logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak jde k sobě běhání, válentýn a LSD

Jak jde k sobě běhání, válentýn a LSD

Dnes to bude taková převážně nevážné laškování se slovíčky, ale co taky dělat jiného v den, kdy většina zamilovaných slaví Valentýna. Mnohým se může zdát, že tohle snad ani do Běžeckého roku nepatří, ale ono to tam patří daleko víc, než si myslíme. Vždyť všichni milujeme, a taky milujeme běh a běhání a pohyb vůbec a Valentýn je přeci svátek zamilovaných, tak proč ho neoslavit během?

Pokud se vám zdá, že jsem udělal v nadpisu chybu, tak to jsem rozhodně neudělal. Ten válentýn je tam naprosto v pořádku, neb i on má v dnešní den a v tomto týdnu plné opodstatnění. Za pár týdnů nám totiž odstartuje ta pravá běžecká sezóna a před ní, před tím, než začne vrcholit příprava na Kbelskou desítku, Hervis ½ maraton, Brdskou 50, Pardubický vinařský půlmaratón, nejstarší běžecký závod pořádaný na území České republiky Praha – Brandýs, Krušovický soudek, Volkswagen maraton Praha, Salomon Gemini maraton, Silva Nortica Run maraton, Olomoucký ½maraton, Poutní maraton a množství dalších běžeckých závodů, je potřeba si dopřát trošku odpočinku, aby pak naše tělo zvládlo vše, co na něj budeme v průběhu dalších tří měsíců nakládat.

Nebudeme se vysloveně válet, budeme odpočívat aktivně, třeba s LSD

Začít můžete třeba tím, že se přidáte k našemu terapeutickému cvičení LSD, které začíná už toto pondělí, tedy dnes od 19 hodin v Regeneračním centru Dayal, Vyšehradská 43. Zarezervovat si své místo můžete přímo u Davida Heneberga e-mailem: david@dayal.cz nebo zavoláním na číslo 603 111 445.

Terapie LSD

David Heneberg je fyzioterapeut. Pracuje s lidmi, především s jejich pohybovým systémem. V mnoha případech jednoznačně doporučuje terapii LSD. Řada lidí jej má za blázna, ale on se přesto domnívá a pevně věří, že LSD je lékem budoucnosti.

LSD – Long Slow Distance

O LSD David říká: Do češtiny je překládáno jako vytrvalostní běh. Ale je to něco mnohem víc. Doslova je to „dlouhá pomalá vzdálenost“. Co vlastně tato tři jednoduchá slova v sobě skrývají?
Dlouhá vzdálenost – vzdálenost z bodu A do bodu B. Jak je dlouhá dlouhá vzdálenost? Možná je to pět, možná deset, ale třeba také tisíc nebo i více kilometrů. Rozhodně je to ale určitá CESTA. Pomalá – čím je pohyb pomalejší, tím je také vědomější, přesnější, ekonomičtější, procítěnější…Tedy je to CESTA UVĚDOMOVÁNÍ.

Ale ve skutečnosti je to komplexní terapie, zasahující do všech oblastí našeho života. Není to pouze nějaká řízená aktivita, ale je to způsob integrace naší osobnosti na všech úrovních, způsob, který vede ke zkvalitnění našeho života.

Příprava na LSD

Přípravou na „cestu uvědomování" či spíše její součástí je kurs zaměřený na pochopení principů biomechaniky naší páteře a celého těla. V tomto kurzu se zaměříme se na prohloubení vnímání našeho těla a z toho plynoucí možnosti zkvalitnění našeho pohybu. Hluboké uvolnění, techniky vědomého dechu a koncentrace, protahování a stabilizace celého systému budou nástroji integrace naší osobnosti.

Kdosi moudrý řekl, že „Cesta je cíl“. A tak nám (mně i vám) všem přeji, aby každý krok na té naší cestě přinášel radost nejenom nám, ale i našemu okolí!

Tolik tedy o LSD a k LSD David, já se vrátím ještě k tomu válení a válentýnu. Jak vidíte na příkladu LSD, válet se dá různě nebo taky vůbec, spíš by vše co činíme mělo být o tom, že je to vědomé, i když je to třeba podvědomé, nikdy by to nemělo být však nevědomé. Uvědomování je totiž jediná možná cesta, která nás posouvá blíž k našemu cíli a uvědomovat si můžeme zrovna tak nad knížkou, při poslechu hudby, procházce v přírodě či při běhu.

Tak než vám představím „valentýnský" týdenní tréninkový plán, tak bych vám rád popřál, abyste se vždy kupředu valili zcela uvědoměle a s chutí.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecký trénink

všechny články Běžecký trénink

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas93
Asics133
Brooks19
Inov-856
Icebug5
Hoka One24
Mizuno56
Newton5
NB22
Nike61
Salming363
Salomon41
Scott3
Vibram Fivefingers9
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce48
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Pokud je otravná, nezáživná, nudná trať, vyplatí se spěchat do cíle. Ale : pokud je trať hezká,…»
  • Pět dní do půlmaratonu. Den posledního soudu nebo poslední zkoušky : uplna parada na tychto clankoch je to, ze v nedelu pobezim svoj prvy polmaraton v Bratislave a tak…»
  • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků