logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Zamotané klubko nití

Zamotané klubko nití

Jsou nitky, které dokážeme spřádat, ale nedokážeme rozmotat.
Jít – běžet si za svým, jak snadno se to řekne, ale kolik lidí to skutečně dokáže? Znám desítky lidí, kteří to teoreticky mají zmáknuté, ale jen pár, kteří to dokáží ve svém životě skutečně aplikovat. Ty, co se jim to daří, poznáte velmi snadno – jde jim všechno jako by nic, jako by to dostávali (Bůh ví proč) od Boha!

Tento článek vyšel na Běžecké škole 27.6.2010

Zdání však, jako vždy, klame. Od Boha nedostali zhola nic, i oni se museli prokousat vším tím, co vy, taky museli projít cestami poznávání, kdy překonávali jeden mýtus za druhým, mýty, které nestvořila příroda, nestvořila prozřetelnost, nestvořil Bůh, ale stvořilo je lidstvo a to proto, aby si svůj život zjednodušilo. To jsou ony nitky, které dokážeme snadno spřádat, ale velmi, velmi těžce dokážeme rozmotat.

Jeden z mýtů padá zrovna dnes, je to mýtus o tom, že člověk ve víře musí být vážný, aby byl dostatečně vážený. Tedy ten mýtus už padnul, minimálně u nás v Chebu, již v listopadu loňského roku, kdy pan biskup Radkovský sundal po mši sutanu, pod níž měl tepláky a střihnul si ve svižném tempu centimaraton. Tentokrát to bude vše ještě zpestřené tím, že po mši se ujmu v kostele sv. Mikuláše slova já, abych provedl účastníky Poutního maratonu rozcvičkou ala Maratonec :). Vlastní start proběhne v samotném kostele, kde spolu s těmi, kteří se přihlásili na dentimaraton, včetně pana biskupa, oběhneme kolečko kolem kostelních lavic, poté kolečko kolem samotného kostela sv. Mikuláše a pak se vydáme na další pouť po poutních místech na obou stranách česko-německé hranice.

Koho z nás by ještě před rokem napadlo, že bude účastníkem takovéto jedinečné (ale určitě ne jediné) události, kde se stírají hranice mezi lidmi na hranicích států, mezi věřícími a jinověrci, mezi věřícími a ateisty. Protože všechno jde, když člověk chápe, že vedle něj stojí ČLOVĚK. Říkám úmyslně: „Stojí vedle něj člověk," a ne „Stojí proti němu člověk!" Protože určitě sami cítíte rozdíl mezi slovy vedle a proti. Stojí-li člověk vedle člověka, jdou po společné cestě a jsou schopni si naslouchat, ať už mluví o čemkoliv. Stojí-li proti sobě, jejich cesty se jen protnou a vícekrát už se nemusí vidět, ať by byl jejich život jakkoli dlouhý, v horším případě to mezi nimi začne jiskřit, až se rozhoří plamen nenávisti.

Je skvělé kráčet, běžet, krok za krokem s lidmi, kteří mají v duši víru, mají v duši pokoru, slunce, vřelost, něhu, teplo, soucit …, protože pak je možné VŠE, dokonce i naučit se lehkosti bytí.

Věřte, že ti, co na vás působí, že jim všechno vychází, aniž by pro to museli nějak moc konat, pracují velmi usilovně, jen o tom nemluví, prostě pracují na svém DÍLE. Pracují na něm usilovně, krok za krokem, den za dnem, měsíc po měsíci, rok za rokem. Také musí překonávat pochybnosti o správnosti své cesty, ale naučili se, že když budou dlouho přemýšlet o dalším svém kroku, nikam NEDOJDOU, nic NEUČINÍ. Udělají spousty špatných rozhodnutí, ale nestěžují si na osud, protože VĚDÍ, že ta rozhodnutí učinili ONI, ne někdo jiný a tak si jen řeknou: „Voe, jsi to zase p…" odstraní exkrementy svého konání a odnesou si zkušenost: tudy cesta nevede! A ještě jednu věc dělají, veřejně se ke svým omylům přiznají, proč by je nepřiznali, vždyť žádný neomylný z NEBE nikdy NESPADL. I Ježíš měl pochybnosti, i Abrahám měl pochybnosti, i Josef, David, Pavel, František a další svatí, vždyť pochybovat je lidské a zrovna tak člověk musí jít – běžet dál … jinak zemře zaživa!

Velké procento nemocí, jimiž lidé trpí, jsou způsobeny nerovnováhou mezi příjmem energie a jejím výdejem. Energii nepřijímáme jen skrze ústa, ale i skrze duši a ať se to líbí či nelíbí, jak se jednou zastavíte, přestanete se pravidelně hýbat, rozebíháte se směrem k NEMOCI. Ta nemoc se může projevit na vašem těle, na vašem duchu, ale může vám onemocnět i duše, protože vše v našem životě souvisí se vším a pokud člověk nežije v harmonii se sebou samým, se svými blízkými, s přírodou, s poznaným i nepoznaným – ZAČNE STRÁDAT NA DUCHU I NA TĚLE!

Ale už jsem zase moc CHYTREJ :), tak raděj skončím, v podstatě jsem chtěl jen říci, že: “Jsou nitky, které dokážeme spřádat, ale nedokážeme rozmotat“.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (3 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Luboš | 27. 6. 2010 11.58 hod. | 93.99.25.xxx
Velká pravda. Kolik lidí člověk denně potká, lidí, kteří říkají „Podívej na něj, ten se uměl narodit...“ apod. Z takového přístupu může vzniknout jen jedno … závist, podle mě jedna z nejhorších a nejnebezpečnějších lidských vlastností. Proto si upřímně vážím všech lidí, kteří něco dokázali svou vlastní píli a prací. Takových lidí je kolem nás spousty, jen o nich nevíme, protože o tom nemluví. Věřím, že v životě má každý následek nějakoku příčinu. A většinou, když se člověk zamyslí nad tím, proč se mu děje něco zlého, špatného, tak příjde na to, že si za to svým způsobem může sám. Ale to je v pořádku, nemá smysl se v tom moc dlouho patlat, každý chybujeme, ale důležité je, aby se z těch chyb člověk ponaučil a už je nedělal, to je smyslem všeho. A k tomu všemu musí chtít on sám. Díky za krásný článek a za propagaci tak úžasného sportu, kterým jistě běh je.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků