logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Kupte si bafuňáře

Kupte si bafuňáře

Poslouchal jsem rádio v autě a málem sjel ze silnice. „Například orientační běh. To je ideální nástroj, který produkuje lidi, kteří dokážou řídit firmy. Toto nikdo nikdy nepojmenoval,“ prohlásil šéf svazu triatlonu Jaroslav Horák. Cožé?! Jako první mě napadlo, že jsem naladil záznam nějaké Cimrmanovy hry. Oni je dávají hned ráno?

Sport může být i nebezpečný, a to například, když posloucháte sportovního činovníka při řízení. Zejména když říká, že při hledání peněz pro sport je třeba na něj nahlížet jako na „volnočasovou aktivitu“. Navrhuji to zařadit do silničního zákona jako tříbodový přestupek.

Jsem totiž na „volnočasovou aktivitu“ alergický. Přijde mi, že je to stejně prosáklý termín jako „veřejnoprávní médium“, a myslím, že ho vynalezli lidé, kteří chtějí druhým tahat peníze z kapes a to nejlépe prostřednictvím státu.

Sport není žádná „volnočasová aktivita“, ale prostě zábava, někdy taky dobrý byznys (zaznamenali jste minulou neděli Super Bowl?) nebo prostě životní styl. Pro mnoho lidí je sport jednou z nejdůležitějších věcí na světě, a pak je taky spousta těch, kterým je srdečně ukradený. Ale jakmile někdo vypustí z pusy „volnočasová aktivita“, vyvolá to u mě stejný reflex, jako když na Karláku nastoupím do tramvaje 22, vyhlášené výskytem kapsářů. Totiž chytnu si pevně peněženku.

Chyba byla v tom, že jsem v autě slyšel jen část rozhovoru. A když jsem si pak ze zvědavosti v kanceláři pustil z internetu celý, musím uznat, že v tom podstatném mluvil Jiří Horák naprosto logicky a správně. Pojmenoval totiž ten hlavní problém: totiž, že se do čela ČSTV či obecně sportovních svazů lidé volí. Kdo vyjde z voleb? Člověk, který má nejvíce kamarádů a který ostatním nejméně vadí. Ale to samozřejmě není definice schopného manažera, který by v tahanici o Sazku mohl být protihráčem chlápka, jakým je Aleš Hušák.

Horákův návrh je jasný: nechť si zvolená rada nebo předsednictvo pak zadá nějaké renomované agentuře, aby našla schopného manažera. Takový člověk se nedá zvolit, on ani většinou v žádných volbách nekandiduje. Toho je třeba vybrat a řádně zaplatit.

Z poslechu celého rozhovoru mi dává smysl i to, proč šéf triatlonu říká, že sport spočívající ve zmateném běhání po lese produkuje špičkové manažery. Ono je jedno, jak to podáte, ale Jaromír Horák pochopil, že možnosti financování sportu jsou i jinde než v poskakování kolem Hušáka nebo ministra financí Miroslava Kalouska. Dobrý šéf sportovního svazu se spíš zaměří na budování vztahu s těmi, kteří mohou sportu reálně pomoct. A ti jsou v byznysu.

Nevím, jestli sport „generuje“ pro firmy spokojenější zaměstnance a odvážná je hypotéza, že podpora sportu zařídí státu vyšší výběr DPH. Ale ono je to jedno. Jaromír Horák jako relativně nedávno zvolený šéf Českého triatlonu dělá všechno pro to, aby konkrétní firmy a byznysmeny pro svůj sport nadchl a získal. Dělá to dobře, sport by potřeboval víc lidí jako on. A berme to jako důkaz, že jakkoli bude lepší hledat šéfy svazů mezi ostřílenými manažery, tak i z volby může občas vzejít někdo, kdo má všech pět pohromadě.

Tento článek vyšel v deníku Sport a byl vydán se svolením autora

Miloš Čermák foto
  • přečteno: 10838/10561×, 1 komentář

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

12Honzade | 18. 2. 2011 21.57 hod. | 217.195.170.xx
Moc pekny a tradicne vtipny videni.. Ovsem ten cas uverejneni.. ten je super!!! Moje oblibeny cislo.. At se dari! 12:)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků