logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl

H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl

V úterý jsme byli s Irenou Ellis jako hosté paní Jany Klusákové v pořadu SOS. Když jsem jel do Radiožurnálu, napadla mě ta průpovídka, kterou jsem nazval své dnešní zamyšlení. Nevěděl jsem, proč mě napadlo zrovna tohle, ale tak jako vždycky – vše má svůj důvod.

SOS

Pořad se odvíjel v družné pohodě, Irena mluvila o tom, co ji přimělo k jejímu kroku – pokusu skoncovat se životem, i k dalšímu kroku – proč tak nakonec neučinila. O tom, jak absolvovala Pražský maraton. Já byl lehce vychvalován :). V závěru pořadu došlo na otázky posluchačů a v jedné z položených mně se jistý pan profesor ze střední školy ptal, jak přivést studenty střední školy ke sportu, když ten jim nic neříká. No a mně došlo, že ona divná průpovídka, co mě napadla cestou do vysílání, by se mohla hodit, takže moje odpověď zněla, ať jim zkusí říct: „Heat je být fit, cool je nebýt kůl“.

Moje první veřejná hodina H.E.A.T. Programu

V sobotu jsem měl premiéru s H.E.A.T. Programem, když naše vystoupení na podiu s Michalem a Honzou jsem nazval Chůzí k běhu, během k životu. Než jsem sám vyrazil na podium, měl jsem možnost shlédnout část dvou hodin, které vedl italský instruktor – šoumen. Nevím, zda někdy budu mít takovou vervu při vedení hodin jako on, ale rozhodně se mi jeho vystoupení moc líbila a bylo vidět na desítkách heaťáků, kteří nastoupili na Maxerrunnery pod jeho vedením, jak si to užívají. Adrenalin v hale holešovického výstaviště z nich jen stříkal.

obrázekobrázekobrázekobrázekobrázekobrázekobrázekobrázekobrázek

Ve 12:45 jsme tedy nastoupili na pódium my. Navázat na to, co se dělo před námi, bylo takřka nemožné, tím spíš, že před námi na Maxerrunnery nastoupili většinou ti, co na nich stáli poprvé, a tak jsme na ně museli přeci jenom pomaleji. Pozorovat lidi z podia bylo pro mne něco nového, je to jiné, než když běžíte vedle sebe. Tohle je o hodně jiné, protože vidíte, jestli se ten před vámi s pohybem pere, jak si to užívá a můžete reagovat adekvátněji, než když jen vnímáte jeho pocity, ale nevidíte mu do očí. Osobně jsem z celé hodiny měl velmi dobrý pocit, ty lidičky před námi doslova roztávali, postupně jak se rozehřívali a učili se za pohybu navázat kontakt s námi, ale hlavně s pásem pod svýma nohama. Naučili se nastavit si správnou polohu (sklon) pásu, aby se odvíjel přesně v kontextu k jejich úsilí, které v tomto programu má být takové, abyste si to po celou dobu užívali, ale nakonec slezli z pásu zpocení až splavení, ale nabití energii. Prostě přesně v duchu názvu naší hodiny, aby celá hodina směřovala k tomu, že po jejím absolvování budete cítit, že vám v těle tepe ŽIVOT! Když jsem se podíval z podia na ty lidi chvilku před koncem, měl jsem pocit, že září jak sluníčka – a o to šlo …

Jak to celé viděla a prožila Dana

Novinky z Expa

Po skončení vystoupení jsme se šli s Danou porozhlédnout po dalších vystavovatelích a doslova nás uchvátila další novinka, která míří do českých fitcenter – Realryder ABF8. Pak jsme si osahali vibrační činky. Činky stimulují horní svalové partie vlastními intenzivními vibracemi a tím zabezpečí jejich důkladné procvičení. A ochutnali jsme Crispy natural – zeleninové a ovocné čipsy, moc dobrý a zdravý.

obrázek

Realryder ABF8

V brzké době přineseme o této novince podrobnější informace, zatím jen tolik, že se jedná o revoluční novinku indoor cyclingu. Ta revolučnost je v tom, že tohle kolo je stejný neposeda, jako to, na němž jezdíte na silnici či v jakémkoliv terénu. Jízda na Realryder ABF8 zaměstná všechny svaly vašeho těla, ale co je důležité – nikdy z něho nespadnete a nemusíte mít při jízdě na něm na hlavě přilbu :).

Miloš Škorpil foto
H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl H.E.A.T. (heat) je být fit, cool je nebýt kůl

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Crosstraining

všechny články Crosstraining

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice98
Více času na sebe13
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků