logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl

H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl

V úterý jsme byli s Irenou Ellis jako hosté paní Jany Klusákové v pořadu SOS. Když jsem jel do Radiožurnálu, napadla mě ta průpovídka, kterou jsem nazval své dnešní zamyšlení. Nevěděl jsem, proč mě napadlo zrovna tohle, ale tak jako vždycky – vše má svůj důvod.

SOS

Pořad se odvíjel v družné pohodě, Irena mluvila o tom, co ji přimělo k jejímu kroku – pokusu skoncovat se životem, i k dalšímu kroku – proč tak nakonec neučinila. O tom, jak absolvovala Pražský maraton. Já byl lehce vychvalován :). V závěru pořadu došlo na otázky posluchačů a v jedné z položených mně se jistý pan profesor ze střední školy ptal, jak přivést studenty střední školy ke sportu, když ten jim nic neříká. No a mně došlo, že ona divná průpovídka, co mě napadla cestou do vysílání, by se mohla hodit, takže moje odpověď zněla, ať jim zkusí říct: „Heat je být fit, cool je nebýt kůl“.

Moje první veřejná hodina H.E.A.T. Programu

V sobotu jsem měl premiéru s H.E.A.T. Programem, když naše vystoupení na podiu s Michalem a Honzou jsem nazval Chůzí k běhu, během k životu. Než jsem sám vyrazil na podium, měl jsem možnost shlédnout část dvou hodin, které vedl italský instruktor – šoumen. Nevím, zda někdy budu mít takovou vervu při vedení hodin jako on, ale rozhodně se mi jeho vystoupení moc líbila a bylo vidět na desítkách heaťáků, kteří nastoupili na Maxerrunnery pod jeho vedením, jak si to užívají. Adrenalin v hale holešovického výstaviště z nich jen stříkal.

obrázekobrázekobrázekobrázekobrázekobrázekobrázekobrázekobrázek

Ve 12:45 jsme tedy nastoupili na pódium my. Navázat na to, co se dělo před námi, bylo takřka nemožné, tím spíš, že před námi na Maxerrunnery nastoupili většinou ti, co na nich stáli poprvé, a tak jsme na ně museli přeci jenom pomaleji. Pozorovat lidi z podia bylo pro mne něco nového, je to jiné, než když běžíte vedle sebe. Tohle je o hodně jiné, protože vidíte, jestli se ten před vámi s pohybem pere, jak si to užívá a můžete reagovat adekvátněji, než když jen vnímáte jeho pocity, ale nevidíte mu do očí. Osobně jsem z celé hodiny měl velmi dobrý pocit, ty lidičky před námi doslova roztávali, postupně jak se rozehřívali a učili se za pohybu navázat kontakt s námi, ale hlavně s pásem pod svýma nohama. Naučili se nastavit si správnou polohu (sklon) pásu, aby se odvíjel přesně v kontextu k jejich úsilí, které v tomto programu má být takové, abyste si to po celou dobu užívali, ale nakonec slezli z pásu zpocení až splavení, ale nabití energii. Prostě přesně v duchu názvu naší hodiny, aby celá hodina směřovala k tomu, že po jejím absolvování budete cítit, že vám v těle tepe ŽIVOT! Když jsem se podíval z podia na ty lidi chvilku před koncem, měl jsem pocit, že září jak sluníčka – a o to šlo …

Jak to celé viděla a prožila Dana

Novinky z Expa

Po skončení vystoupení jsme se šli s Danou porozhlédnout po dalších vystavovatelích a doslova nás uchvátila další novinka, která míří do českých fitcenter – Realryder ABF8. Pak jsme si osahali vibrační činky. Činky stimulují horní svalové partie vlastními intenzivními vibracemi a tím zabezpečí jejich důkladné procvičení. A ochutnali jsme Crispy natural – zeleninové a ovocné čipsy, moc dobrý a zdravý.

obrázek

Realryder ABF8

V brzké době přineseme o této novince podrobnější informace, zatím jen tolik, že se jedná o revoluční novinku indoor cyclingu. Ta revolučnost je v tom, že tohle kolo je stejný neposeda, jako to, na němž jezdíte na silnici či v jakémkoliv terénu. Jízda na Realryder ABF8 zaměstná všechny svaly vašeho těla, ale co je důležité – nikdy z něho nespadnete a nemusíte mít při jízdě na něm na hlavě přilbu :).

Miloš Škorpil foto
H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Crosstraining

všechny články Crosstraining

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků