logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běžecké soustředění v Domažlicích

Běžecké soustředění v Domažlicích

Když se dívám na témata nejčastějších dotazů, tak mi dost jasně vychází, že největší zájem a hlad je po běžeckém soustředění. Proto, byť chápu, že dost na poslední chvíli, jsem se dohodl s Romanem Psůtkou a Viťou Podestátem – majitelem specializované běžecké prodejny v Plzni a sportovního obchodu v Domažlicích, mimo jiné prvních obchodů, na nichž můžete najít logo Běžecká škola doporučuje, že pro vás přichystáme předmikulášské běžecké soustředění.

Takže vás tímto zveme 3. – 5. prosince 2010 na Běžecké soustředění v Domažlicích.

Pro koho je soustředění vhodné? – Pro všechny, kdo mají rádi běh a přírodu v kterékoliv roční době
Soustředění se mohou zúčastnit všichni bez rozdílu. Trasy budou vybrány tak, aby nikdo neměl pocit, že zdržuje, nebo na druhou stranu, že se nemohl dostatečně vybít a ukojit svou běžeckou vášeň, proto jednu skupinku povedu já a druhou Roman. Více v programu.

Program

Začátek soustředění

Začátek soustředění je naplánován zhruba na 18.30, ale tento čas ještě upravíme tak, aby začátek stihli všichni přihlášení nebo alespoň valná většina z nich.

Ubytování

Atletic Pension Restaurant – 350 Kč na osobu a noc. Pokud se přihlásí více jak 10 účastníků, je domluvena sleva 50,- Kč na osobu a noc, tedy 300,- Kč.

Ubytování je však možné zajistit i ve vícečlenném pokoji v hale TJ Jiskra Domažlice, kde ale půjde o spaní na vlastní karimatce a ve vlastním spacáku. Cena za noc je v tomto případě 100,- Kč za osobu a noc.

POZOR
V ceně není zahrnuto jídlo, možnost stravování můžeme ale domluvit přímo v Atletic Pension Restaurantu.

Pátek večer

Půjde spíše o seznámení se jeden s druhým. V rámci večera pak Roman a já seznámíme ostatní, respektive se s ostatními domluvíme, jak bude celý víkend probíhat. V případě zájmu může již večer proběhnout beseda o věcech, které vás zajímají, na něž jste zatím neměli čas se například na stránkách Běžecké školy zeptat, nebo vás prostě zatím nenapadly.

Vůbec bych chtěl říci, že celé soustředění by mělo být zcela neformálním setkáním lidí, kteří začínají běhat či běhají již léta, hlavně však mají rádi běh a vše kolem něj, takže si tu jsou všichni rovni a nemají před sebou žádný ostych.

Sobota – dopolední program

V 10.00 návštěva sportovního obchodu PODESTÁT, cca 1 hodina a pak rozdělení do dvou skupin. Jedna skupina poběží zhruba trasu, kterou by měli její účastníci zvládnout za 1,5 – 2 hodiny, druhá výkonnější a zkušenější skupina pak stráví výběhem do okolí Domažlic zhruba 3 hodiny – pokud ji povedu já, tak možná i víc :). Je však možno se domluvit i tak, že si nejdříve ukážeme, jak má správně vypadat vytrvalecký běžecký styl (Hurvajs), a pak se teprve rozdělíme do skupin a vyběhneme. To vše si ale domluvíme v pátek večer.

Sobota – odpolední a večerní program

Po dopoledním programu si dáme oběd a budeme chvíli relaxovat. Večerní program pak začneme prezentací běžeckého vybavení z nabídky sportovního obchodu PODESTÁT, při níž si také řekneme, čeho je důležité si všímat z hlediska funkčnosti a užití oblečení, běžeckých bot či dalších běžeckých doplňků. Naučíme se také správně vázat běžecké boty, vybrat správnou velikost i jak vše správně ošetřovat a používat, aby nám co nejdéle dobře sloužilo. Večer bych volně nazval:“Povídání o běhání!, nebo jak říkala blahé paměti Katka Klouparová: „Milošovy historky z války“ :). Čili měla by to být jen lehce moderovaná diskuze, spíše povídání o tom, co koho zajímá. No a při tom všem budeme dodržovat pitný režim a doplňovat energii. Vše toto se bude odehrávat v Atletic Pensionu Restaurant, abychom to pak neměli daleko do postýlek.

Neděle

V neděli ráno si trošku přivstaneme, protože již v 9.00 bychom měli být na srazu domažlických běžců, kteří takto již řadu let společně ráno vybíhají k nedělnímu proběhnutí, aby se jim pak lépe trávila pečená kachýnka či husička se zelím a knedlíčkem. No my se pak po běhu taky najíme a okolo 13.00 bychom měli zatroubit halali a rozjet se do svých domovů.

Cena

To nejméně zajímavé jsem nechal nakonec. Cena se bude odvíjet podle účastníků, tedy v případě do 10 lidí to bude 1100,- Kč (700,- ubytování (dvě noci) + 400,- program), v případě více jak 10 lidí pak 1000,- Kč (600,- ubytování (dvě noci) + 400,- program).

Jak se přihlásit a jak platit

Přihlásit se můžete e-mailem na ultraskorpil@gmail.com, přihláška je platná po zaplacení zálohy 400,- Kč na č.ú. 158758081/0600, do zprávy pro příjemce uveďte vaše celé jméno.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

david d. | 2. 12. 2010 11.16 hod. | 62.168.7.xxx
Ahoj, našel by se někdo, kdo jede z Prahy do Domažlic autem? Předem díky D.

Jitka | 13. 11. 2010 16.11 hod. | 82.100.31.x
A Mikuláš nepřijde? :-))

fotoMiloš Škorpil: kdo ví, třeba i jo :)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků