logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

2. ročník Dačického 12 aneb (pohár Běhy bez hranic) hranice fakt žádné nejsou!?

2. ročník Dačického 12 aneb (pohár Běhy bez hranic) hranice fakt žádné nejsou!?

Večer před závodem procházím trať. Je to trošku bahýnko, ale dá se. Když teda nezaprší. Do půl jedné se modlím, aby nezačalo, po jedné usínám a přestávám s modlitbami. To jsem neměl, až do 6:00 slyším, jak kapky bubnují do střechy a já začínám přemýšlet o nezdaru 2. ročníku Dačického 12, familierně ji ale říkejme Dáča, tedy Dáči.

obrázek

V 7:00 vyrážím na obchůzku tratě, identifikuji, že máme na Kutnohorsku závodnického záškodníka, který směrovky přesměrovává na opačný směr a nebo úplně zruší. Tam, kde včera voda ještě nebyla, je teď třímetrová louže, voda po kotníky bude běžcům určitě. Stále prší a já nevěřím vlastním očím, evidujeme 50. závodníka, tedy tolik se jich LONI postavilo na start. Dámy, pánové, postarší pánové (ale asi všichni mají naběháno o desítky let víc než já), kolem manželky, mamky, tátové (hlavně Bucifal starší byl vidět a slyšet:), kolemjdoucí a diváci se shlukují v parku Pod Vlašským dvorem, bývalé mincovny na dvoře krále Václava II. Pod větvemi modřínu postává tak třicítka závodníků, ve stanu další třicítka a zbytek poslouchá moji rozpravu pod deštníkem. Přátelé, 91 závodníků! Co na to říct, nepoděkuju na závěr, ale teď. I díky BŠMŠ, která 2. ročník Dáči v rámci poháru Běhů bez hranic propagovala. Třeba byl někdo u nás v Kutné Hoře, protože si tady o tom přečetl.

obrázekobrázek

Hranice počasí jsme tedy překročili, protože 10 minut před startem se nebe protrhlo a pršelo už jen sporadicky (na „Dacaafterparty“ od 14:00 pražilo sluníčko), pokořili jsme i ty věkové, vždyť nejmladšího Kubu Vrbenského a nejstaršího Jardu Gamana dělilo neuvěřitelných 60 let běžeckého života (dobře 59, dítě běhá až od 1 roku:). A co teprve hranice výkonnostní? Loňský „traťák“ Pepy Vodičky dostal pořádně na frak. Překonalo ho letos celkem 9 běžců! Ale o to tu nešlo, ani o to, že poslednímu to trvalo téměř dvakrát tolik, co prvnímu.

obrázekobrázek

Loňské počasí bylo zralé spíš na válečku u móře (33 st./stín), v tom letošním byste na začátku ani psa nevyvedli. Móda v cíli připomínala spíše bahenní souboje na zakázaných večírcích v Americe v podání prsatých blondýn, všecko špinavé, zablácené, hnus, až na obličej. Ten většinou zářil štěstím a úsměvem. Uff, dokončil jsem. To mi bylo v cíli největším potěšením. Samozřejmě v tomto počasí vynikající výkony, na druhý ročník skvělá účast a závazek do budoucna, ale vidět ve finiši kamarády, známé i neznámé, to bylo v ten den asi fakt to nejlepší, co mne potkalo (zbytek si moc nepamatuju), Dačického 12 je výborné pivo, přijeďte ho k nám 13.8.2011 ochutnat!:)

Více na

Michal Vavák foto
  • přečteno: 10925/10741×, 1 komentář
2. ročník Dačického 12 aneb (pohár Běhy bez hranic) hranice fakt žádné nejsou!? 2. ročník Dačického 12 aneb (pohár Běhy bez hranic) hranice fakt žádné nejsou!? 2. ročník Dačického 12 aneb (pohár Běhy bez hranic) hranice fakt žádné nejsou!? 2. ročník Dačického 12 aneb (pohár Běhy bez hranic) hranice fakt žádné nejsou!? 2. ročník Dačického 12 aneb (pohár Běhy bez hranic) hranice fakt žádné nejsou!?

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Petr | 24. 8. 2010 15.03 hod. | 147.231.144.xxx
Moc hezký závod v překrásném městě, jednoznačně doporučuju. Byť pravda, přesvědčit kamarádku, co tu běžela svůj druhý závod, aby vyběhla do deště (cože???! to si děláš srandu?) byla fuška.

Doufám, že se i příští rok povede udržet pohodová atmosféra.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»
  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Hezký den Miloši, běhám desítku kolem 55minut, o víkendu jsem zkusil 15km pod 6m/km a rád bych…»
  • Jak můžete prožít léto s radostí a v pohybu, i když musíte makat v práci : Děkuji za článek, je moc prima. Je pravda, že pokud se člověk hýbat chce, najde si sám tyhle…»
  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků