logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Ohlasy těch, co to uběhli – Dana Naušová – Mám se tu jak na zámku, ať to trvá věčně

Ohlasy těch, co to uběhli – Dana Naušová  – Mám se tu jak na zámku, ať to trvá věčně

Neumím psát, ale musím se z toho trošičku vypsat, protože jinak se to bude v mé hlavě honit stále dokolečka. Ne, že by mi to nějak zvlášť vadilo, to néééé, ale chtěla bych své pocity sdělit někomu, do to cejtí stejně jako já a bude určitě vědět, o čem je řeč. A pak se zase na chvíli vrátím na zem, přestanu se vznášet v oblacích, i když vám musím říct, že to bylo jedním slovem nádhernééééééééé. Skoro se mi chce říci: Mám se tu jak na zámku, ať to trvá věčně :).

Kdepak jsem to byla před 21lety a vůbec. Copak by mě kdy napadlo, že budu někdy běhat. Co bylo, to už neovlivním, ale můžu ovlivnit to, co je teď a co bude pak… Snad se mi to někdy úspěšně i neúspěšně daří a podaří :). Co na tom záleží, důležité je, proč běhám.

Nejsem velký běžec a ani ne příliš rychlý, ale to mi vůbec nevadí. Běhám pro radost, nejen tu svoji, ale hlavně pro radost těm, kteří ji potřebují, a to se mi snad podařilo právě teď, když jsem se zúčastnila 21hodinového běhu ve Františkových Lázních.

To, jak jsem se těšila, ani slovy napsat nejde, ale vše předčilo moje očekávání více jak na 100%, a o to tu přeci šlo. Zúčastnit se něčeho ne proto, že musím, ale protože chci, nelitovat svého času ani na vteřinu a hlavně nelitovat sama sebe, proč taky, když mám to veliké štěstí a můžu běhat. Co ti, kteří to štěstí už nikdy mít nebudou, co by měli říkat oni. Právě pro ně jsou tu lidičky jako je Zdeněk, Miloš, Petr a další, kteří přišli na tak spásnou myšlenku a zorganizovali něco tak úžasného, jako byl tento den. Spojili dohromady lidi, kteří by se možná v běžném životě ani nepotkali. Anebo potkali, ale bojovali by úplně pro něco jiného, a to je na tom to krásný. Nevím jak vy, ale jsem toho stále plná a dlouho budu, určitě nejsem sama a o to tu taky přeci šlo, aby si z toho člověk odnesl jen ty nejlepší pocity, a ty já rozhodně mám.

Můj výkon se ani zdaleka nevyrovnal těm ostatním, ale to vůbec nevadí, teda mně určitě ne. Jsem na sebe hrdá, že jsem uběhla to, co jsem uběhla a alespoň malinkou částí pomohla těm, pro které jsme to vše podnikali. I když možná v očích některých jsem jen blázen. Co neví co roupama, ale komu to vadí… Pro mě je důležité, co si myslí moje rodina a od těch mám jednoznačně tu největší podporu, ta ví, proč to dělám a fandí mi, jak jen nejlíp umí. Fandí mi tak, že ač v malinkém zastoupení, přispěchala na pomoc dobré věci, třeba jen na chvilečku. Nevadíííííííí, to se přeci taky počítá. A třeba příští rok kdo víííí, je uvidíme na startu taky. Budou tam stát společně s námi a těšit se, radovat se, stejně jako my. Že pomohli dobré věci a tím pádem pomohli i sami sobě.

No není to nádhera? Tímto bych chtěla pozdravit všechny běžce, co se mnou kroužili na trati a už se nemůžu dočkat příštího roku. Obvykle chci čas zastavit, ale tady to rozhodně neplatí.

Danuše Naušová

PS:
Díky, Štefane! (snad si to přečteš).

Danča Dana foto
  • přečteno: 8611/8550×, 1 komentář

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

štefan | 25. 11. 2010 20.57 hod. | 89.103.157.xxx
Ahoj Dano, přečetl jsem. Není zač děkovat, jsem rád, že jsem měl možnost Tebe ale i ostatní potkat. Podala si krásný výkon, pro mne (jak už jsem napsal ve svém Běžničku) nejúžasnější z mnoha úžasných.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Františkolázeňská 21 hodinovka

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas100
Asics140
Brooks20
Inov-860
Icebug6
Hoka One25
Mizuno59
Newton5
NB22
Nike63
Salming378
Salomon43
Scott3
Vibram Fivefingers9
Vivobarefoot6
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce49
Běhám bos, bot netřeba14
ON9

kde se diskutuje

  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Já chtěla loni běžet za 110 min. a kamarádka mi řekla, že se mám držet vodiče s parukou. Omylem…»
  • Jak se obléci na běh do teplého počasí : Díky za tipy! Já mám oblíbená funkční tílka s podprsenkami a přes ně tílko s obrázkem běhu (aby…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Ta pozadí .... upřesňuji na 3. čtvrtinu. A možná bych se nechal přesvědčit i na 2. Žádný extrém…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků