logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Komunální volby 2010 – kandidáti běžci – Pavel Kosorin

Komunální volby 2010 – kandidáti běžci – Pavel Kosorin

Chléb a hry, aneb dejte lidem životní náplň a budou méně vybíraví
V Římě, ať byl tento stát jakkoliv despotický, věděli jedno. Věděli, že člověka je třeba něčím zabavit a něčím nakrmit, a to platí dodnes. Člověk, který si hraje – nedělá blbiny, a když má ještě plný talíř, tak vám je ochotný lízat ruku. Za pár dní budou komunální volby. Nechci a nebudu dělat žádné straně reklamu, ostatně si myslím, že komunální volby jsou hlavně o lidech, kteří chtějí něco změnit, něco dělat pro ostatní. Mám čtyři kamarády, kteří kandidují, a tak se jich zeptám na pár otázek, které mě zajímají. 3 z nich kandidují v Chebu a jeden v Adamově, což pro neznalé je kousek od Brna. A jdu se ptát.

Druhým z našich kandidátů je Pavel Kosorin, kterého dobře znáte z jeho Lekcí z joggingu. Pavel kandiduje v Adamově a na mé otázky odpověděl toto:

Něco o tobě

Proč kandiduješ?
Protože chci aktivně ovlivňovat dění ve městě, kde žiju. Zvolil jsem si jej za svůj domov a o ten se má člověk starat, nebo ne?

S jakými ideály – cíli do voleb jdeš – co se budeš pokoušet pro lidi udělat?
Mateřská školka potřebuje nový kabát, malá jesličková třída by nebyla k zahození, protože svobodné matky (a nejen ty) potřebují vydělávat. Na místě u lesa, kde nic není, by mohlo vyrůst pódium pro letní fesťáky. A tak dál.

Na jaké kandidátce kandiduješ?
Před krajskými volbami v roce 2008 jsem vstoupil do ČSSD. Můj důvod byl zcela pragmatický, řekl bych až vypočítavý. Jako ředitel Centra sociálních služeb Armády spásy v Brně jsem placen za to, abych zajistil efektivní pomoc pro naše klienty-bezdomovce, a protože konečně žijeme v parlamentní demokracii, kde rozhodují volení zástupci demokratických stran, zvolil jsem partaj, která má (nebo by měla mít) k charitě nejblíže. Ale aby to nebylo tak jednoduché, současně chci velmi zdůraznit, že v soukromí jsem ortodoxní pravičák – snažím se dobrodiní státní péče využívat v minimální míře a spoléhat se sám na sebe, aby na chudé, nemocné a staré zůstalo ve státní pokladně co nejvíc. K tomu vedu i svoje děti.

Myslíš, že máš šanci, pokud budeš zvolen, něco ze svých plánů, s nimiž do voleb jdeš, prosadit?
Pokud se zastupitelé resp. radní umí domluvit, mohou udělat pro své město hodně, pokud se domluvit nedokáží, jednotlivec nic nesvede. Politika je týmová hra.

Co si myslíš o titulku, jímž jsem uvedl tento předvolební seriálek, myslíš, že to platí i v dnešní době?
Pokud jde o ten chléb – nechci, aby mě někdo krmil, jídlo si umím připravit sám. A hry? Nepotřebuji, aby mě někdo bavil – píšu knížky, poslouchám hudbu, běhám a miluju se se svou ženou.

Životní styl – jeho důsledky

Běžecká škola je o zdravém životním stylu, tak by mě zajímalo, co si myslíš o tom, že pohyb resp. nedostatek pohybu je příčinou toho, že dnes ve státní kase chybí, a do budoucna bude chybět stále více peněz, protože budou muset být vydány na největší civilizační hrozbu, na léčbu obezity a nemocí, které s ní souvisí, jako je cukrovka, kardiovaskulární problémy, bolesti kloubů, páteře …?
Příčina všeho je v naší hlavě. Pokud je pro tebe tělo kusem masa, zacházíš s ním jako s kusem masa a dáváš práci doktorům. Pro mne je tělo – řečeno s Biblí- chrámem ducha svatého, takže se snažím být dobrým kostelníkem a tu božskou stavbu udržovat, jak nejlépe umím. Ale kdyby byli všichni jako já, doktoři by byli bez práce.

Co si myslíš o tom, že přemíra techniky znamená, že se lidé méně hýbou, že je v důsledku jejího nasazování kde to jde devalvována lidská práce? Napadlo mě to, když jsem si pouštěl film o Švýcarsku, kde dělají řadu věcí s využitím přírodních sil. Vody – pily, zpracování mléka – oheň a další. Pravda, je to dražší, ale také je pak v těch produktech takto zpracovávaných energie přírodních zdrojů, ale i energie člověka, který musel přiložit své ruce k dílu. Dle mého názoru by to byl i jeden ze způsobů, jak řešit nezaměstnanost! Jak to vidíš ty a co s tím budeš dělat? :).
Techniky je na světě tolik, že se to už brzy začne otáčet zpět k přírodním materiálům a zdrojům, jako v těch Švýcarech. Uvidíte! :)

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků