logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Podzimní chmury

Podzimní chmury

A je to tu zas. Slunečního svitu nám ubývá a s padajícím listím nám padá i naše nálada. Ty tam jsou krásné představy o bězích v barevných, sluncem prosluněných lesích a naše myšlenky se začínají odklánět někam pryč, do tmy tmoucí za okny. A že prý běžce tyto chmury nepotkávají … ale jakpak by ne, vždyť běžci jsou konec konců taky jenom lidi.

I když se říká, že pravidelný přísun pohybu, endorfinů a radosti je nejlepším lékem na podobné duševní stavy. Inu, věci v životě se někdy zamíchají a výsledný koktejl nám vůbec chutnat nemusí. Ale místo teorie si dnes dáme příběh, reálný a ze života – totiž můj.

Jak už jste asi vytušili z předchozích článků, tak běhám. Na tom není nic divného, většina čtenářů BŠMŠ jsou zkrátka běžci. A zrovna když jsem si myslel, že je všechno fajn, běhání šlo na jedničku a byl jsem ve formě, tak přišel zádrhel – do všeho se přimotala práce. Návštěvy šéfů nebývají moc příjemné a obzvlášť pokud takové šéfstvo přijede z Ameriky a co čert nechtěl – rozhodne se zůstat delší dobu. Sbohem běhání, pravidelná stravo a spánku. Všechno se zvrtlo, celé dny jsem seděl, diskutoval, aktivně naslouchal a také do toho jedl a ponocoval a to jen proto, abych druhý den mohl brzy ráno vstát a naskočit znovu do rozjetého kolotoče. Do toho se za okny objevil podzim a bylo postaráno. Dobrá nálada zmizela jako mávnutím kouzelného proutku, dostavil se stres a napětí a vše bylo špatně.

Úplně jsem zapomněl jaké je krásné vyběhnout, zhluboka se nadechnout podzimního vzduchu, nasát vůni do plic a protáhnout nohy. Naštěstí mi můj běžecký kolega připomněl, že tam za těmi skleněnými okny je jedno z nejkrásnějších období v roce, navíc jako stvořené pro běhání – díky Dane! Když jsme znovu vyběhli, dusali podzimním lesem, tak jsem pochopil, co mi celé ty dva týdny chybělo – šum stromů, modré nebe mezi korunami, svěží a voňavý vzduch a pravidelný klapot běžeckých bot. Prostě nádhera…

V tomto období je potřeba více než kdy jindy soustředit se na to, čeho chceme dosáhnout, nebo ještě lépe, na to, jakým způsobem toho dosáhneme. Mnoho z nás má cíle posunuty už do příštího roku nebo začíná s přípravou na první půl- či celý maraton a do toho přeci zbývá ještě mooooře času. Tak vězte, že podzim je v roce jen jeden, zkuste si ho tedy užít naplno, podívejte se na to, co vás motivuje, zavolejte svým běžeckým přátelům, vyběhněte společně a zkrátka se hýbejte.

Na podzim máte na krku úplně stejnou hlavu jako v jiném ročním období. A dost možná v ní nosíte i stejné problémy, no ne? Tak proč jim propadat? Nenechávejte se ovládnout problémy, které nosíte v hlavě už delší dobu. Zkuste se soustředit na pozitivní myšlenky, posaďte se ven a nachytejte poslední zbytky slunce a prožívejte ve svých představách znovu krásné emoce a zážitky letních dní.

A úplně nakonec… pokud vás přeci jenom podzimní chmury přepadnou, buďte za to vděční. Ukazuje se vám totiž svět, ve kterém být nechcete. A proto si vezměte tužku a papír a zaznamenejte svoje myšlenky. Uvidíte, že se nejedná o prapodivné podzimní chmury, ale o neřešené staré záležitosti, které vyplouvají na povrch. A pak už je jen na vás, jak s tím naložíte.

A tak všem přeji co nejvíce slunečních paprsků a podzimních kilometrů!

Eda Kunce foto

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecký trénink

všechny články Běžecký trénink

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Dobrý den, sháním knihu Běžecká čítanka Miloše Škorpila, můžete mi prosím někdo poradit, kde ji…»
  • Only one? : To je dobré jako povídka od Oty Pavla. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků