logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Manažer a kondice – já nejlépe vím, co potřebuji

Manažer a kondice – já nejlépe vím, co potřebuji

Zdá se vám na té otázce něco divného? Mně tedy rozhodně. Manažer, tedy alespoň podle mého laického výkladu, by měl být člověk, který řídí, plánuje, nařizuje a deleguje. Tedy měl by si být schopen zorganizovat svůj čas. Jasně, vím, že je to někdy skoro neřešitelný problém, když se na vás valí jeden problém za druhým a vy skáčete z místa na místo jak opička na gumě. Ale přesto!

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Jak si třeba můžete nakombinovat své tréninkové aktivity:
    1. První týden:
    2. Druhý týden

Nebo lépe řečeno právě proto by si měl člověk najít čas na sebe. Řekl bych, že všichni tohle cítíme, všichni to víme, ale rozhodnutí o tom kdy začít odkládáme tak dlouho, až už není co řešit. Čekáme do doby, kdy se vše v našem těle nahromadí a vzbouří. Je to jako když přijdete na nějakou hostinu a tam vám začnou předkládat jednu laskominu za druhou a vy nemáte sílu nic z nabízeného odmítnout. Tu si zobnete sýrečku, tu si dáte okurčičku, hm, tahle laskonka vypadá taky dobře. Zapíjíte vínem, zapíjíte pivem, do toho něco na trávení. Není divu, když se to v nás vzbouří a vyrazí na vzduch.

S neustálým přetěžováním, které není kompenzováno nějakou formou relaxace, se to má stejně. Hromadíme v sobě jeden stres za druhým. Musím udělat ještě tohle, tamto, onohle a najednou se divíme, když ležíme na chodníku a koukáme na ten šrumec okolo sebe. Nad námi se sklání pán v bílém plášti a my si oddychneme, že to ještě není svatý Petr a nevítá nás na prahu svého království.

Pak ležíme v posteli, připojeni k hadičkám, kterými do nás proudí život a říkáme si: „Sakra, jsem to ale kus vola, že jsem to nechal dojít až sem!" a začneme děkovat životu za novou šanci.

Přitom stačí opravdu velmi málo. Stačí si udělat dvakrát v týdnu a o víkendu čas na sebe. Nemusí to být hodiny, stačí jen hodinka, nebo dokonce půl hodinky, ale každopádně by to měl být čas, který věnujeme jen sami sobě. Je jedno, jestli si půjdeme zaběhat, zaplavat, do sauny, na kolo, nebo jen tak posedíme nad dobrou knihou, nebo si zajdeme na výstavu. Ideální je, když čas, který si vyšetříme pro sebe, věnujeme jak nějaké pohybové aktivitě, tak pouhému rozjímání.

Já vím, doba je zlá. Chtějí se po vás výsledky. Jste silní, vy něco vydržíte, ale ....

... ale to bych mohl začít zase od začátku.....

Abych ale neskončil uprostřed rozepsané věty, přidám ještě pár řádků o tom:

Jak si třeba můžete nakombinovat své tréninkové aktivity:

První týden:

Po. 30 minut kombinace chůze a běhu. Vždy 3 minuty rychlé chůze a 3 minuty pomalého běhu, to celé 5x.
St. 30 minut volného plavání
So. Půldenní pěší turistický výlet

Druhý týden

Po. 60 minut spinning nebo kolo
St. 30 minut kombinace chůze a běhu. Vždy 3 minuty rychlé chůze a 3 minuty pomalého běhu, to celé 5x.
So. Práce na chatě či na chalupě

Tak a je to, že to ani nebolelo? :).

Tento článek vyšel 11. listopadu 2008 na blogu Miloše Škorpila

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (2 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecký trénink

všechny články Běžecký trénink

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
  • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»
  • Tréninkové deníky – můžete si vložit vlastní plány : https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků