logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vyběhněte, zacvičte si, poznejte se s Běžeckou školou

Vyběhněte, zacvičte si, poznejte se s Běžeckou školou

Běžecká škola oslaví za pár týdnů druhé výročí svého trvání. Za poměrně krátkou dobu své existence se dá bez vší skromnosti říci, že je o ní na silnicích, polích, loukách, lesích, horách, ale i ve fitkách docela slyšet. Ale mohlo by být víc. A ono určitě bude. Posuďte sami.

Co Běžecká škola chystá na první pololetí roku Zajíce – roku 2011

Rok Zajíce se jeví jako velmi zajímavý pro ty, co jsou aktivní, aby mohli být ještě aktivnější, případně aby dokázali své aktivity správně směřovat, správně krotit, připravili jsme pro vás tři běžecká soustředění, někomu bude více vyhovovat slovo – campy.

Soustředění první – 25. – 27.2.2011 – Kdyně

obrázek

Podrobnosti přineseme příští týden, půjde však o obdobu soustředění, které proběhlo v prosinci v Domažlicích. Jiné to ovšem bude kromě místa také v tom, že zde budeme mít možnost využít služeb plaveckého bazénu – bazén, saunu, whirpool, masáže.

Pro koho je soustředění určeno

Soustředění je určeno jak pro běžecké začátečníky, tak pro ty, co již běhají delší čas, ale potřebují poradit s běžeckým stylem, takovým, který by jim nezpůsoboval zdravotní problémy. Také pro ty, co potřebují poradit, jak běhat v různých terénech či profilech. Pro ty, co potřebují poradit, jak správně zvolit intenzitu tréninkové zátěže, i intenzitu svého běhu při konkrétních závodech. I pro ty, co neumí dosud při běhání správně dýchat. Soustředění je však určeno i pro ty, co by se chtěli poznat s lidmi, jejichž články, jejichž názory čtou na Běžecké škole nebo pro ty, co chtějí poznat stejně „postižené" kamarády.

Kapacita a jak se přihlásit

Kapacita je plánována na 25 účastníků, takže neváhejte a hlaste se na info@bezeckaskola.cz, po přihlášení je třeba zaplatit zálohu 400,- Kč na konto číslo: 158758081/0600

Soustředění druhé – 13. – 15.5.2011 – Horní Stropnice (hlavně pro ty, co se chystají na Silva Nortica Run)

obrázek

Tři týdny před závody, které se uskuteční v rámci Silva Nortica Run, vás s jeho organizátory chceme pozvat do malebného městečka Horní Stropnice, ale hlavně na běžecké soustředění, při němž se budete moci proběhnout po trati Salomon Gemini maratonu či Mammut ultramaratonu

Ubytování

Zázemí je přichystáno ve Sportovním centru Horní Stropnice, když ubytování je zajištěno v turistické ubytovně, která patří obci a to za 150,- Kč osoba a noc. Kapacita ubytovny je 30 osob. Sociální zařízení (WC a sprchy) jsou společné resp. pro muže a pro ženy, ne na pokojích. K dispozici jsou 3 – 5ti lůžkové pokoje. V případě velkého zájmu jsme schopni ještě zajistit další ubytování (až pro 50 osob), v nedaleké Škole v přírodě. Podmínky jsou zde stejné jako v turistické ubytovně. Pokud by si někdo přál zajistit lepší ubytování (hotelového typu), tak je to možné.

Stravování a další možnosti vyžití

Stravovat se budeme společně, jídlo si lze však objednat z jídelního lístku. Předpokládáme, že budeme společně snídat, obědvat a večeřet, ale každý pochopitelně za své, podle toho co si objedná. K dispozici budeme mít tělocvičnu a klubovnu, abychom mohli připravit jak program venkovní – hlavně běh, tak uvnitř – cvičebně preventivní, nebo pro případ nenadálého špatného počasí. O tom však víme, že neexistuje, protože existuje jen špatně oblečený člověk. Večer pak budeme mít k dispozici ještě fitko a saunu. Pokud se nám to povede, tak ještě chystáme jedno duchovně-kulturní překvapení.

Pro koho je soustředění určeno

Soustředění je určeno jak pro naprosté začátečníky, tak pro pokročilejší běžce a běžkyně. Ti pokročilejší se mohou něco naučit i od právě začínajících a zároveň mohou svými radami pomoci začínajícím – a já jsem tam od toho, abych to vše kočíroval a uvedl na pravou míru (víru). Soustředění je také určeno těm, co se chtějí seznámit s tratěmi Silva Nortica Run.

Cena a přihlášení

Cena za program je 400,- Kč, stejně jako záloha, kterou je potřeba zaplatit po přihlášení na info@bezeckaskola.cz resp. poslat na konto číslo: 158758081/0600.

Při přihlášení uveďte: Jméno a příjmení a mobil, případně místo, odkud pocházíte, abychom v případě zájmu či potřeby mohli domluvit dopravu těch, co nevlastní vlastní přibližovadla.

Program soustředění začne příjezdem v pátek (večer proběhne společné posezení a seznámení), sobotní a nedělní program, který bude končit obědem, ještě upřesníme podle počtu a také podle struktury přihlášených.

Soustředění třetí – 27.5. – 3.6.2011 – Srní – Mechov

(zpátky do trenek, ehm do plavek, záleží jak kdo)

obrázek

Program

 • Každodenní běh pod vedením Miloše Škorpila –
 • Večerní přednášky a povídání o běhu a všem, co s ním souvisí (trénink, obuv, oblečení, strava…), zdravém životním stylu, redukci hmotnosti a dalších tématech, která vás budou zajímat.
 • ubytování v typické šumavské chalupě se vším nezbytným komfortem (koupelna a WC na každém pokoji, bar, malá posilovna, velká zahrada s ohništěm, uzamykatelný domek na kola, připojení přes Wi-Fi, a mnoho dalšího)
 • v nejbližším okolí nespočet kilometrů zpevněných rovinatých i kopcovitých tras jako stvořených pro jarní proběhnutí
 • při bězích mimo jiné navštívíme prameny Vltavy, údolí nejkratší české řeky Vydry, zaniklé šumavské vesnice, ledovcová jezera, rašeliniště, poutní místo s léčivýmpramenem Hauswaldská kaple, mnoho vrcholů s krásnými výhledy až do vzdálených Alp – Oblík, Poledník, Černou horu a další krásná a méně známá zákoutí šumavských hvozdů.
 • nezapomenutelný běžecký peloton vytvoří 10 – 15 z vás, kteří se první přihlásíte :).

Konkrétní běžecký program (délky tras, konkrétní zaměření tréninků), bude upřesněn až poté, co bude známo složení účastníků tak, aby si každý přišel za své na své.

Pro koho je soustředění určeno

Soustředění je určeno jak pro naprosté začátečníky, tak pro pokročilejší běžce a běžkyně. Ti pokročilejší se mohou něco naučit i od právě začínajících a zároveň mohou svými radami pomoci začínajícím a já jsem tam od toho, abych to vše kočíroval a uvedl na pravou míru (víru).

Cena

Celková cena za týdenní pobyt pro jednu osobu činí 3.900,- Kč

(cena zahrnuje ubytování ve dvou – třílůžkových pokojích s možností přistýlky, polopenzi vyladěnou speciálně pro běžce, odborné vedení a konzultace známého trenéra Miloše Škorpila při bězích i v ostatním čase, spoustu legrace, zábavy a samozřejmě sportu)

Objednávky a přihlášení

sumava-mechov@seznam.cz

LSD – Long Slow Distance

Cvičení pro ty, co se dlouhým běháním krátí. David Heneberg, fyzioterapeut a masér, který ví, o čem to je a umí poradit, jak zase zpátky vytáhnout, co jsme dlouhým zanedbáváním krátili a krátili a krátili, nás povede každé pondělí od 19:00 krok za krokem k tomu, abychom měli zase pěkně protažený krok, nebolela nás záda a omládli jsme (každý o tolik let, kolik si bude přát). POZOR! Kurz bude jen pro 12 lidí a vyhraje ten, kdo první, druhý, třetí …dvanáctý Davidovi zavolá a oznámí mu, že do toho jde.

Chcete-li o Davidovi něco vědět před tím, než se mu svěříte do rukou, podívejte se na www.dayal.cz. Pokud vás to zaujalo a chcete se na LSD přihlásit, učiňte tak na david@dayal.cz.

Více o LSD se budete moci dozvědět přímo z Davidova článku, který na Běžecké škole přineseme v nejbližších dnech.

Běžecké akce a závody

Velikonoční běh ve Františkových Lázních

obrázek

Poutní maraton

Běžecká škola Miloše Škorpila – Běžecká čítanka – knižní podoba www.bezeckaskola.cz

Běžecký manuál sbalený na cesty, protože ne všude si sebou můžete vzít počítač, laptop, notebook, či jiného elektronického pomocníka. Taky to bude takový manuál, jak se na stránkách Běžecké školy vyznat a kde co hledat. Taky to může být vhodná pomůcka ve chvíli, kdy vám běžecký partner bere roha, prostě ji po něm hodíte, čímž dosáhnete toho, že se hned začte a vy se budete moci v klidu vydýchat.

Běhejte za bezeckaskola.cz

Jste žákem či žákyní Běžecké školy a jste rozpačití, když přijdete na závod a máte vyplnit v přihlášce kolonku klub/oddíl? Snadná rada, napište tam bezeckaskola.cz, ať všichni vědí, s kým mají tu čest. Nebojte se, nebudu se na nikoho zlobit, když jméno Běžecké školy bude uzavírat výsledkovou listinu, protože prostě jste: Běželi tak pomalu, protože vám to řekl Miloš :).

Běžím tak pomalu, protože mi to řekl Miloš

Určitě ne poslední věc, kterou podnikneme v prvním pololetí, ale pro Běžeckou školu dosti významná. Už jsme se o tom zmiňovali, někteří už o to projevili zájem. O čem mluvím? O tričkách s originálním logem Běžecké školy, na jejichž zádech se bude skvít nápis: Běžím tak pomalu, protože mi to řekl Miloš. Jen já budu mít zase něco extra, na mém tričku bude stát: Běžím tak pomalu, protože jsem Miloš.

V neposlední řadě bych vám chtěl ještě připomenout, že stále běží dva projekty a sice:

Jak a proč jsem začal – začala běhat

a

Proč lidé začínají běhat a proč v běhání pokračují

Tak prosím pište příběhy o svých běžeckých začátcích, co vás k běhání přivedlo a vyplňujte dotazník, ať jsou údaje, které z něho vzejdou, co nejvíce vypovídající. Díky a přeji vám všem krásné poběhání.

Miloš Škorpil foto
Vyběhněte, zacvičte si, poznejte se s Běžeckou školou Vyběhněte, zacvičte si, poznejte se s Běžeckou školou Vyběhněte, zacvičte si, poznejte se s Běžeckou školou

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Eva | 28. 2. 2011 11.26 hod. | 109.72.8.x
Bude možnost objednat tričko i když jsem jen nahlížitel a obdivovatel Běžecké školy? :-D

Vladimír Němec | 30. 1. 2011 18.53 hod. | 62.240.184.xx
Jako vždy inspirující článek až mne vyprovokoval k vyplnění dotazníku pro zpracování trenikového plánu. Což je asi troufalost pro starce mého věku (60 let přitom začátečník), ale atmosféra běžeckých akcí, které jsem absolvoval a poznámka, že se za má poslední místa Běžecká škola nebude stydět, rozhodly.
Takže asi budu mít ke svým amaterským choutkám, zvládnout letos PIM, odborně posouzený treninkový plán. Už se na něj těším i na běžecké akce.

Anka | 28. 1. 2011 13.11 hod. | 85.71.54.xx
Pes na první soustředění by asi neprošel? Mohli bychom (i na střídačku) praktikovat canicross ;-)

Peggy | 28. 1. 2011 11.06 hod. | 213.180.54.xxx
Potřeboval abych triko: „Běžím pomalu, protože rychleji to neumím.“
Protože mně to nejde, i když Miloš zavelí, že mám být rychlejší :-)))

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
 • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
 • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků