logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Lama jsem a lama zůstanu

Lama jsem a lama zůstanu

Odpověď na komentář, i když ne tak docela, protože jsem napsal již včera večer, Martinovi, který mě vyzval abych vrátil lamí titul. Koukal jsem, ze se v poslední době (na BŠMŠ) řada lidí/běžců se dobrovolně přihlásila do kategorie běžecké lamy, tak bych chtěl ukázat také její další členění, aby si každý mohl vybrat:)... Miloš vycházejíc ze znalosti postižených svěřenců nás charakterizoval takto: Běžec – hobík (hobík mající sportovní cíle) – lama

Cituji Miloše:"To je takový mišmaš běžce – srdcaře a běžce hobíka, protože si chce svůj běh užívat, ale taky je v něm sportovní duch, a tak má radost z toho, že se v běhu zlepšuje. Chce si to však dělat po svém. V podstatě je to ten, co ve všem působí zmatky, jako je tomu u každého, kdo je jednoduše nezařaditelný, a ještě když si k tomu přidá, že je lama :).“

Upřímně těch zmatků je nějak víc a asi nějak neúmyslně k nim přidávám další. Abych to tak parafrázoval -- Miloš a Mammut jsou daleko a různé problémy blízko a tak si s tím lamo nějak poraď:). A jak se usilovně snažím se s věcmi/problémy popasovat, tak o to víc dělám různé blbosti:).

Například v pondělí a větší část úterý jsem byl služebně mimo Prahu a už jsem byl natěšeny, jak hned po návratu začnu pilně plnit běžecky plán, vyběhnu s čelovkou... jenže inverze jak sviňa :-( a tak jsem zase zůstal ve fitku a snažil jsem se běžet jako blázen. Ať tedy trénuju aspoň drobet rychlost:). Asi jsem něco infekčního snědl, neboť se o mě pokouší celkem silné střevní potíže... Zkusili jste běhat někdy s běhavkou:)? Tedy už v to úterý mi to výrazně zrychlovalo krok:) , což teprve dneska ve středu.. Po ránu jsem měl sice naplánované dvě fáze, ale když jsem vstal tak jsem usoudil, že bude náročné se bez ztráty kytičky přesunout do práce, že ani taková lama jako já, by neměla dráždit chřestýše bosou nohou. Včera není dnes, Valdauf není Gott, zkratka, co mi prošlo včera večer by se nemuselo zdařit dnes po ránu:).

V práci, asi ukolébán bezpečím a relativní dostupností WC, jsem usoudil, že nejsem žádný ořezávátko a že večer musím jít běhat aspoň do fitka. No byl jsem ve finále jako koroptvička:), nejdřív jsem odbíhal po 1km, pak po 2km a nakonec jsem i zbytek do 14 nějak zvládl, ale ta rychlost v závěru byla impozantní.:)

Jeden maník, co tam cvičil delší dobu mě rychle odhalil a zhodnotil to slovy:"No viděl jsem už hodně různejch"případů“, ale ty jseš úplný pako:)." Jako tradičně měl pravdu. Ovšem, nějak cítím, léčivou sílu běhu :), takže pokud to jen půjde tak ty dvě fáze zkusím zítra dát. My lamy nějak v skrytu duše věříme, že se ta překonaná protivenství :) ve finále sečtou a zúročí a až se Brdská a Mammut zeptají, co jsem pro to dělal, budu moci s klidným svědomím říci."Fakt moc, co to šlo. Dokonce tolik, že jsem se málem z toho po…“

Jak se na svět dívá a co od života očekává lama

12 Honzade foto
  • přečteno: 13343/12867×, 1 komentář

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

iron llama | 23. 3. 2013 9.36 hod. | 88.100.249.xxx
jsi lama?ja jsem lama?tak kdo je vlastne lama?kurva kde jsou ty lamy:D

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ultramaraton

všechny články Ultramaraton

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví41
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice109
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou37

kde se diskutuje

  • Život neběží vždycky podle (tréninkového) plánu : Vesměs má tak člověk motivaci k dalšímu tréninku a závodění. Já podobných hraničních časů mám více,…»
  • Život neběží vždycky podle (tréninkového) plánu : Je to malichernost, ale jak dobře Vám rozumím ... :-) »
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků