logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak se mi (ne)podařil Olomoucký půlmaraton

Jak se mi (ne)podařil Olomoucký půlmaraton

Po náročném pětitýdenním tréninkovém snažení jsme se s celou rodinou vypravili v sobotu do Olomouce. Počasí bylo výstavní a doprovodný program této běžecké akce sliboval zábavu i pro ty nejmenší. Výjimečně se nám podařilo vyrazit včas, takže bylo dost prostoru vyzvednout startovní číslo, pozdravit se s přáteli a zaregistrovat zbytek rodiny na rodinný 2,5 km běh centrem města. Do jeho startu zbývala ještě asi hodina, takže jsme si nenechali uniknout koncert bubeníků a různé atrakce přímo na Horním náměstí.

Těsně před 17.00 byl nejvyšší čas nachystat se k prvnímu startu.

obrázek

Silná čtyřka se brzy po startu rozdělila a Saša s Maxem pokořili 2,5 km vzdálenost za 19 minut, doběhli si pro zasloužené medaile. Lauruška si trať nepatrně zkrátila, nechala se poponášet, ale diskvalifikace se v tomto případě naštěstí nekonala a nakonec i ona se pyšnila svou medailí.

obrázek

Ještě jedna povedená rodinná fotografie, pěkná, předstartovní. Já jsem ale ještě bez medaile :).

obrázek

Do startovního výstřelu půlmaratonu již mnoho času nezbývalo, proto rychle převléct, nachystat, trošku rozklusat, najít tu správnou družici, povykládat s kamarády, v jaké jsou kondici a jaké mají v závodu cíle... nálada je výborná na všech stranách. Těsně před startem jsem se stihla ještě pozdravit s Jančou Dorazilovou, mojí klubovou kolegyní, ambice má samozřejmě vyšší než já. Říkám si, že by se nám to mohlo podařit. Vím, že jsem tentokrát udělala pro to maximum. Uvidíme.

obrázek

Nemohu tentokrát říct, že bych se po startu pomalu rozbíhala, jak je obvykle mým zvykem. Nepovažuji se již za začátečníka, přesto jsem udělala největší začátečnickou chybu – nechala jsem se unést a tempo 4:19 na prvním kilometru nebylo nejlepším začátkem, zkoušela jsem postupně zpomalovat, ale i tak jsem na mě rychlé tempo držela dost dlouho – až do 10. km cca 4:35/km. To se mi hodně nevyplatilo. Mezi 8.-9. km mě vesele povzbuzují Veselí. Na náměstí na mě mává Vanda – Vandi moc dík. Asi na 11. km jsem lehce předběhla vodiče na 1:40, ten mi to však vzápětí vrátil ve stoupání hned za nádražím na most, pokoušela jsem se ho držet, ale mezi 12.-13. km mě začaly opouštět síly. Kolem 14. km mě předbíhá Pavel Mojžíšek, z toto mám ale nefalšovanou radost, Pavel ví proč. Překonávám krizi na 16. km, Veselí pořád povzbuzují, ale nestačí to. Peťo, příště musíš běžet se mnou. Asi na 19. km definitivně vzdávám boj o lepší čas.

obrázek

Tady mě napadají zvláštní myšlenky typu, proč tohle dělám, a že je to naposledy ... Není. Samozřejmě, že není. Riegrova ulice mě o tom přesvědčila. I když jsem nebyla schopná zafinišovat v cíli, vím, že příští rok sem přijedu zas. Z mého pohledu to byla velmi povedená akce, i když jsem se do cíle dostavila s mírným zpožděním v čase 1:42:16, oproti plánovanému 1:37:00. Další důvody kromě výše uvedeného nehledám. Dávám si jeden velký úkol: běhat míň pro čas a více pro radost!!!

obrázek

Dva dny po závodě, zatím odpočívám, vcelku nic mě nebolelo ani nebolí, cítím se dobře. Co budu dělat dál po běžecké stránce, nevím, asi přesednu na chvilku na kolo. Nějaké volno, a pak se uvidí.

Jitka Stehlíková foto
  • přečteno: 12499/12231×
Jak se mi (ne)podařil Olomoucký půlmaraton Jak se mi (ne)podařil Olomoucký půlmaraton Jak se mi (ne)podařil Olomoucký půlmaraton Jak se mi (ne)podařil Olomoucký půlmaraton Jak se mi (ne)podařil Olomoucký půlmaraton Jak se mi (ne)podařil Olomoucký půlmaraton

Hodnoť článek

1 z 5 hvězd nelíbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Dobrý den, sháním knihu Běžecká čítanka Miloše Škorpila, můžete mi prosím někdo poradit, kde ji…»
  • Only one? : To je dobré jako povídka od Oty Pavla. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků