštějí, jako došlap na patu, sedíš v tom, ruce ti jdou dozadu – prostě klasika „chůze se skočnou fází“.

běh za rukama

No a pak jsme se začali učit: běh za rukama, tučňák, naviják, malou běžeckou abecedu. Uteklo to velmi rychle. Všechny přítomné musím pochválit, poslouchali, snažili se předvedené zopakovat a věřím, že až se příště uvidíme, bude jejich běh úplně něco jiného než před tím.

autogramiáda

Než jsme se rozloučili, byl jsem požádán o nějaké knížky, aby si nemuseli pamatovat všechno, co jsem jim říkal a měli možnost, když něco zapomenou, si to znovu oživit. Naštěstí jsem s sebou měl: Běžeckou bibli, Běhání pro všechny, Běž a nepřestávej, Modrou knížku o běhání a o životě a dokonce byl zájem i o Jak uběhnout maraton za 100 dní.

Když jsme odjížděli, už jsem nepochyboval, jestli to byl dobrý nápad, už jsem věděl, že byl, i přesto, že nás čekalo domů 550 kilometrů a postel jsme viděli až druhý den po půlnoci.

přátelé z Českého Těšína

Každopádně díky za vás, přátelé z Českého Těšína a okolí, a držím palce vašemu aktivnímu životu, protože to je to, oč běží!

Miloš Škorpil foto
Český Těšín potěšil aneb Běžecká škola na cestách Český Těšín potěšil aneb Běžecká škola na cestách Český Těšín potěšil aneb Běžecká škola na cestách

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (3 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků