logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Výběh nebo výšlap do roku 2011

Výběh nebo výšlap do roku 2011

Rok 2010 se nesl ve znamení kovového Tygra. Byl to rok plný nestability, nešvarů, hádek, nehod, přírodních katastrof, rozvodů, rozchodů, ale i plný emocí. Tygr dal možnost se projevit, vystrčit drápy, kousnout... a v mém okolí kousal hodně.

Mne osobně celý rok držel pod krkem a častokrát seřezal tak, že jsem byla sotva schopná uklidit se do ústraní, abych si v tichosti zahojila rány. Na hladině trpělivosti mne držela jen naděje, že to všechno musí jednou skončit, ale také milé pracovní úspěchy, které jsem sklidila po dlouhodobém úsilí. Nyní si říkám, že ještě jeden měsíc a můžu se doufám svému tygrovi podívat s klidem do očí a pocitem, že mne nezničil. Jsem o rok starší, asi klidnější a vážnější, zachumlaná do sebe, možná méně důvěřivá, ale o to více si vážím svých blízkých a uvnitř mi stále silněji plápolá jakýsi hřejivý pocit. A chuť běhat nezmizela…

Od úrazu, natrženého třísla, z květnového maratonu jsem několik měsíců zápasila s rekonvalescencí a tak běhání až do listopadu šlo naprosto stranou. V srpnu jsem ale už lezla opět po skalách a horách. Překvapivě strmý pohyb do kopce a z kopce a akrobacie na skále mému tříslu nevadily. Horský vzduch a pohyb ve výškách mi dodával klid a tak několik dnů mimo civilizaci mi pomáhalo všechno zlé nechat "tam dole“. To mne také přesvědčilo, abych se nevzdala svého dlouholetého přání a v roce 2011 si vyšlápla do velkých hor.

obrázek

Čekají mne nyní dlouhé měsíce plné tvrdého tréninku. A protože miluji běh a je mi ze sportovních aktivit nejbližší, bude běh tvořit hlavní součást mého tréninkového plánu. V současné době si jen tak poběhávám. Více jak deseti kilometry zatím své nožky a třísla a všechny ty tkáně a provazy, co v nich mám, nepřetěžuji. Plánuji, že běhat budu tentokrát jen v terénu a více do kopců. A tak jsem zvědavá, jak mi to půjde. Tentokrát však budu hodně přecitlivělá na jakoukoli bolest a budu k sobě hodně pozorná. Miloši, slibuji. -:)

Do tréninkového programu jsem také již od září zařadila HEAT, o kterém se zde na stránkách Běžecké školy již několikrát psalo. Chození na páse pro mne bylo optimální variantou a náhradou běhání, a při podzimních výstupech jsem pociťovala, že by to mohla být jedna z variant mé přípravy. K mé radosti a k letošním Vánocům se sportovním sponzorem mých horských expedic stalo H.E.A.T. centrum Letňany, kde se budu v průběhu roku připravovat. A tak jsem včera nadšeně vyrazila na první Milošovu hodinu a v rámci trekkingu, long a soft walkingu jsme si vyšli první část kopce. Spoustu kilometrů nás však ještě čeká.

Aby vše proběhlo s energií a ve zdraví, mi také pomůže Nutrend, který mi v podobě dalšího vánočního dárku věnuje řadu svých produktů.

Konec konců, jak dobře se mi do kopců půjde, si otestuji již za měsíc. A tak mi držte palce…

Pavlína Folovská foto
  • přečteno: 9151/9036×, 1 komentář
Výběh nebo výšlap do roku 2011

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Martinka | 21. 1. 2011 13.12 hod. | 217.197.149.xx
Jste si opravdu jista tím, co to znamená obdržet rány?

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Tréninkový deníček Pavlíny Folovské

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví39
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice106
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou37

kde se diskutuje

  • Život neběží vždycky podle (tréninkového) plánu : Je to malichernost, ale jak dobře Vám rozumím ... :-) »
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků