logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýtřetí

Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýtřetí

Předposlední den pouti po cestách, linoucích se všemi kraji České republiky. Dnes mě čeká jen 25 kilometrů mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou, a tak si mohu dovolit luxus v podobě startu až v 10 hodin. Nakonec vybíhám už o 15 minut dříve. Holt zvyk je železná košile a nohám se nechtělo čekat až do desáté :). Sluníčko a lehký větřík slibují příjemný den.

obrázek

Vybíhám tam, kde jsem včera skončil, tedy těsně před koncem Havlíčkova Brodu. Vystoupám kopec k Shellce, pak mě čeká delší rovinka, následovaná dloooouhým stoupáním. Běží se dobře. Noha střídá nohu, silnice je široká, většinou s odstavným pruhem, takže ani poměrně vysoký provoz osobáků a kamionů mě nijak nedeprimuje. Jen ve chvíli, kdy přejede některý z kamionů hodně u okraje, mě to skoro odfoukne. Běžím si, mám před sebou široké rozhledy do kraje až tam, kde se Vysočina prolíná s dalšími pahorkatinami české kotliny na jedné a moravské kotliny na druhé straně.

obrázek

Běžím si a opět si v hlavě přehrávám obrázky, které mě zaujaly, epizodky, které jsem vyslechl, příběhy, které jsem během těch více jak tří týdnů prožil. Dnes mi to připadá všechno krásné, i když v některých momentech jsem se necítil nejlépe. Přemítám, jak to bylo na počátku. Uvědomuji si, že na začátku za vším stála především velká touha a velká vůle, na nichž jsem vše stavěl. I když jsem podobnou pouť už absolvoval před tím dvakrát, nebyl jsem si moc jistý tím, co na to řeknou moje nohy a vůbec celé tělo. Na takovouto akci se totiž nedá natrénovat. Je to spíše věc hlavy a psychiky než momentálních fyzických dispozic. Jediné co máte jsou zkušenosti, odhodlání, vůle, víra a velká míra štěstí. Ale jak se říká: „Odvážnému štěstí přeje!“ Mně přálo tentokrát vrchovatě: žádný tělesný problém, počasí ideální, servis 100 %, povzbuzení v pravý čas – ve chvíli, kdy mi začaly docházet síly, impuls 10 000,- Kč od Agrostroje Pelhřimov na sbírku pro Centrum Paraple a dodávka potravních doplňků od Nutrendu. Nutrend jsem nechtěl vyzdvihovat, dokud mi stále zbývaly do cíle stovky kilometrů. Dnes už snad ale mohu říci, že mě doslova a do písmene vše, co jsem od něj dostal, postavilo na nohy a fungovalo přesně ve chvíli, kdy jsem to potřeboval. Určitě bylo dobré pro jeho vyzkoušení dostat se do energetické propasti a pozorovat, jak se mé energetické zásobárny po požití tyčinek či gelů rychle plní a nohy si zase začínají vesele vydupávat své lehké staccato.

obrázek

Proto jsem se ještě rozhodl dát si odpoledne lehce Jihlavskou Velkou cenu – 10 km, kterou pořádá Míla Reiteman, abych mu tak alespoň trošku vrátil to, že jako vyslanec Centra Paraple podporuje moje aktivity pro Paraple, ale i to, že mi nabídl dva dny azyl v bytě jeho rodičů. No a taky alespoň takto symbolicky rozšířil počet lidí, kteří se mnou poběží pro Paraple.

obrázek

A ještě jednu radost mi dnešní den poskytl. Seděl jsem zrovna u benzínky a občerstvoval se, když mi zazvonil mobil. Na druhé straně se ozval ženský hlas, bohužel zněl trošku pro mě exoticky – anglicky. Naštěstí vedle mě seděla DagmarKa a tak jsem jí mobil předal. Volala mi, že na internetu našli informaci o mém charitativním běhu a že by mi rádi nabídli účast na horském maratonu v Luisianě, že bližší informace dostanu e-mailem. Tak se těším, co mi přijde :).

obrázek

A i podle dalších zpráv se zdá, že bude mít tento charitativní běh odezvu, jakou jsem si představoval a že jsem udělal dobře, že jsem ve chvíli pochybování usoudil, že je třeba jen vydržať a běžet dál, do té doby, než bude zřejmé, že to dám :).

Velká cena Jihlavy – rozcvička před závěrečným dnem

Již v průběhu včerejška jsem se rozhodl, že si dnes dám Velkou cenu Jihlavy na 10 km. Říkal jsem si, když se mi energie navrátila, že nějaké kilometry jsem ubral tím, že jsem neběžel přes Znojmo, tak jich alespoň takto pár vrátím. Ostatně z Havlíčkova Brodu do Jihlavy mě čeká jen 25 km, takže těch 10 navíc mě už po těch 1 230 nezabije.

Nejdřív jsem pomohl Mílovi s vyhlašováním firemních štafet a v 17:00 se postavil s DagmarKou a dalšími na start. Myslel jsem si, že tempo 6 min/km bude tak akorát, ale už první kilometr ukázal, že i tempo hluboko pod 5 minut mi nečiní problém. Tak jsme běželi, běželi a běželi a zrychlovali a zrychlovali a zrychlovali, až z toho bylo v cíli překvapivých 43:44. Kdo by to řekl, že 23 dní ultravytrvaleckého tréninku v člověku vybudí takové tempo :). Asi jsem si vybudoval docela dobrou základnu tréninkové pyramidy :).

Pro ty, co se se mnou chystají zítra běžet, mám ale dobrou zprávu: „Zítra rozhodně tak rychle nepoběžím“ :).

Sumář dne:

  • dnes jsme uběhli 25 + 10 km, celkem 1 238 km
  • běželi jsme 3 hodin a 45 minut, celkem 164 hodin a 30 minut
  • vybrali 200,- Kč, celkem 23 246,- Kč

A ještě připomínám aukci bot, které oběhly Českou republiku a podotýkám bez jediného puchejře :), a jediného problému s pohybovým ústrojím!

Miloš Škorpil foto
Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýtřetí Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýtřetí Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýtřetí Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýtřetí Kilometry pro Paraple on-line – den dvacátýtřetí

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Jarda | 29. 4. 2010 7.30 hod. | 85.160.109.xxx
Ahoj Miloši a spol.
Sice píšu tento příspěvek pod článek k jihlavské etapě, ale píšu jej v den, kdy tvá pouť končí. A když něco končí, často to o to víc nutí k přemýšlení o věcech, které s tím souvisejí a třeba i zdánlivě nesouvisejí… I když jsem se k tobě přidal jen na takový pidkousek, jsem rád, že jsi mě aspoň na ten úsek vzal na svou cestu.

Včera jsem tě chtěl uvítat na jihlavském náměstí, kam jsem měl pracovní cestu. Ve 2 odpoledne mi ale moderátor řekl, že už tě ohlašoval před hodinou. Byl jsi v Jihlavě dříve a je tedy vidět, že máš stále dost sil o kterých my ostatní sotva tušíme, odkud je možné je čerpat.
A když už jsem na začátku zmínil to přemýšlení. Ty jsi tím zvláštním úkazem, kdy síly čerpáš a přitom je spoustě lidí umíš i předat...aspoň teda těm, kteří o to stojí a kteří tomu tak chtějí...

No, dost už filozofování. Blahopřeji ti k doběhu do Prahy a těším se na shledanou při PIMu.

štefan | 28. 4. 2010 21.24 hod. | 89.102.195.xx
Ten čas na 10 km nic moc, o 2 vteřiny horší než můj osobák :) Zítra to napálíme.

fotoMiloš Škorpil: Štefane, určitě jsi chtěl říci: „Napravíme,“ jako, že ten tvůj osobák na 10 km zlepšíme, že? :), už se na to těším

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků