logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Máňa a Lojza – rok 2 – Lojzova pomsta

Máňa a Lojza – rok 2 – Lojzova pomsta

„To jsem to pěkně nastrojila“, libuje si Máňa. „Lojza je zlatíčko, stačí trošku zadupat nožičkou a už dělá, co se mu řekne.“ Zatímco si takhle libuje, přemýšlí Lojza, jak by jí to běhání osladil. Googluje si po netu a při tom se dostane i na stránky PIMu. „A hele“, ušklíbne se, „to by nemuselo být marný. Jen počkej Máničko, jak ty na mě,tak já na tě, propotíš nejedny gatě :)“. Jen si to řekne, začne se chechtat jak pominutej a hned vyplňuje přihlášku Máni do Women´s Challenge. „Věčná začátečnice, to je ta správná volba“. Vyplní a odklepne. Ve chvíli, kdy se objeví: děkujeme vám za vaše přihlášení, si uvědomí: „Jsem to kus vola, vždyť já budu muset běhat s ní!“ Zavře počítač a šourá se do kuchyně.

Máňa na něj koukne a říká si: „Se mi zdá milý Lojzíku, že jsi něco proved´ a teď nevíš, jak z toho“, protože se ale cítí na koni, tak si ho hned začne dobírat. „Lojzíku, Lojzíčku, mám potíček na tričku, hihihi,“ myslí si, jak je vtipná. Do Lojzy jako když píchne včela, hned vyrazí do útoku: „Máničko, Máňo, běhání ti půjde samo, jen co si tě všimnou, jaký jsi kus, budeš běhat jako šůs.“ Máňa se zamračí, a protože Lojzu dobře zná, je jí hned jasné, že tahle jeho průpovídka má nějaké reálné kořeny, a tak na něj hned udeří a už to jede:

Kdo bude běhat jako šůs?

Máňa, Máňa, Mánička, bude běhat jak lasička, škádlí jí Lojza a chystá se na generální útok. Už mu je jedno, že si zavařil a bude běhat s ní, důležitější je teď pro něj pomsta, než vlastní pohodlí. Ono je ale nakonec jedno, co vás k běhání přivede, život si vždy volí své vlastní cesty, a když to nejde jinak, nalíčí na vás vlastní léčku.

Jaká lasička, jakej šůs, cos to zas spískal?

Nic, jen jsem tak šmejdil po netu a když jsem tam našel, že je vyhlášený další ročník Women´s Challenge a že je tam taky kategorie: Věčná začátečnice, řekl jsem si: To je přece Mánička, začíná každý rok znova a nikam to nedotáhne, to bude pro ni ten správný impuls, ona by se určitě sama nepřihlásila, ale když ona je na mě tak hodná, že mě přihlásila na Metro běh, tak já ji zase přihlásím do Women´s Challenge. No a protože mi je jasný, že beze mě běhat nebudeš, tak holt se k tomu postavím jako chlap a budu běhat s tebou.

Do Máničky jako když uhodí hrom. Neví, jestli si z ní Lojza nedělá šoufka. Tím, že se sám odsoudil k běhání s ní, jí vyrazil všechny protiargumenty z ruky. Stojí tu s otevřenou pusou a jen němě kouká na Lojzu, jestli na něm neuvidí náznak, že si z ní dělá srandu. Lojza je na koni, sice ví, že svůj slib bude muset splnit, ale to mu je jedno. Navíc si uvědomil, že má i argument pro kámoše, až se mu budou posmívat, že zase běhá. Prostě jim řekne, že Máňa byla vybraná do Women´s Challenge a že ji přeci nemůže nechat na holičkách. O tom, že by Máňu nevybrali, vůbec nepochybuje. Máňa je kus, umí mluvit, umí psát, umí toho spoustu, taky už toho hodně vyzkoušela, takže je skoro jak encyklopedie. Jen ať se jí zkusí zeptat na zdravou stravu, na nové sportovní trendy, na nové sportovní oblečky, ona zná snad všechny značky a dobrá je pro ni vždycky jen ta nejlepší …

Jen si tohle uvědomí, tak mu vzápětí dojde: „No, jo, to ale taky znamená, že zítra jdeme nakupovat, určitě nebude chtít běhat v tom, v čem jsme běhali vloni, navíc – pravda, jsem už z toho trošku vyrost :-(. Ach jo – to se zase kreditka pěkně prohne“. A nemýlí se. Hned jak to domyslí, už Mánička začne: „No ty jsi ale hodnej, ale jseš taky troubík, víš to? Zítra budeme muset vyrazit do adidasu a nakoupit nové oblečení a taky nové boty. Protože to, v čem jsme běhali vloni, už není in, a taky se do toho už nevejdeš a ty boty už jsme taky pěkně obnosili, když jsme v nich chodili celé léto. No a večer jdeme na další trénink, tentokrát bychom to mohli vzít do Stromovky, je to sice o kousek dál, ale těch pár kilometrů se ti bude hodit, protože letos potáhneš o 5 kilo víc než vloni, a i když jsi to vloni zmáknul celkem dobře, tak letos bychom neměli opakovat loňské chyby a jít na to chytřejc. Navíc ve Stromovce je prý nová běžecká trasa a na té tabuli k ní jsou snad i nějaké cviky jak se rozcvičit, což nám nebude určitě na škodu.“

A jak řekla, tak se stalo. Takže na pondělní odpoledne a večer už má Lojza program … A jaký program máte vy?

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Máňa a Lojza

Začínáme s během

všechny články Začínáme s během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Ještě jsem zapomněla mám157 cm vážím 56,5 kg »
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Dýchání při běhu. Proč je lepší a účinnější dýchání (nadechování) nosem : Nevím co dělám špatně, ale při nadechování nosem se nedokážu dostatečně nadýchnout, vede to k…»
  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků