logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

2. ročník Dačického 12 aneb (pohár Běhy bez hranic) hranice fakt žádné nejsou!?

2. ročník Dačického 12 aneb (pohár Běhy bez hranic) hranice fakt žádné nejsou!?

Večer před závodem procházím trať. Je to trošku bahýnko, ale dá se. Když teda nezaprší. Do půl jedné se modlím, aby nezačalo, po jedné usínám a přestávám s modlitbami. To jsem neměl, až do 6:00 slyším, jak kapky bubnují do střechy a já začínám přemýšlet o nezdaru 2. ročníku Dačického 12, familierně ji ale říkejme Dáča, tedy Dáči.

obrázek

V 7:00 vyrážím na obchůzku tratě, identifikuji, že máme na Kutnohorsku závodnického záškodníka, který směrovky přesměrovává na opačný směr a nebo úplně zruší. Tam, kde včera voda ještě nebyla, je teď třímetrová louže, voda po kotníky bude běžcům určitě. Stále prší a já nevěřím vlastním očím, evidujeme 50. závodníka, tedy tolik se jich LONI postavilo na start. Dámy, pánové, postarší pánové (ale asi všichni mají naběháno o desítky let víc než já), kolem manželky, mamky, tátové (hlavně Bucifal starší byl vidět a slyšet:), kolemjdoucí a diváci se shlukují v parku Pod Vlašským dvorem, bývalé mincovny na dvoře krále Václava II. Pod větvemi modřínu postává tak třicítka závodníků, ve stanu další třicítka a zbytek poslouchá moji rozpravu pod deštníkem. Přátelé, 91 závodníků! Co na to říct, nepoděkuju na závěr, ale teď. I díky BŠMŠ, která 2. ročník Dáči v rámci poháru Běhů bez hranic propagovala. Třeba byl někdo u nás v Kutné Hoře, protože si tady o tom přečetl.

obrázekobrázek

Hranice počasí jsme tedy překročili, protože 10 minut před startem se nebe protrhlo a pršelo už jen sporadicky (na „Dacaafterparty“ od 14:00 pražilo sluníčko), pokořili jsme i ty věkové, vždyť nejmladšího Kubu Vrbenského a nejstaršího Jardu Gamana dělilo neuvěřitelných 60 let běžeckého života (dobře 59, dítě běhá až od 1 roku:). A co teprve hranice výkonnostní? Loňský „traťák“ Pepy Vodičky dostal pořádně na frak. Překonalo ho letos celkem 9 běžců! Ale o to tu nešlo, ani o to, že poslednímu to trvalo téměř dvakrát tolik, co prvnímu.

obrázekobrázek

Loňské počasí bylo zralé spíš na válečku u móře (33 st./stín), v tom letošním byste na začátku ani psa nevyvedli. Móda v cíli připomínala spíše bahenní souboje na zakázaných večírcích v Americe v podání prsatých blondýn, všecko špinavé, zablácené, hnus, až na obličej. Ten většinou zářil štěstím a úsměvem. Uff, dokončil jsem. To mi bylo v cíli největším potěšením. Samozřejmě v tomto počasí vynikající výkony, na druhý ročník skvělá účast a závazek do budoucna, ale vidět ve finiši kamarády, známé i neznámé, to bylo v ten den asi fakt to nejlepší, co mne potkalo (zbytek si moc nepamatuju), Dačického 12 je výborné pivo, přijeďte ho k nám 13.8.2011 ochutnat!:)

Více na

Michal Vavák foto
  • přečteno: 8314/8249×, 1 komentář
2. ročník Dačického 12 aneb (pohár Běhy bez hranic) hranice fakt žádné nejsou!? 2. ročník Dačického 12 aneb (pohár Běhy bez hranic) hranice fakt žádné nejsou!? 2. ročník Dačického 12 aneb (pohár Běhy bez hranic) hranice fakt žádné nejsou!? 2. ročník Dačického 12 aneb (pohár Běhy bez hranic) hranice fakt žádné nejsou!? 2. ročník Dačického 12 aneb (pohár Běhy bez hranic) hranice fakt žádné nejsou!?

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Petr | 24. 8. 2010 15.03 hod. | 147.231.144.xxx
Moc hezký závod v překrásném městě, jednoznačně doporučuju. Byť pravda, přesvědčit kamarádku, co tu běžela svůj druhý závod, aby vyběhla do deště (cože???! to si děláš srandu?) byla fuška.

Doufám, že se i příští rok povede udržet pohodová atmosféra.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví37
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice96
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků