logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Františkolázeňská 21 hodinovka – pomoc, jež nezná hranic

Františkolázeňská 21 hodinovka – pomoc, jež nezná hranic

Běhy bez hranic pomáhají bořit hranice a tak se může stát, že jednou pomáhají členové Farní charity Cheb získávat peníze pro Centrum Paraple a podruhé zas ti, co podporují Centrum Paraple , pomáhají získat peníze pro Farní charitu Cheb. Jsem moc rád, že toto se děje právě v Chebu, respektive ve Františkových Lázních, konkrétně prostřednictvím dvou mimořádných akcí – Poutního maratonu a Františkolázeňské 20ti (v loňském roce) či 21 hodinovky (letos 16. – 17. listopadu).

Vše začalo Během bez hranic – ½maratonem Cheb – Waldsassen

Vše to začalo při prvním ročníku ½maratonu Cheb – Waldsassen (3.10.2009), kterého se mimo jiných zúčastnil i Petr Hruška – ředitel Farní charity Cheb, tehdy ještě jako cyklista. V cíli jsme dali slovo a pozvali jeho a lidi z Farní charity Cheb na happeningový běh, jímž jsme vloni chtěli oslavit dvacet let od pádu železné opony (ostatně i ½maraton Cheb – Waldsassen měl a má stejného jmenovatele – tedy – neznalost hranic).

Františkolázeňská 20ti hodinovka – kilometry pro Paraple

Petr a jeho farníci postavili dvě štafety, přidali se další lidičky z blízka i daleka, a tak se vesele běhalo a chodilo a běhalo a chodilo, až se vybralo 9000,- Kč. No a při tom běhání a chození se zalíbilo Petrovi Hruškovi běhání tak, že než těch 20 hodin uplynulo, nakroužil celou maratonskou vzdálenost a odtud už byl jen krůček k tomu, společně uspořádat Poutní maraton, při němž se vybíralo a vybralo 60 000,- Kč pro potřeby Farní charity Cheb a tak vzniklo krásné spojenectví, v němž si lidé vzájemně pomáhají, aby mohli pomáhat lidem, kteří to potřebují. Protože, kdo může říci, že jeden potřebný je potřebnější než druhý, či který potřebný potřebuje více naší pomoci?

obrázek
Petr Hruška a Štefan Krč na trati loňské 20ti hodinovky – Kilometry pro Paraple

Po 20ti hodinovce přichází 21 hodinovka

Nyní tedy přichází čas 2. ročníku 21 hodinovky – Kilometry pro Paraple, kde, jak už bylo napsáno v článku"Kde se to nepočítá," si budete moci koupit náramek centra Paraple, buď červený či modrý. Cena obou je 60,- Kč, pokud si zakoupíte dva, bude vás to stát jen 100,- Kč.

Možnost ubytování

Hotel Francis také nabízí pro ty, co je pro ně 21 hodin na nohou zatím příliš, nebo jejich doprovod, možnost velmi výhodného ubytování za 300,- Kč na osobu a noc (noc z 16. na 17. listopadu), a to i se snídaní. Připraveny jsou 2 dvoulůžkové a 1 jednolůžkový pokoj. Případné objednávky směrujte na Zdeňka Danča na mobil: 777 591 622.

Namasírujte si nohy Francovkou a jdeme na to

A to je snad všechno, co ještě bylo potřeba říci. Nyní už opravdu zbývá jen dočkat času 16. listopadu 2010, 16.00 a může se to vše rozeběhnout a rozchodit. Nevím jak vy, ale já už se na to moc těším, tak jen aby nám byly nakloněny hvězdy a měsíc, aby se bylo v noci na co koukat. Když by něco mělo padat, tak ať je to raději sníh než voda a pokud najde cestu do parku i sluníčko (kromě toho ve všech srdcích účastníků – ta jsou už domluvená), není již více co si přát. Teda je, hodně kilometrů a hodně korunek v kasičce pro centrum Paraple :), takže štědrá srdce a otevřené peněženky …

A o co se bude soutěžit

Jenom abych uvedl na pravou míru, o co všechno se bude soutěžit, protože na různých místech se objevily různé informace. Především jde o dvě věci:

  • Dobře si zaběhat nebo se dobře projít
  • Pořádně si užít a udělat něco pro své zdraví
  • Vybrat co nejvíc peněz na konto Centra Paraple

Ty další"soutěže" jsou tu jen proto, abychom byli správně motivováni urazit společně co nejvíc kilometrů a ty pak proměnit na korunky do kasičky. Takže soutěž týmů, jak bych to spíše nazval, než štafet, protože si nebudeme předávat žádnou štafetu (ani pomyslnou), tu bude jen jako motivační činitel a hodnoceno bude to, kolik tým dohromady urazí kilometrů a který tým dá dohromady největší počet členů.

Zapisování absolvovaných kilometrů

Protože všichni chtějí jít či běžet a nemáme žádného dobrovolníka, jako vloni Vítka, který by se uvolil strávit těch 21 hodin přikován ke stolu, tak se budeme ve stanu střídat, ale ne proto, abychom zapisovali absolvované kilometry, ty si bude počítat každý hezky sám :), ale protože tam budou mít účastníci osobní věci a oblečení a taky, aby se nic neztratilo z pokladničky! Hodnověrnost je zajištěna tím, že čím víc si kdo napíše kilometrů, tím více zaplatí :) a pochybuji, že někdo bude fixlovat jen proto, aby zaplatil méně. K počítání kilometrů budou připraveny lístečky a tužky.

Miloš Škorpil foto
Františkolázeňská 21 hodinovka – pomoc, jež nezná hranic

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Šárka Kolbová | 15. 11. 2010 12.49 hod. | 84.244.91.xx
Ahoj Miloši, ráno se s Víťou chystáme vyrazit na tuto akci … a pořáááádně si to užít. Přibereš nás do týmu „ulra"?

fotoMiloš Škorpil: Jasně – jste tam

štefan | 14. 11. 2010 9.35 hod. | 89.102.136.xx
Tak moje účast je značně nejistá. Koleno se sice trochu spravilo, ale pravděpodobně nebudu moci přijet kvůli pracovním povinnostem. Je jistá naděje, že to zvládneme do úterního poledne, nebo večera, pak bych přijet třeba i později. Pokud ne, budu v duchu s vámi a držet palce, ať si to užijete minimálně stejně, jak jsme si to užili loni.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano125
Ne35

kde se diskutuje

  • Pohyb – nejlepší lék na hyperaktivitu dětí : tak mě přesně řekla včera moje dcera když sem sní chtěl opakovat angličtinu " tati já chci…»
  • Co říká na běhání moje hlava? Když se budu běhání věnovat, čekají mě vítězství, dobíhání uprostřed startovního pole nebo spíš budu „ocasák“? : Tak jsem dopadla přesně tak, jak jsem si myslela. Samá dobrá a podprůměrná. No jo, to vím, ale jak…»
  • Sedmé pravidlo běhu. NENÍ TO O KILOMETRECH, ALE O SKLADBĚ! : Přesně tak, je to o skladbě – je velmi důležité, co k tomu běhu hraje ... »
  • Zaběhni s Milošem maraton pod čtyři hodiny 2017 : Ahoj, dnes jsem se zkusila přihlásit a nevim zda jsem zadána do systému. Je nějaká zpětná vazba?…»
  • Zaběhni s Milošem maraton pod čtyři hodiny 2017 : To je neuvěřitelná náhoda, zaběhnout v jednom roce maraton TŘIKRÁT v na minutu stejném čase. Jestli…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků