logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Býti či nebýti – to je to, oč tu běží

Býti či nebýti – to je to, oč tu běží

O tom, jestli budem či nebudem a jak budem, pokud budem, si rozhodujeme v těchto dnech sami. Ještě nevím, zda to bude takové, jaké si přejeme, či to bude stejné jako dosud, tedy o ničem, neb páni zvolení se zase budou snažit házeti špínu jeden na druhého, aby zakryli to své špinavé politikaření a oblbování těch, kteří je usadili do jejich pohodlných, polstrovaných křesel a přidali jim k tomu docela slušný bakšiš, by si nemuseli pokládat tu „přiblblou“ otázku: „Být či nebýt?“ „Uvidíme“ jak děl kdysi jeden slepý :)

Tím bych letošní senátní volby definitivně vyloučil ze stránek Běžecké školy a vrátíme se zase k mnohem bohulibějším činnostem, tj. běhání, chození, belhání se, prostě všemožnému plazení se po matičce zemi za účelem býti fit, zdravý, zdravě dravý a …

U nás na západě se chystáme, jak už jste se měli možnost se dočísti, proběhnout se, projít se, projet se na bicyklech či jinak se přemísťovati od Kostela sv. Mikuláše na Loretu v Horním Hrozňatově, odtud k basilice ve Waldsassenu, pak vzhůru kopcem na Kappel a odtud přes hraniční hvozdy ke sv. Anně, kteroužto už připomínají jen trosky a informační tabule, ale síla místa zůstala nezměněna, neb sílu místa nezničí žádný trotl ani lotr. Od sv. Anny se pak spustíme dolů kopcem opět ke sv. Mikolášovi, kde své blahodárné úsilí zakončíme. Celé to bude o pohybu pod nebeskou bání, dá-li bůh, pod sílu dávajícími paprsky slunce, o poznávání historie míst, jimiž projdeme, neb historie, byť na pohled mrtvá, nám poskytuje rady, jak činiti či nečiniti, hlavně v případech, kdy trpěli lidé, příroda, duch a duše. Bude to hodně o nás, o lidech, kteří přijedou zdaleka i blízka, aby se viděli, vyměnili slova a prožili společně něco, co je navždy spojí hedvábným poutem milých vzpomínek.

Poutní maraton není však jediná akce, která se u nás na západě chystá. Hned týden po Poutním maratonu, 5.7.2010, tedy výroční to den a svátek věrozvěstů Cyrila a Metoděje tedy výroční to den a svátek věrozvěstů Cyrila a Metoděje, se uskuteční na Komorní Hůrce Sportovní odpoledne pro lidskou drobotinu, ty starší i nejstarší, s tím, že si zde budou moci všichni poměřiti síly v nezvyklém trojboji (spinning, veslák, běh crossový okolo vyhaslé sopky), budou se moci podívat, případně si vyzkoušet různé typy cvičení, člunkový běh, seznámit se se základy makrobiotiky, pojísti zdravé stravy upravené na grilu, okusiti iontové nápoje a jiné energetické a doplňkové prostředky z produkce Nutrendu, více o tom ještě v týdnu ve speciální pozvánce.

A to ještě není všechno. Pokud jste si navykli běhat pro Paraple, tak byste si měli zapsat datum 6.7.2010, tedy na den upálení mistra Jana z Husa, kdy se letošní běh pro Paraple konati bude, ale nikolivěk v Praze, jak tomu bývalo dosud, ale v Karlových Varech, jako součást programu Karlovarského filmového festivalu.

Jak vidíte – západ, pokud se jedná o zdravý pohyb a pohyb, jehož prostřednictvím člověk pomáhá člověku, je kraj nadmíru plodný, tak pokud zrovna v tyto dny nemáte v úmyslu dělati něco pro své zdraví, či pomáhati bližnímu svému někde jinde, tak si to přijeďte užít s námi.

Pokud jde o to, co jsme včera vyhráli, myslím tím samozřejmě volby, tak jsou to jen POT a SLZY, ale zaplať pánbu za ně!

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (3 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Bernardová Květa | 1. 6. 2010 14.18 hod. | 90.180.137.xx
Dobrý den, ráda čtu Vaše i „cizí“ články. Jen maličkost: Jana Husa nám upálili 6.7.1415 a Cyril a Metoděj nás navštívili 5.7./rok nevím/!(:-)))).
Přeji hodně uběhnutých kilometrů na zdravém vzduchu.

fotoMiloš Škorpil: Květo, dík, máš samozřejmě pravdu vždyť: šestého července kousla blecha Němce, Němec volal Čecha, že ho kousla blecha :), změním.

DančaM | 1. 6. 2010 8.58 hod. | 193.245.34.xx
U nás na západě začíná být opravdu veselo, tak to už se nemůžu dočlat :-) lets go :-)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků