logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Půlmaratonské dvojky aneb Jak Miloš zklamal

Půlmaratonské dvojky aneb Jak Miloš zklamal

Letošní půlmaraton Cheb-Waldsassen byl ve znamení dvojek. A to nejenom proto, že šlo o jeho 2.ročník.

Už ten datum: 2.10.2010. Evidentní magie čísel – dvojka a desítka. Dvě země, předtím oddělené, nyní propojené. Trasa závodu spojující dva různé body na mapě, dvě krásná města, vzdálená vzdušnou čarou 10 km. Dokonalé. Stejně jako číslo 10 (mimochodem: desítku považovali za božské číslo již staří pýthagorejci).

Ve výsledcích žáků Běžecké školy lze nejčastěji vyčíst právě dvojku. Náš běžecký ústav úspěšně reprezentovali třeba: Miriam (2. místo mezi ženami), Petr Slezák (2. místo mezi žáky BŠ), Libor Matoušek (2. nejlepší osobní výkon), Petr Hruška (skvělý čas 1:52), ing.Králík (2. místo ve veteránech 40), či sám pan Velký Učitel (2. místo ve veteránech 50).

Protože jsem minulý týden obsadil na závodech 2. místo hned dvakrát (ještě na Svatováclavském běhu ve Františkových Lázních, veteráni 40+), neodpustím si připomenout svou předchozí myšlenku, že není důležité vyhrát, ale být druhý. Byla sice psána v jiné souvislosti, ale to na ní podle mě nic nemění: bylo to dobré, ale někdo byl lepší; je stále oč usilovat a kam se zlepšovat... Zkrátka: stříbro nad zlato!

Ještě k těm veteránům: nevím, jak vám, ale mně se při vyslovování toho slova vždycky nějak vtírá výraz „veterinář“. To by ale znamenalo, že veterán je živočich, který není zcela v pořádku a musí být proto léčen... :) Navrhuji tedy místo veteránů a veteránek urychleně zavést lepší označování, například „borci od 40“, „pašáci nad 50“, „zkušení po 60“ apod.

Pokud jde o Miloše, ten vám již své dojmy ze závodu vylíčil. Na pár věcí ale zapomněl. Například že němečtí pořadatelé opět upřesnili jeho skutečné údaje – správně se totiž jmenuje Milas, což je ovšem evidentní odvozenina mnohem slavnějšího a hezčího jména Milan.

Především se však nepochlubil s tím, jaké zklamání způsobil zástupcům českých i německých médií. Všichni totiž očekávali, ža právě při tomto přeshraničním půlmaratonu poprvé poběží nejen bez hranic, ale také bez bot a bez oblečení (jak nedávno Běžecká škola avizovala).

Škoda. Byl by to jistě obrovský mezinárodní úspěch, možná i základ nové běžecké reality show s autorskými právy Běžecké školy. Vše mohlo probíhat opačně: všichni by si fotili Miloše, a ne on je. A v cíli by se pak na to nevymlouval a nekamufloval tím nedostatek sil na začátku závodu! :)

Milan Kůtek (www.behsholemi.cz) foto
  • přečteno: 12610/12314×, 3 komentáře

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

pyjár | 10. 10. 2010 19.34 hod. | 88.100.162.xx
a aby toho nebylo málo, pyjár byl v mužích druhý od konce v čase 02:20.

adios

Petr Hruška | 9. 10. 2010 21.00 hod. | 80.250.1.xx
Přidám ještě tři skvělé „dvojky":

První „dvojka": Tým Farní charity Cheb (resp. Pfarrgemeinde Eger, jak u mě napsali němečtí přátelé ve výsledkové listině) byl dvoučlenný, protože do něj patřila ještě Eva Kolafová (ve výsledkové listině bohužel uvedená jako „bezpartijní").

Druhá „dvojka": Eva se se svým skvělým, vůbec neplánovaným a „na pohodu“ uběhnutým osobním rekordem (1:59:35,20) umístila na druhém místě z borců a borkyň naší farní charity. :-)

Třetí „dvojka": S jedním fanouškem (shodou okolností stejného příjmení jako má Eva) jsme se před startem vsadili, každý o tisícikorunu na konto farní charity, že já to budu mít pod dvě hodiny a Eva zlepší svůj osobní rekord 2:16 z Baroko maratonu. Z výsledkové listiny tedy plyne, že z kapsy Evina manžela do poklady farní charity vplynula krásná dvoutisícovka! Díky, Jiří! :-)

12Honzade | 9. 10. 2010 14.52 hod. | 80.243.103.xx
:), moc pekny a objevny! Tim spis me muze mrzet, ze jsem se nemohl zucastnit. Muselo to byt 2-kove jamboree:), tam bych se citil dobre. 12:)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Milanova (běžecká) zamyšlení

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»
  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Hezký den Miloši, běhám desítku kolem 55minut, o víkendu jsem zkusil 15km pod 6m/km a rád bych…»
  • Jak můžete prožít léto s radostí a v pohybu, i když musíte makat v práci : Děkuji za článek, je moc prima. Je pravda, že pokud se člověk hýbat chce, najde si sám tyhle…»
  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků