logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Nikdy to nevzdávej

Nikdy to nevzdávej

Nikdy neříkej nikdy, takže i tento nadpis berte s rezervou, protože jsou v životě chvíle, kdy vzdát může znamenat – vyhrát. Jsou situace, kdy dokonce vzdát je mnohem těžší než pokračovat, přestože je to jediná možnost, jak se zachovat při životě. O tom by vám mohl povyprávět snad každý horolezec. Jeden příběh, kdy bylo rozumné vzdát, i když to bylo hodně těžké rozhodnutí, bude v následujícím týdnu na Běžecké škole a bude z pera, tedy spíše z PC, Pavly O´ Rourke.

Nikdy to nevzdávej – náš život často ovlivní jediné rozhodnutí

Když jsem běžel jednu etapu Kilometrů pro Paraple zcela sám, přepadl mě na chvíli splín. Připadal jsem si najednou na té silnici opuštěný a na chvíli byl tenhle splín silnější, než myšlenka – proč to běžím – tedy, že běžím pro ty, co běhat nemohou. Naštěstí tenhle okamžik trval jen malou chvilku, právě jen oka mžik, pak jsem začal jednat a ledy se hnuly. Řekl jsem si totiž: „Nezáleží na tom, jak se k tomu staví média, lidi, nyní. Důležité je to dokončit a pak se teprve začnou ta i ti zajímat. A STALO SE.

Pak přišel maraton a v něm dva příběhy, které jsem mohl z velké blízkosti sledovat a spoluprožívat. Příběh Irenypříběh Pavlíny. Obě byly vybrány do desítky Women´s Challenge, tedy žen a dívek, které se rozhodly něco dokázat. Něco dokázat sobě a na základě toho pomoci jiným rozhodnout se, že to chtějí zkusit také. Že chtějí zkusit změnit svůj styl života, postavit se svému dosavadnímu způsobu života, postavit se překážkám, které jim život postavil a určitě ještě postaví do cesty, a uspět. To ještě netušily, jak to bude nakonec těžké, ale nepovolily a doběhly, byť by ani jedné z nich nemohl nikdo říci, kdyby se na to ve chvíli, kdy přišel ten zlomový okamžik, kdy musely přímo na trati řešit – VZDÁT TO – NEVZDAT TO, ani Ň.

To, že se rozhodly pro NEVZDAT TO, určitě hodně ovlivní jejich další život a to i přesto, že v onu ROZHODUJÍCÍ CHVÍLI TAKTO VŮBEC NEUVAŽOVALY. A o to jde. Málo kdy dokážeme v takovýchto chvílích chladně kalkulovat – myslím myslet na to, CO NÁM TO PŘINESE! Osobně zažívám tyto situace velmi často, většinou jednám jako člověk narozený v ascendentu Střelec, intuitivně. Prostě vystřelím šíp a běžím za ním a až teprve cestou si uvědomím, co všechno mi ta cesta nabízí za možnosti k prezentaci mých záměrů. Stejné to bylo s Women´s Challenge. Vstoupil jsem už do rozjetého vlaku, o projektu jsem věděl, ale byli jiní, kteří ho měli na triku, ale díky Daně jsem to celé stejně z povzdálí sledoval. Pak jsem byl požádán, abych si vzal na starost přípravu čtyř vybraných a nim pak po čase přibyla i Pavlína.

Projekt mě nadchnul a bylo mi líto, že je jaksi přes velkou pompu v celém projektu PIMu zastrčený. Ostatně, pokud se podíváte na příslušný odkaz na stránkách PIMu, uvidíte, že ten projekt nebyl mrtvý, jak se možná jevil. Holkám jsem napsal trénink, s těmi, co o to stály, jsem komunikoval i jinak a snažil se jim pomoci v hledání cesty, která by je přivedla k jejich cíli.

Už na začátku jsem si říkal, že ten projekt je super, že má na to, aby se co nejvíce žen a dívek stalo Ženami v běhu. Nyní, kdy první díl tohoto seriálu skončil, nastal čas, podívat se zpátky, vyhodnotit, co se povedlo, co se nepovedlo, co s tím dál. Ale ještě než proběhne tohle vyhodnocení jsem se rozhodl, že se do tohohle projektu vyplatí investovat energii, jen je potřeba, aby se o něm více vědělo. Takže milé ženy a dívky – stojí před vámi další výzva a nebude to jen o jednom, dvou, třech závodech, bude to o VÁS, o VAŠEM ŽIVOTĚ, o VAŠICH CESTÁCH. Projekt již nebude stát na jednotlivcích, ale na týmu, který bude sestávat hlavně z žen, konkrétně Dany, která ho bude řídit, Pavlíny, Ireny a Mileny případně i dalších, které budou jeho hybatelkami a já budu jen ta figurka v pozadí, která se to bude snažit koučovat, pokud tedy dámy dovolí :),

obrázek
abychom to nenaprali do té skály

a nerozplácli se pod ní jak žabičky, které ani krásný mladý princ neprobudí k životu, natož z nich učiní princezny.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Irena Ellis | 23. 5. 2010 9.03 hod. | 81.201.60.xxx
Prince si vyrobíme každá sama v sobě :-) a probudíme se k životu během! Stanou se z nás princezničky.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Běh – můj život

všechny články Běh – můj život

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas82
Asics114
Brooks16
Inov-850
Icebug5
Hoka One20
Mizuno49
Newton3
NB21
Nike49
Salming328
Salomon39
Scott2
Vibram Fivefingers6
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce44
Běhám bos, bot netřeba13
ON6

kde se diskutuje

  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Katko držím palce a těším se na zprávy, jak to jde. »
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den, pane Škorpile, moc děkuji za tréninkový plán, pokusím se ho bezezbytku dodržet:-). Pak…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků