logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Komunální volby 2010 – kandidáti běžci – Pavel Kosorin

Komunální volby 2010 – kandidáti běžci – Pavel Kosorin

Chléb a hry, aneb dejte lidem životní náplň a budou méně vybíraví
V Římě, ať byl tento stát jakkoliv despotický, věděli jedno. Věděli, že člověka je třeba něčím zabavit a něčím nakrmit, a to platí dodnes. Člověk, který si hraje – nedělá blbiny, a když má ještě plný talíř, tak vám je ochotný lízat ruku. Za pár dní budou komunální volby. Nechci a nebudu dělat žádné straně reklamu, ostatně si myslím, že komunální volby jsou hlavně o lidech, kteří chtějí něco změnit, něco dělat pro ostatní. Mám čtyři kamarády, kteří kandidují, a tak se jich zeptám na pár otázek, které mě zajímají. 3 z nich kandidují v Chebu a jeden v Adamově, což pro neznalé je kousek od Brna. A jdu se ptát.

Druhým z našich kandidátů je Pavel Kosorin, kterého dobře znáte z jeho Lekcí z joggingu. Pavel kandiduje v Adamově a na mé otázky odpověděl toto:

Něco o tobě

Proč kandiduješ?
Protože chci aktivně ovlivňovat dění ve městě, kde žiju. Zvolil jsem si jej za svůj domov a o ten se má člověk starat, nebo ne?

S jakými ideály – cíli do voleb jdeš – co se budeš pokoušet pro lidi udělat?
Mateřská školka potřebuje nový kabát, malá jesličková třída by nebyla k zahození, protože svobodné matky (a nejen ty) potřebují vydělávat. Na místě u lesa, kde nic není, by mohlo vyrůst pódium pro letní fesťáky. A tak dál.

Na jaké kandidátce kandiduješ?
Před krajskými volbami v roce 2008 jsem vstoupil do ČSSD. Můj důvod byl zcela pragmatický, řekl bych až vypočítavý. Jako ředitel Centra sociálních služeb Armády spásy v Brně jsem placen za to, abych zajistil efektivní pomoc pro naše klienty-bezdomovce, a protože konečně žijeme v parlamentní demokracii, kde rozhodují volení zástupci demokratických stran, zvolil jsem partaj, která má (nebo by měla mít) k charitě nejblíže. Ale aby to nebylo tak jednoduché, současně chci velmi zdůraznit, že v soukromí jsem ortodoxní pravičák – snažím se dobrodiní státní péče využívat v minimální míře a spoléhat se sám na sebe, aby na chudé, nemocné a staré zůstalo ve státní pokladně co nejvíc. K tomu vedu i svoje děti.

Myslíš, že máš šanci, pokud budeš zvolen, něco ze svých plánů, s nimiž do voleb jdeš, prosadit?
Pokud se zastupitelé resp. radní umí domluvit, mohou udělat pro své město hodně, pokud se domluvit nedokáží, jednotlivec nic nesvede. Politika je týmová hra.

Co si myslíš o titulku, jímž jsem uvedl tento předvolební seriálek, myslíš, že to platí i v dnešní době?
Pokud jde o ten chléb – nechci, aby mě někdo krmil, jídlo si umím připravit sám. A hry? Nepotřebuji, aby mě někdo bavil – píšu knížky, poslouchám hudbu, běhám a miluju se se svou ženou.

Životní styl – jeho důsledky

Běžecká škola je o zdravém životním stylu, tak by mě zajímalo, co si myslíš o tom, že pohyb resp. nedostatek pohybu je příčinou toho, že dnes ve státní kase chybí, a do budoucna bude chybět stále více peněz, protože budou muset být vydány na největší civilizační hrozbu, na léčbu obezity a nemocí, které s ní souvisí, jako je cukrovka, kardiovaskulární problémy, bolesti kloubů, páteře …?
Příčina všeho je v naší hlavě. Pokud je pro tebe tělo kusem masa, zacházíš s ním jako s kusem masa a dáváš práci doktorům. Pro mne je tělo – řečeno s Biblí- chrámem ducha svatého, takže se snažím být dobrým kostelníkem a tu božskou stavbu udržovat, jak nejlépe umím. Ale kdyby byli všichni jako já, doktoři by byli bez práce.

Co si myslíš o tom, že přemíra techniky znamená, že se lidé méně hýbou, že je v důsledku jejího nasazování kde to jde devalvována lidská práce? Napadlo mě to, když jsem si pouštěl film o Švýcarsku, kde dělají řadu věcí s využitím přírodních sil. Vody – pily, zpracování mléka – oheň a další. Pravda, je to dražší, ale také je pak v těch produktech takto zpracovávaných energie přírodních zdrojů, ale i energie člověka, který musel přiložit své ruce k dílu. Dle mého názoru by to byl i jeden ze způsobů, jak řešit nezaměstnanost! Jak to vidíš ty a co s tím budeš dělat? :).
Techniky je na světě tolik, že se to už brzy začne otáčet zpět k přírodním materiálům a zdrojům, jako v těch Švýcarech. Uvidíte! :)

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Nike přináší dva nové modely s technologií Flyknit – Nike Zoom Fly Flyknit a Nike Zoom Vaporfly 4% Flyknit : Ahoj Miloši, kteří jsou ti další prodejci? Sháním je už týden a nikde nic :-( »
  • ZA CO DOSTÁVÁME MEDAILE? : Úplne súhlasím. Nie som profi bežec ale sociálny pracovník. A som rád, keď sa mi podarí ísť si…»
  • Na Vítkově odstartoval nonstop charitativní happening. TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima den s medvědem www.teribear.cz : můžu prosím vědět, PROČ musí trpět v běhání i pejsci co si je s sebou berou rádoby pejskaři ???…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den Miloši, moc vám chci poděkovat za tento tréninkový plán. Doslova mě nadchnul – i s…»
  • Když se postavíte na zadní, dohlédnete dál : Dobrý deň. Pohodlnejšie nič nerobiť,veď lekári všetko vyriešia.Nevyriešia, lebo na lenivosť a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků