logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýprvní

Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýprvní

Jindřichův Hradec, morový sloup – dobré místo pro start další etapy Kilometrů pro Paraple. Hned ráno dostávám SMS od Petra, kde je sraz, že v JH jsou dvě náměstí a on že to tam moc nezná. Dávám si s ním sraz právě u morového sloupu, načež dostávám SMS, že doufá, že Jindřichohradečtí nebyli tak bohatí, aby si pořídili morové sloupy dva :). Druhým, kdo se zde dostavil na start, je Jirka Čada – zástupce Blesku, který nejenže o běhu bude psát, ale vyzkouší si ho i na vlastní kůži.

obrázek

Úderem osmé hodiny vybíháme. Proběhneme rohem náměstí okolo růžové budovy směrem na Polikno a Buk. Ten Buk jsme nějak hned zasklili a běžíme tedy jen na Polikno. Je to ale pěkná a klidná silnička, mírně stoupá do kopce, je to jiná cesta, než po které jsme měli běžet :). No co, nějakej kilometr sem, nějakej tam :). Běžíme, povídáme, sluníčko příjemně hřeje, větříček v zádech, co více si přát. Za Jemčinou se k nám přidává Jarda s Martinem. Vyrážíme na polní a lesní cesty. Běží se pořád v pohodě až na hráz Rožmberka. Tam končí po 27 kilometrech svou pouť Jirka, který kromě toho, že má prasklý puchejř, běhá na radu babičky v ponožkách z ovečky :), má malé nohy a běhá přes patu. Aspoň to poslední jsem ho trošku odnaučil, nohu mu bohužel nezvětším, ale možná si pořídí funkční ponožky, i když určitě bude dál běhat na špek či chleba se sádlem a cibulí :).

U Rožmberka uděláme poslední fotky pro článek, který vyjde v nedělním Blesku a protože Jarda musel jet řešit nějaké pracovní problémy, tak už jen s Petrem a Martinem. Nad hlavou se nám začínají stahovat mračna. Začíná se zvedat docela silný vítr a za chvíli již nás bičuje studený déšť s kroupami. Ve chvilce mám krup plnou pusu. Oblohu začínají prosvětlovat blesky, hromy v těch poryvech větru ani moc neslyšíme. Konspirativně měníme Jardovu navrženou trasu za jinou, která vede po silnicích, neboť na lesních a polních cestách bychom se asi utopili, případně si na nich pěkně zabruslili.

Sotva déšť a kroupy přejdou, hlásí Jarda, že pracovní problémy vyřešil, a že se k nám na zbývající kilometry zase přidá. Zatím ale běžíme ve třech a míjíme strom, který rozčísl jeden z blesků, které jsme chvilku před tím viděli protínat oblohu.

obrázek

Ještě, že jsme se zdrželi tím focením na břehu Rožmberka, napadá nás ve chvíli, kdy kolem zasaženého stromu probíháme. Na náměstí v Českých Budějovicích dobíháme chvilku pře čtvrtou hodinou. JMG již skončil, právě se nakládají kadibudky a zábrany. Pozdravíme se tedy s lidmi z Palestry a odcházíme ke Koníčkovi na pozdní oběd, nebo brzkou večeři.

obrázekobrázekobrázek

Sumář dne:

  • dnes jsme uběhli 58 km, celkem 1153 km
  • běželi jsme 7 hodin a 45 minut, celkem 153 hodin a 55 minut
  • vybrali 900,- Kč, celkem 21 640,- Kč
Miloš Škorpil foto
Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýprvní Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýprvní Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýprvní Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýprvní Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýprvní

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Martin | 27. 4. 2010 14.24 hod. | 92.62.224.xx
Miloši Díky za hezký trenink ( pro mě) a přeju ať ti to utíká … Martin

Petr a Monika | 27. 4. 2010 7.59 hod. | 82.99.162.xx
Ahoj Miloši,tu včerejší“ koupel“ Ti teda nezávidíme,ale věříme že ty poslední tři dny už budou v pohodě.Pokud se mě podaří vyvléknout ze školení tak bych se v té poslední někde po cestě přidal.Bylo by to pěkné,kdyby nás dobíhalo hodně jak navrhoval
Śtefan.Jinak držíme palce a at tě nohy poslouchaj

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Salming enRoute, další důvod, proč běžet Františkolázeňskou 24hodinovku : EnRouty dosud nemám,ačkoli se mi velmi líbí.V článku mi však několik věcí nesedí.První verze,která…»
  • Salming enRoute, další důvod, proč běžet Františkolázeňskou 24hodinovku : EnRouty mám a jsem s nimi nadmíru spokojen. Dá se říci, že jsou to z mého portfolia…»
  • Běh nechtěného : Ani nevíš, jak důvěrně znám tenhle pocit... A to že na mě kouknul zrovna dneska asi nebude náhoda…»
  • Udělal jsem si výron kotníku, natrhl či přetrhl jsem si vazy kotníku. Co s tím? : Dobrý den, podvrtla jsem si ošklivě kotník, obrovský otok se objevil do několika vteřin, hematom po…»
  • Česká naděje pro Tokio: Sympatická sprinterka svůj handicap nevnímá : Jakube díky! Opraveno :) »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků