logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Sezóna 2011 zahájena! Hulmenskou desítkou.

Sezóna 2011 zahájena! Hulmenskou desítkou.

A kdo přijel v sobotu 15. ledna do Hulína, určitě nelitoval. Je pravdou, že běžce na některých místech trati potrápil protivítr, v opačném směru se však běželo zase s větrem v zádech, což rozhodně nebylo nepříjemné. Jinak panovaly, myslím, ideální podmínky.

Ještě někdy koncem roku jsem nepočítala, že bych se této akce účastnila, raději jsem chtěla běžet někam dál, pomalu a dlouho. Nakonec se sem však začalo chystat více známých včetně Radima, a já jsem původní myšlenku přehodnotila. Přes to, že se jednalo o mou ne moc oblíbenou distanci, dokonce jsem se začala v posledních dnech před prvním letošním startem i těšit. Startu sice předcházely ještě nějaké pracovní povinnosti, ale vypadá to, že pro zahřátí to bylo ideální.

Po loňském zrušeném závodu čekala letos na běžce změněná trať. Poprvé jsem tento závod běžela před 3 lety, tehdy se jednalo o jeden okruh, který vedl z Hulína do Pravčic a jinou cestou zpět do Hulína, poté z důvodu stavby dálnice byla trať obrátková. Letos jsme přebíhali již zprovozněnou dálnici do Pravčic, otočka se nacházela cca 2,5 km za Pravčicemi. Most přes dálnici tvořil jediné významné stoupání v jinak rovinaté trati. Vzhledem k tomu, že tento úsek byl pro dopravu uzavřen, nepotkali jsme snad jediné auto, což hodnotím velmi kladně.

Před startem jsem se potkala s velmi příjemnými lidmi, je skvělé, jak se za ty tři roky, co závodím, setkávám s pořád stejnými osůbkami a máme si o čem povídat :-).

Třeba Janča Dorazilka, nebo Kuba Bajza – mimochodem vítězové, nebo Jirka Prokop, Jana Žaludková, Katka a Aleš Nábělkovi, letos prvně zde i Lukáš Makový nebo Petr Novotný..............

Už před začátkem jsem měla jasnou strategii. Rozběhnout pomalu a pak zrychlovat, pokud to bude možné. Tato se mi už nejednou osvědčila :-). Neměla jsem žádné ambice, protože jsem v posledním měsíci, co opět běhám po přestávce, rychle neběžela, nebyl důvod :-). Proto jsem po startu nijak nepospíchala. Běžíšek byl tak hodný a nadělil mi zázračné hodinky, takže jsem Mirkovi vrátila jeho a dál si mohu kdykoli kontrolovat tempo a měřit vzdálenosti. Takže jsem začínala lehce pod pět. Cesta na Pravčice byla klidná, dál celkem dost foukalo, a protože jsem se neměla za koho schovat, nezbylo, než mobilizovat, co se dalo. V půlce trati se ale situace změnila a vítr se opřel do zad, což mě hodně posunulo a pohybovala jsem se kolem hodnot 4.25 min/km. V posledních 2 km se mi dařilo držet rychlejší tempo, i když se protivítr opět postaral o větší energetický výdej :-). Tak trochu jsem si přála, aby se mi podařilo dosáhnout času pod 50 min. A to se podařilo :-). S výsledkem 48 min a 12 vt. jsem hodně spokojená. Radim, mj. čerstvá posila AK Kroměříž, se musel spokojit s časem lehce nad 41 min :-).

A co dále???? V plánu je další lehké pobíhání, ještě chvilku pomalu, pak rychleji, podle času a zdraví. Rohálovská desítka pomalu klepe na dveře. Letos je výjimečná i tím, že se chystáme do Prusinovic i s malými atlety, budou mít premiéru. Tak držte palec. A přijeďte zafandit v sobotu 26. února do Prusinovic. Není to daleko.

Jitka Stehlíková foto
  • přečteno: 6677/6665×

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky53
podle povrchu na němž převážně běhám30
podle barvy2
podle šířky boty ve špičce13
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy73

kde se diskutuje

  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : kdy bude kniha k mání??? děkuji »
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý den je mi 40.let a před dvěma léty jsem začal běhat. Byl jsem jeden z těch, kteří začali…»
  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Po přečtení, ačkoli je už 11 večer, mám chuť vyběhnout a běžet a běžet pro ty pocity, které my…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků