logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH – Mem vybíhá na svou pouť a není sám …

ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH  – Mem vybíhá na svou pouť a není sám …

Je právě 7. listopadu 2004 a já shodou zvláštních náhod a okolností sedím na tribuně nejslavnějšího marathonu v tomto čase, marathonu v New Yorku. Jsem Mem, což značí vodu, která stále proudí a mým údělem je stále se pohybovat vpřed. Sedím tady, protože jsem dostal informaci o tom, že právě zde, na tomto marathonu se zase po několika staletích sejdeme. Ti, kteří byli určeni nosit zprávy v dávnověku, v době, kdy Mojžíš prchal se svými lidmi z Egypta nebo v době, kdy Kristus přinesl na tento svět svou oběť spásy pro druhé.

Dnes tedy nastává opět náš čas, abychom se stali, tak jako v dobách dávno minulých, posly zpráv dobrých i špatných. Posly, kteří nesou svou zprávu zapsánu v duši. Posly, které nelze zastavit, neboť nechodí a neběhají po běžných cestách, ale které můžete potkat, aniž byste postřehli, že jdou vedle vás.

Byli jsme rozmetáni ze svých sídel, puebel, chrámů a iglú mezi duchovní barbary, abychom se mezi nimi rozptýlili a nenásilně je přivedli za pomoci probuzení toho, co dávno zapomněli, za pomoci probuzení jejich ducha, zpět k Matce Zemi a Otci Vesmíru.

Máme otevřená srdce a duše přijímající, nesoucí a předávající příběhy lidí, myšlenky času, krásu míst, jimiž jsme za našich životů prošli. Míst, do nichž jsme byli posláni, abychom jim přinesli vše, čím jsme byli za svých životů obdařeni, co nám bylo svěřeno, abychom předali těm, kteří to mají dostat, aby to mohli nést dál a předávat zase jiným.

Jsme prostě roztáčeči spirály poznání a poznávání mezi všemi světy. Roztáčeči a nosiči potřební k tomu, aby bytosti země a bytosti vesmíru opět našly společnou řeč a naučily se být šťastné jen pouhou svou existencí.

Jsme ti, kteří v průběhu věků nasávali moudrost a zkušenosti všech kultur světa, aby takto v nás smíšeny vydaly tu nejprostší pravdu: „ Nahý přicházíš na svět a nahý z něj odejdeš,“ „Prach jsi a v prach se obrátíš,“ „ Všichni jsme Jedno a Jedno jsme my,“ „ Bojuji-li proti nepříteli, bojuji proti sobě,“ „ Jsem-li laskavý k druhým, jsem laskavý k sobě.“

Jsme stejně tak nositeli dávné tradice Nawalů, duchovní tradice Křesťanů, Druidů, Keltů či Buddhistů.
Jsme stejně tak nositeli duchovní tradice východu jako nositeli duchovní tradice západu.
Jsme tu, abychom opět za pomoci svých rychlých nohou předběhli výmysly duchovních barbarů, a pomohli všechny roztroušené duchovní sirotky svolat do jednoho všeobjímajícího kruhu!

Svět je v pohybu, vír událostí jej stále rychleji roztáčí a žene ke zkáze, proto svět potřebuje znovu naší pomoc. Naší předností je, že nejsme závislí na žádné vnější energii, bez níž už si většina našich souputníků nedokáže život vůbec představit. Naší výhodou je, že Země a Vesmír nás volají na pomoc pouze ve chvílích největší nouze a to bylo v dějinách člověka jen párkrát. Takže síly, které se nás snaží zničit, na naši přítomnost a na naši ochrannou funkci v celém systému stačí vždy zapomenout.

Jsme stále přítomni, netroubíme k útoku ani k obraně, jen tiše běžíme krajinou a sledujeme. Všechno co vidíme a cítíme, proudí skrze nás k nejvyšší moudrosti. Běžíme stejně, jako běží čas, jako oblaka po obloze hnaná větrem. Běžíme a čekáme, až budeme přizváni k tomu, aby se z běžců stali dupači.

A ten čas právě nastává.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

jaroslav ressl | 23. 1. 2011 15.06 hod. | 194.228.216.xxx
Stále už roky doufám , že se jednou spolu v Tichu setkáme...

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Běh – můj život

všechny články Běh – můj život

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví35
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice92
Více času na sebe10
Více času na rodinu4
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou30

kde se diskutuje

  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : Ahoj všem K tomu mrazu, dnes ráno jsem si dal svých obvyklých 4,75km kolem Labe a bylo to bezva, od…»
  • Jak je to tedy s tím hladem, aneb Intermittent Fasting. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Jesliže vycházím z "nejím, když nemám hlad" a doplním k tomu "jím, když mám…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků