logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Už nestačí jen prodávat – odpoledne ve Sport Staněk Turnov

Už nestačí jen prodávat – odpoledne ve Sport Staněk Turnov

Ve světě je to už vcelku zavedený model, zejména u prodejců sportovního vybavení, že kromě vlastního prodeje vybraných komodit prodejna nabízí svým zákazníkům i nějaký ten bonus navíc.

Některé sportovní řetězce se o toto u nás také snaží, bohužel pro ně jsou velké, mají spoustu prodavačů a jen málo z těchto prodavačů již pochopilo, že: „Náš zákazník, náš pán.“ Možná ale jen nepochopili, co toto přísloví znamená nebo spíše neznamená, a to, že se zákazníkovi nemusí podlézat, nadbíhat, dělat mu pomyšlení, ale znamená, že mu poskytnou profesionální službu. Profesionální službou míním, že ho dokáži obsloužit nejen požadovaným zbožím, ale dokáži mu také nabídnout něco navíc. Aby ale mohl něco navíc nabídnout, MUSÍ se sám zajímat o novinky kolem sortimentu, který prodává, o to, co tyto novinky zákazníkovi přidají navíc k tomu, co od daného sortimentu vyžaduje a už považuje za standard.

To co se týká sortimentu, je asi každému jasné, i když bohužel většinou jen kupujícímu. Kromě sortimentu by ale měl dneska obchodník hledět dál. Měl by umět nabídnout zákazníkovi i informace o tom, jak by měl do svého života zařadit sportovní aktivity, tak aby se staly nedílnou součástí jeho života. Měl by mu tyto aktivity umět nabídnout a třeba přinést až pod nos. Prostě měl by být ve svém městě, v místě, kde působí hybatelem a tím kdo lidi rozhýbává. Zákazníka, kterého takto hýčkáte, pak nemusíte složitě přesvědčovat o tom, že vám na něm záleží.

Běžecká škola není jen prostorem k získávání informací pro běžce a běžkyně, případně vyznavače jiných sportovních aktivit, ale chce také být nápomocna v tom, aby ti co do ní přijdou věděli, kde najdou sportovní prodejny s majiteli a prodavači, kteří jim poskytnou více než jen ten sortiment, pro nějž si tam přišli, ale které jim poskytnou i nadstavbu, o níž jsem mluvil výše.

Jakou formou se to bude dít?

V rámci sekce Běžecké akce bude podsekce – Běžecké prodejny, kde budou představeny sportovní prodejny, které zákazníkovi nabídnou třeba diagnostiku nohy, které společně s Běžeckou školou budou pořádat Odpoledne na prodejně a společné běžecké tréninky někde v blízkých lokalitách, tak jako tomu bylo minulý týden ve Sport Staněk v Turnově. Nezůstane jen u běžeckých tréninků, ale postupně se přidají i akce zaměřené na zdravý životní styl, kde se zájemci budou moci dozvědět o tom, co a jak dělat, jak začít, abych hned neskončil, jak se dostat do kondice, jak shodit nějaké to kilo bez toho, abych se trápil hlady nebo se ze mě stal polykač kilometrů. Prostě bude to program pro lidi a ne pro vrcholové sportovce.

Další Odpoledne na prodejně s následným běžeckým tréninkem a besedou o běhání a vůbec o zdravém životním stylu proběhne 12.6.2006 od 14:00 do 15:30 ve Sportu Hotárek v Náchodě na Kamenici a po 16:00 na fotbalovém hřišti TJ Spartak Police nad Metují. A samozřejmě opět nezapomenu vzít sebou Paraple.

Miloš Škorpil foto
Už nestačí jen prodávat – odpoledne ve Sport Staněk Turnov Už nestačí jen prodávat – odpoledne ve Sport Staněk Turnov

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Karlos | 26. 5. 2009 8.46 hod. | 194.149.107.xxx
...policie ČR pátrá ,kdo převrhl na Valdštejně tu sochu svatého Jeronýma.....máme důkaz.....za buřta to neprásknem..… :-))

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké vybavení

všechny články Běžecké vybavení

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Salming enRoute, další důvod, proč běžet Františkolázeňskou 24hodinovku : EnRouty dosud nemám,ačkoli se mi velmi líbí.V článku mi však několik věcí nesedí.První verze,která…»
  • Salming enRoute, další důvod, proč běžet Františkolázeňskou 24hodinovku : EnRouty mám a jsem s nimi nadmíru spokojen. Dá se říci, že jsou to z mého portfolia…»
  • Běh nechtěného : Ani nevíš, jak důvěrně znám tenhle pocit... A to že na mě kouknul zrovna dneska asi nebude náhoda…»
  • Udělal jsem si výron kotníku, natrhl či přetrhl jsem si vazy kotníku. Co s tím? : Dobrý den, podvrtla jsem si ošklivě kotník, obrovský otok se objevil do několika vteřin, hematom po…»
  • Česká naděje pro Tokio: Sympatická sprinterka svůj handicap nevnímá : Jakube díky! Opraveno :) »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků