logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Říjen – čas odpočinku a čas hledání

Říjen – čas odpočinku a čas hledání

Pomalu nám začne říjen, který je z pohledu běžce ideálním měsícem, kdy si může trochu poležet. Je také měsícem, kdy se může věnovat více svým blízkým. Je to i čas, kdy si může spolu se svými nejbližšími sednout a seznámit je se svými běžeckými plány na další rok a pokusit se tyto plány uzpůsobit i jejich představám o ideálním společném prožití následujícího roku.

Stanovení cílů

Při tomto společném plánování byste se neměli soustředit jen na sebe, ale měli byste naslouchat i přáním svých blízkých. Pokud se vám podaří najít priority pro každého jednotlivého člena vaší rodiny a dokážete se už nyní bez emocí dohodnout, že se budete navzájem v jejich naplňování podporovat, vytvoříte si tak nejlepší předpoklad k roku prožitému v porozumění a harmonii.
Abyste toto vše ještě zvýraznili, je dobré si už nyní stanovit postupné cíle pro jednotlivé měsíce roku 2011, a to jak po stránce vašeho běžeckého tréninku a závodů, kterých byste se chtěli zúčastnit, tak společných rodinných akcích. Nic tak nenaruší vaší křehkou sportovní formu, jako nenadálé poznání, že v den závodu, na nějž jste se celou dobu připravovali, má vaše žena, váš muž narozeniny :).

Vzájemná komunikace

Asi už jste to v životě zažili, v hlavě stále nosíte spoustu informací, na něž nesmíte zapomenout, snažíte se všem vyhovět, nikoho neodmítnout a najednou bum ho. Dostanete se do situace, že prostě musíte všeho nechat a řešit něco osobního. Začnete se chovat jinak, než jsou u vás lidé zvyklí a oni nevědí, co se stalo. Zda vám přeskočilo, nebo zda vám něco provedli, čehož si však oni nejsou vědomi. Vy se ale stále více a více uzavíráte do sebe, protože i reakce vašeho okolí jsou najednou velice chladné. Neuvědomíte si, že vše začalo ve chvíli, kdy jste na okamžik změnili své návyky. Jednoduše a prostě může za to to, že jste nedokázali lidem říci: „Hele, mám momentálně ten a  ten problém, tak když se budu chvíli chovat jinak, než jste zvyklí, tak to je jenom proto, že nyní se musím soustředit na vyřešení nebo splnění této konkrétní věci, tohoto konkrétního cíle. S vámi to nemá vůbec nic společného." Jednoduše to chce komunikovat. Dobrá komunikace je základem i pro zdárné splnění našich běžeckých cílů. I vaši spolupracovníci nebo společníci pochopí, když jim řeknete, že v pondělí, ve středu a v pátek prostě musíte jít trénovat, protože jinak tu 10 pod 40 nikdy nedáte, než když najednou z ničeho nic začnete v tyto dny prchat z práce ve 4 hodiny, zatímco jindy jste seděli v kanceláři vždy až do večera.

Běhání po ránu

Nemůžete-li se spolehnout na to, že si budete moci udělat na trénink čas přes den nebo v podvečer, naučte se běhat ráno. Běh po ránu je vynikajícím vstupem do nového dne. Hned po ránu se vám prokysličí mozek a najednou zjistíte, že toho stihnete daleko víc než jindy. Navíc se nebudete celý den stresovat tím, zda si dnes stihnete zaběhat či ne.

Ranní běh je vhodný hlavně pro regenerační volné běhy. Odpolední čas je pak vhodnější pro kratší a intenzivnější trénink.

Tak příjemné plánování a krásné lenošení.

Ale než ulehnete na divan, tak tu máte poslední trénink na 5 a 10 km. Od příštího týdne se pak vydáme na cestu celoročním tréninkovým plánem, který tu a tam obohatíme nějakým tím závodním týdnem.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (2 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecký trénink

všechny články Běžecký trénink

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas100
Asics143
Brooks20
Inov-860
Icebug6
Hoka One25
Mizuno59
Newton5
NB23
Nike63
Salming382
Salomon43
Scott3
Vibram Fivefingers10
Vivobarefoot6
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce49
Běhám bos, bot netřeba14
ON9

kde se diskutuje

  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Já chtěla loni běžet za 110 min. a kamarádka mi řekla, že se mám držet vodiče s parukou. Omylem…»
  • Jak se obléci na běh do teplého počasí : Díky za tipy! Já mám oblíbená funkční tílka s podprsenkami a přes ně tílko s obrázkem běhu (aby…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Ta pozadí .... upřesňuji na 3. čtvrtinu. A možná bych se nechal přesvědčit i na 2. Žádný extrém…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků