logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak se mi (ne)podařil Olomoucký půlmaraton

Jak se mi (ne)podařil Olomoucký půlmaraton

Po náročném pětitýdenním tréninkovém snažení jsme se s celou rodinou vypravili v sobotu do Olomouce. Počasí bylo výstavní a doprovodný program této běžecké akce sliboval zábavu i pro ty nejmenší. Výjimečně se nám podařilo vyrazit včas, takže bylo dost prostoru vyzvednout startovní číslo, pozdravit se s přáteli a zaregistrovat zbytek rodiny na rodinný 2,5 km běh centrem města. Do jeho startu zbývala ještě asi hodina, takže jsme si nenechali uniknout koncert bubeníků a různé atrakce přímo na Horním náměstí.

Těsně před 17.00 byl nejvyšší čas nachystat se k prvnímu startu.

obrázek

Silná čtyřka se brzy po startu rozdělila a Saša s Maxem pokořili 2,5 km vzdálenost za 19 minut, doběhli si pro zasloužené medaile. Lauruška si trať nepatrně zkrátila, nechala se poponášet, ale diskvalifikace se v tomto případě naštěstí nekonala a nakonec i ona se pyšnila svou medailí.

obrázek

Ještě jedna povedená rodinná fotografie, pěkná, předstartovní. Já jsem ale ještě bez medaile :).

obrázek

Do startovního výstřelu půlmaratonu již mnoho času nezbývalo, proto rychle převléct, nachystat, trošku rozklusat, najít tu správnou družici, povykládat s kamarády, v jaké jsou kondici a jaké mají v závodu cíle... nálada je výborná na všech stranách. Těsně před startem jsem se stihla ještě pozdravit s Jančou Dorazilovou, mojí klubovou kolegyní, ambice má samozřejmě vyšší než já. Říkám si, že by se nám to mohlo podařit. Vím, že jsem tentokrát udělala pro to maximum. Uvidíme.

obrázek

Nemohu tentokrát říct, že bych se po startu pomalu rozbíhala, jak je obvykle mým zvykem. Nepovažuji se již za začátečníka, přesto jsem udělala největší začátečnickou chybu – nechala jsem se unést a tempo 4:19 na prvním kilometru nebylo nejlepším začátkem, zkoušela jsem postupně zpomalovat, ale i tak jsem na mě rychlé tempo držela dost dlouho – až do 10. km cca 4:35/km. To se mi hodně nevyplatilo. Mezi 8.-9. km mě vesele povzbuzují Veselí. Na náměstí na mě mává Vanda – Vandi moc dík. Asi na 11. km jsem lehce předběhla vodiče na 1:40, ten mi to však vzápětí vrátil ve stoupání hned za nádražím na most, pokoušela jsem se ho držet, ale mezi 12.-13. km mě začaly opouštět síly. Kolem 14. km mě předbíhá Pavel Mojžíšek, z toto mám ale nefalšovanou radost, Pavel ví proč. Překonávám krizi na 16. km, Veselí pořád povzbuzují, ale nestačí to. Peťo, příště musíš běžet se mnou. Asi na 19. km definitivně vzdávám boj o lepší čas.

obrázek

Tady mě napadají zvláštní myšlenky typu, proč tohle dělám, a že je to naposledy ... Není. Samozřejmě, že není. Riegrova ulice mě o tom přesvědčila. I když jsem nebyla schopná zafinišovat v cíli, vím, že příští rok sem přijedu zas. Z mého pohledu to byla velmi povedená akce, i když jsem se do cíle dostavila s mírným zpožděním v čase 1:42:16, oproti plánovanému 1:37:00. Další důvody kromě výše uvedeného nehledám. Dávám si jeden velký úkol: běhat míň pro čas a více pro radost!!!

obrázek

Dva dny po závodě, zatím odpočívám, vcelku nic mě nebolelo ani nebolí, cítím se dobře. Co budu dělat dál po běžecké stránce, nevím, asi přesednu na chvilku na kolo. Nějaké volno, a pak se uvidí.

Jitka Stehlíková foto
  • přečteno: 9759/9636×
Jak se mi (ne)podařil Olomoucký půlmaraton Jak se mi (ne)podařil Olomoucký půlmaraton Jak se mi (ne)podařil Olomoucký půlmaraton Jak se mi (ne)podařil Olomoucký půlmaraton Jak se mi (ne)podařil Olomoucký půlmaraton Jak se mi (ne)podařil Olomoucký půlmaraton

Hodnoť článek

1 z 5 hvězd nelíbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas93
Asics133
Brooks19
Inov-856
Icebug5
Hoka One24
Mizuno56
Newton5
NB22
Nike61
Salming363
Salomon41
Scott3
Vibram Fivefingers9
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce48
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Pokud je otravná, nezáživná, nudná trať, vyplatí se spěchat do cíle. Ale : pokud je trať hezká,…»
  • Pět dní do půlmaratonu. Den posledního soudu nebo poslední zkoušky : uplna parada na tychto clankoch je to, ze v nedelu pobezim svoj prvy polmaraton v Bratislave a tak…»
  • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků