logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Titánské zážitky, postřehy a pocity z Expa

Titánské zážitky, postřehy a pocity z Expa

Na první Milošovu hodinu a vůbec na celé Expo jsem se těšila – věci, spojené s hýbáním i aktivním (anebo i naprosto pasivním) lenošením (výstava fitness byla vtipně spojena s výstavou wellness) mě odjakživa zajímají, a vidět M. na podiu jsem si prostě nemohla nechat ujít! A dlužno říci, že jsem v žádném ohledu nebyla zklamána. Navíc jsme se tam potkali s fanoušky a fanynkami Běžecké školy, někdy i tam, kde bychom to tedy nečekali (mezi vystavovateli:-)).

Co se týče H.E.A.T. Programu, když s ním poprvé M. přišel a projevoval nezřízené nadšení, byla jsem lehce skeptická. Pohybuji se ve světě indoorového sportu už hodně let, mnoho novinek jsem vyzkoušela, mnoho hvězd jsem již viděla vyjít a zase tiše zapadnout… A když jsem si to tuhle měla příležitost při svém pracovním pobytu v Praze vyzkoušet, řekla jsem si, že se tedy půjdu podívat, co na tom ten M. má. A musím říci, že mě to totálně dostalo!! Určitě to dost stojí (a padá) na osobě instruktora, každý má svůj styl, svůj výběr hudby a jinak vede hodinu – variant je možných spousta, ale v každém případě celý koncept maximálně přirozeného pohybu (chůze) na mechanických pásech, které roztáčíte jen svou silou/vahou, je skvělý a to, že jste neustále instruktorem vybízeni k co nejintenzivnějšímu vnímání vlastního těla a přizpůsobování si hodiny vlastním pocitům a potřebám, mi připadá až revoluční.

Mám ráda pohyb, při kterém se zpotím, a toho se mi tedy s HP dostalo požehnaně. Neuměla jsem si představit, že skoro hodinu budu (neinteligentně) chodit po pásu, ale když hodina uběhla, chtěla jsem ještě přidat, strašně rychle to totiž uteklo! Pocit „po“ byl prostě úžasný – radost, endorfiny mi stříkaly i ušima, smála jsem se jak po takových těch houbičkách:-), měla jsem pocit, že bych mohla skály lámat, byla jsem přímo nabita energií. Trošku jsem se bála, jak budu namáhané svaly cítit druhý (a třetí) den, ale vše bylo v pořádku, žádná bolest, jen příjemný pocit, že jsem asi opravdu něco dělala.

Jediné, co mi první hodinu trošku kalilo čirou radost z pohybu, byla má technická nezdatnost při obsluze pásu. Ačkoli je snížení či zvýšení náklonu pásu poměrně triviální záležitost, nešlo mi to hned podle mých představ – každý člověk si totiž musí najít „svůj“ optimální náklon, při kterém mu pás neujíždí, když se pustí madel, ale na druhou stranu ho ani nebrzdí. A to může chvilku trvat. Ale nevzdávejte to, zkoušejte, až najdete – určitě se to vyplatí, pak totiž budete mít pocit, že vám to jde skoro samo!

Na „Milošovu“ hodinu jsem proto šla už trošku připravena a fakt jsem se těšila. Na výstavě jsme Heaťáky našli poměrně snadno – dunící hudba, extatické výkřiky a výskot se nedaly přeslechnout:-). Chlapi na podiu vypadali fakt dobře:-), atmosféra byla skvělá a mé pocity z chůze a posléze i běhu na pásu byly opět super. Opět jsem se cítila, jak když si „šlehnu“, zářila jsem celou dobu i poté jako sluníčko, bylo mi nevýslovně fajn a opět bych klidně ještě hodinu pokračovala!! Jsem zamilovaná:-)

Po převlečení z naprosto mokrého oblečení, vypití asi litru a půl vody a pokecání s přáteli jsme se vydali na průzkum zbytku výstavy. Jak už psal M., totálně nás dostalo „vyklápěcí“ stacionární kolo realryder. Když jsem si na něj sedla a poprvé se se mnou naklonilo do strany, strašně jsem se bála, že se svalím:-), ale kupodivu je to stabilní stroj a po počáteční nervozitě a křečovitém držení řidítek jsem si to začala užívat. M. byl na vedlejším kole, ale vůbec jsem si nevšimla, jak se to líbilo jemu, protože jsem toho svého oře měla plné ruce i nohy, a vůbec jsem nechápala, jak tohle divoké zvíře může někdo sedlat celou hodinu. Nicméně bych to hrozně ráda zkusila! Byl to fakt úlet!

Vibrační činky, o kterých psal M., mi přišly drobet legrační – představte si obrovského „robertka“, kterak vám tiše a mohutně vibruje v dlani při cvičení:-). Nicméně si dovedu představit, že ty vibrace skutečně násobí účinek silového cvičení, i když je to – mírně řečeno – poněkud neobvyklé.

V části wellness se nám moc líbily whirlpooly v altáncích jak z tisíce a jedné noci, úplně jsem se v jednom takovém viděla, jak koukám v noci na hvězdy, po ruce šampaňské a jahody… mňam!

No a když jsem u těch mňamek, ochutnali jsme nové cereální tyčky od Nutrendu, nejvíce mě nadchly ty s borůvkami, pak jsme měli pár soust z titanové pánve, pak pražené mandličky a pak ty naprosto fantastické ovocné a zeleninové čipsy, kterých jsme nakoupili hned několik balení, jak byly dobré.

Jo a ještě jsme koupili takové roztomile barevné náplasti v kotoučcích bez lepidla – je to pružné, drží to, můžete se s tím mýt, dýchá to a fakt to dost dobře vypadá!

Trochu mě překvapila téměř absolutní absence firem, vyrábějících či dovážejících sportovní oblečení, zvláště pak, když jsem viděla, jakým tempem mizely ze stojanů a z obrovských beden trička, kalhoty a bundy s nápisem H.E.A.T. Výstavní ceny jsou většinou přívětivé a lidé na takovýchto výstavách jsou téměř vždy opravdoví sportovci, ne takoví ti obecní obrážeči výstav s igelitkami plnými prospektů a propisek.

Na závěr – díky přátelům Běžecké školy, fanynkám mého běžeckého deníčku Ivě a Lucce:-), neuvěřitelné atmosféře v hnízdě Heaťáků a skvělému sportovnímu zážitku při hodině byl můj celkový dojem z Expa více než příjemný. A začala jsem docela vážně uvažovat o kurzu pro instruktory!:-)

Dana Škorpilová foto
  • přečteno: 17507/14008×, 2 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Lucka | 23. 10. 2010 22.18 hod. | 88.146.2.xxx
Hezkýýý!! I my jsme si to moc užili, přestože ta manipulace s pásem mi teda taky dávala pěkně zabrat. ;-) Nemluvě o manipulaci s mým tělem, které bylo zvyklé chodit a běhat jen po pevné zemi. ;-) A hlavně jsem Tě ráda potkala i naživo. Po tom, co čtu ty Tvoje články, mám pocit, že Tě znám léta. ;-) Bylo to moc příjemný.

dav | 19. 10. 2010 9.46 hod. | 94.113.49.xx
Ženskej pohled má taky svý kouzlo :-))

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Danin (běžecký) deníček

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků