logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Peggy vybíhá na svůj životní maraton

Peggy vybíhá na svůj životní maraton

Jsou v životě lidském chvíle, kdy hledáte záchytný bod. Něco, na čem byste mohli stavět. Něco, na čem se dá stavět. Pro Martinu Němečkovou to byl několik let Trans Gaule, pro jiné, jako třeba pro Peggy, je to magická meta maratonu. Ano, maraton je už něco, na čem můžete stavět. Dáte-li maraton a vůbec nezáleží v jakém čase, dokážete si, že jste schopni v životě dosáhnout všechno! Překonat své černé můry, uspořádat si osobní život (dost často je to jedno a totéž), či cokoliv si pak zamanete.

Pokud jde o mě, tak já jsem si zamanul (už hodně dávno) být trenérem a vrbou těm, kteří hledají svůj záchytný bod v běhu – běhání, takže přes to všechno, co mě, ale vlastně i vám, napsala Peggy v níže uveřejněném dopise, jsem nekroutil oči v sloup. Možná jsem si jen tak trošku vzdychnul – uvidíme. Ale protože vím, že Peggy je přes všechny svoje eskapády tvrdohlavá a jde si za tím, co si umínila, nemyslím si, že by to měl být zbytečný pokus. Prostě vyběhneme a uvidíme. Tak tedy vybíháme:

Milý Miloši,
je to téměř přesně dva roky, co jsem Tě oslovila, protože jsem toužila začít běhat. Věděla jsem o běhu naprosté houby, snad jen to, že po minutě mě začnou pálit nohy a musím přejít do chůze. Takže bída. Začal si mě posílat na procházky, kde jsem sem tam popoběhla. Půl roku jsi mi v tréninkovém plánu nedovolil souvislý běh, a i když už jsem byla schopná zdolat deset kilometrů, pořád na střídačku s chůzí.

Postupně jsme se dopracovali až k půlmaratonu a začala jsem pošilhávat po maratonu. Oči mi z toho šly šejdrem, protože ty kilometry jsou děsivé a několikrát jsem možná termín maratonu posunula. Pamatuji si, jak jsem na Silvestra ležela v posteli, utahaná z běhu, učení a vánočního hodování. Otočit se z boku na bok tenkrát stálo tolik námahy! Dobelhala jsem se k počítači a naťukala Ti mail, že na maraton kašlu, protože mi to za to nestojí. A to jsem na něj pořádně ještě nezačala trénovat (měla jsem ho dát původně na konci června).

Prošli jsme spolu nejrůznější krize (samozřejmě, že mé). Máme za sebou sbírku osobních a velmi otevřených emailu o motivaci k běhu, životě a lidských trápeních. Jako jeden z mála znáš pravé důvody mých občasných bojů s běháním a především vůlí vůbec vyběhnout (jasně, že je to i o lenosti). Víš, co mě brzdí a naopak, co mě dokáže popohnat dopředu.

Když jsem Ti před pár dny napsala, že jsem si přihlásila na maraton, určitě jsi protočil oči. Když jsme pak spolu telefonovali, cítila jsem ten káravý pohled přes půlku republiky (auuu). Podlomila se mi z toho kolena (neslyšel jsi v telefonu tu ránu, jak jsem se posadila na zadek?). Vím, že jsem se pustila do totální ztřeštěnosti. Vím, že při mém šnečím tempu a neustálém boji s únavou je snaha o maraton něco na hranici fantazie.

Jenomže, tak nějak cítím, že chci. Každá buňka mého těla říká, že nastal ten správný čas. Jedna moudrá paní mi nedávno řekla, že má intuice funguje prakticky neomylně, jen ji občas přebiju rozumem. Teď jsem se rozhodla ji poslouchat. Samozřejmě počítám s možností, že tělo začne haprovat, kolena bolet, žaludek únavou obracet a kamarádi utíkat před mou protivností. Připouštím i možnost, že přípravu za čas vzdám, protože si tělo postaví hlavu. Ale chci to zkusit. Dám do toho vše, co půjde. Poslechnu Tě na slovo (což, jak oba víme, bude novinka). Opráším sporttester, začnu běhat nenáviděné intervaly, budu dodržovat tréninkové plány.

Dneska je sobota, budík mi zvonil v šest hodin ráno. Spát jsem šla přitom až po půlnoci, protože sestra slavila narozeniny (ta sestra, která při půlmaratonu fandila tak náruživě, že vyhecovala dav a všichni nám pomalým šnekům běžícím na 2:30 tleskali). Vedle v ložnici v mé posteli spí kamarád. Chápeš?! Já nezadaná třicítka (no už něco přes třicet) jsem dostala do postele chlapa a stejně se od něj zvednu a jdu běhat! No není to patřičně silný důkaz o tom, že to myslím s maratonem vážně? :-)

S láskou (k běhu i Tobě). Peggy

"Titánka" Peggy foto
  • přečteno: 11154/10958×, 5 komentářů

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

PavlínaF | 20. 9. 2010 9.40 hod. | 193.245.34.xx
Jé, to je dobrý! Držím palce. :-)

12Honzade | 17. 9. 2010 22.05 hod. | 80.243.103.xx
Mila Bridget, tedy vlastne Peggy:), moc rad te ctu a jeste radsi ti fandim, takze DO TOHO!!!

mapo | 17. 9. 2010 21.02 hod. | 213.220.200.x
Jasně Peggy s chutí do toho a máš maraton v kapse, vlastně v nohách :-)) Držím palce.

Zdenek | 17. 9. 2010 18.40 hod. | 90.177.16.xx
Peggy, držím palce, je jasný, že maraton dáš. Když si M. klepe na čelo, tak to znamená jediný – má radost, že další ovečka se zbláznila tak jako zbláznil nás ostatní..

Franta Burda | 17. 9. 2010 17.35 hod. | 88.100.132.xx
Peggy, zkus to, chtěj … a neohlížej se :)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Peggy běží o život

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Dobrý den, sháním knihu Běžecká čítanka Miloše Škorpila, můžete mi prosím někdo poradit, kde ji…»
  • Only one? : To je dobré jako povídka od Oty Pavla. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků