logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Komunální volby 2010 – kandidáti běžci – Vladimír Dančo

Komunální volby 2010 – kandidáti běžci – Vladimír Dančo

Chléb a hry, aneb dejte lidem životní náplň a budou méně vybíraví
V Římě, ať byl tento stát jakkoliv despotický, věděli jedno. Věděli, že člověka je třeba něčím zabavit a něčím nakrmit, a to platí dodnes. Člověk, který si hraje – nedělá blbiny, a když má ještě plný talíř, tak vám je ochotný lízat ruku. Za pár dní budou komunální volby. Nechci a nebudu dělat žádné straně reklamu, ostatně si myslím, že komunální volby jsou hlavně o lidech, kteří chtějí něco změnit, něco dělat pro ostatní. Mám čtyři kamarády, kteří kandidují, a tak se jich zeptám na pár otázek, které mě zajímají. 3 z nich kandidují v Chebu a jeden v Adamově, což pro neznalé je kousek od Brna. A jdu se ptát.

Prvním z našich kandidátů je Vladimír Dančo, kterého zatím neznáte, ale je to brácha Zdeňka, můj domácí a taky mě porazil v Dřevákovi :), jinak je to skvělej kluk a táta. Vláďa kandiduje v Chebu a na mé otázky odpověděl toto:

Ahoj Miloši, díky za zájem o můj názor, popravdě řečeno jsi první, kdo se mě na něj ptá :-)

Něco o tobě

obrázek

Vladimír Dančo, 37 let, ženatý a vychovávající krásnou 19ti měsíční dceru. Vyučený elektromechanik právě dálkově studující stavební průmyslovku. Pracuji jako stavbyvedoucí v naší rodinné stavební firmě. Měl jsem možnost pracovat 2 roky v Německu a skoro 5 let v USA. V době před „Amerikou“, během ní a po jejím opuštění jsem cestoval po Novém Zélandu, v Tichomoří, po jihovýchodní Asii, po střední a jižní Americe a samozřejmě jsem procestoval velkou část západu USA a Evropy. Největší záliba, resp. životní styl, je sport v x formách, cestování a i když to zní ohraně a lacině, tak rodina je největší koníček.

Proč kandiduješ?
Stal jsem se členem Top 09 a logický krok je být na její kandidátce v komunálních volbách, i když jsem jako ty přesvědčený o tom, že komunální volby nejsou až tak o politických stranách, jako o znalosti jednotlivých kandidátů

S jakými ideály – cíli do voleb jdeš – co se budeš pokoušet pro lidi udělat?
Jelikož jsem v politice začátečník, tak myslím, že nejvíce bych mohl lidem a potažmo městu pomoci svojí neznalostí taktiky, tzn. chovat se slušně, férově a nemyslet na svůj vlastní prospěch, což jsou možná ty ideály, které tady nefungují. Pokud bych byl zvolen, chtěl bych se angažovat v oblasti sportu a cestovního ruchu, myslím, že v této oblasti mám dost zkušeností ze svých cest a sportování. Jako Chebanovi mně samozřejmě chybí fotbal na té úrovni, na jaké se hrál od mého dětství, ale to je běh na hodně dlouhou trať. A když jsme u toho běhání, 2. ročník ½ maratonu Cheb –Waldsassen byl opět díky neschopnosti města zajistit dopravu odstartován před „mnohem reprezentativnějším“ chebským nádražím, než na jeho krásném náměstí. Sjelo se více než 150 lidí z naší republiky a Německa a myslím, že přivést turisty před nádraží není to nejlepší k nabídnutí.

Na jaké kandidátce kandiduješ?
viz odpověď na otázku č. 1.

Myslíš, že máš šanci, pokud budeš zvolen, něco ze svých plánů, s nimiž do voleb jdeš, prosadit?
Pokud bych si nemyslel, že se slušností nejdál dojdu, tak bych se o nic nepokoušel, nejen v politice.

Co si myslíš o titulku, jímž jsem uvedl tento předvolební seriálek, myslíš, že to platí i v dnešní době?
Samozřejmě že tvůj titulek patří i do této doby. Jen je potřeba dohlížet na to, aby chléb nebyl na dluh a hry neměly předem dané vítěze.

Životní styl – jeho důsledky

Běžecká škola je o zdravém životním stylu, tak by mě zajímalo, co si myslíš o tom, že pohyb resp. nedostatek pohybu je příčinou toho, že dnes ve státní kase chybí, a do budoucna bude chybět stále více peněz, protože budou muset být vydány na největší civilizační hrozbu, na léčbu obezity a nemocí, které s ní souvisí, jako je cukrovka, kardiovaskulární problémy, bolesti kloubů, páteře …?
Jak už jsem psal v úvodu, můj životní styl není statický, ale nedostatek pohybu a problémy s tím spojené může být nahrazen změnou našeho jídelníčku. Díky dceři, která se narodila s atopickým ekzémem, jsme se hlavně díky manželce dostali k makrobiotice, což je mimo jiné o tzv. vyrovnané stravě a jen díky ní se nám podařilo vyléčit ekzém, ale i zbavit se dalších zdravotních neduhů, ale to je téma na mnohem delší čas, ostatně každý má možnost si makrobiotickou stravu vyzkoušet na hotelu Francis ve Františkových Lázních .

obrázek

Co si myslíš o tom, že přemíra techniky znamená, že se lidé méně hýbou, že je v důsledku jejího nasazování kde to jde devalvována lidská práce? Napadlo mě to, když jsem si pouštěl film o Švýcarsku, kde dělají řadu věcí s využitím přírodních sil. Vody – pily, zpracování mléka – oheň a další. Pravda, je to dražší, ale také je pak v těch produktech takto zpracovávaných energie přírodních zdrojů, ale i energie člověka, který musel přiložit své ruce k dílu. Dle mého názoru by to byl i jeden ze způsobů, jak řešit nezaměstnanost! Jak to vidíš ty a co s tím budeš dělat? :)
Myslím, že se blýská na lepší časy. Např. co se týká bio potravin, pasivních domů, nebo fotovoltaických elektráren atd., ať už jsou to projekty více či méně propracovanější nebo jen marketingově dobře zpracované, ukazují nám cestu návratu k přírodě, k jejím zdrojům a zároveň k naší podstatě. My ve firmě se snažíme stavět energeticky úsporně, postavili jsme dva energeticky pasivní domy a další plánujeme.

Miloš Škorpil foto
Komunální volby 2010 – kandidáti běžci – Vladimír Dančo Komunální volby 2010 – kandidáti běžci – Vladimír Dančo

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků