logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Děkujeme, utíkáme!

Děkujeme, utíkáme!

.. to byla slova, kterými komentoval primář mou žádost o dovolenou na pátek 11.2., kdy nás v práci moc nebylo, a já nutně potřebovala volno, abych mohla jet na 1. schůzku PIM Women´s Challenge. Euforie z toho, že jsem jedna z 12 holek, které porotu zaujaly, mi pořád dodávala pocit lehké opilosti, náznak jara za oknem (i když přechodný) pobízel k tomu, abych vyběhla do lesa hned. Ani jsem netušila, jak moc okouzlená se vrátím ze setkání v Praze!

Neběhám dlouho. Sice celý život mám k sportovním aktivitám blízko, ale nikdy nic pravidelně či dlouhodobě. Pokus před 5 lety o pravidelné běhání ztroskotal – vyběhla jsem se sestřenicí a jako typické začátečnice jsme to přepískly, obě jsme omdlívaly a tak jsme se víc nenutily. Loni v dubnu jsem se připojila ke své sousedce Inně, nejdříve 2 – 3 km, joggingové tempo, přitom jsme si povídaly, vypouštěly pracovní stres, nasávaly kyslík, obdivovaly pupeny stromů, postupně kytičky, až jsme se dostaly na 8 -10 km ke konci léta. S rostoucími kilometry stoupal můj zájem o běžeckou teorii, a tak jsem si koupila k narozeninám pulsmetr, dokoupila více funkčního oblečeníčka, natrefila na stránky PIM ... všude se na mně valily informace o 2500. výročí maratónského běhu, no neměla jsem naběháno, tak jsem symbolicky absolvovala svůj první závod v životě – adidas běh pro ženy. Atmosféra mě vcucla do světa běžců, vymyslela jsem si další narozeninový dárek, letos teda jinak symbolicky, k třiatřicítce, následovala přihláška na půlmaratón a při tom jsem zaškrtla políčko ANO, chci se zúčastnit Women´s Challenge.

A je to tady!

Nikdy jsem nevěřila, že bych mohla patřit mezi blázny, kteří v dešti, sněhu či mrazu vyběhnou a navíc si libují! Stříkají kolem sebe tisíckrát zmíněné endorfiny, běží, frkají sliny a vydechují páru. Ten výraz blaženosti, když doběhnou, nejde zahrát.

Mám svůj tréninkový plán, Miloši díky, moje maximální tepová frekvence je sice někde jinde, zjišťuji, že jsem se šetřila. V deníčku škrtám naběhané kilometry, běhám svůj první intervalový trénink. Žádná sranda. V sobotu při dlouhém běhu v – 8 st. C s TF 80-85%TF max se po hodině ptám – proč to dělám? Zima mi není, oblečení jsem odhadla správně, sníh krásně tlumí každý krok, stíhám s dechem, stromy kolem jsou nádherně stříbrné, ale oproti loňským pohodovým běhům pociťuji místy únavu. A pak najednou jsem v cíli, vzhlížím do nebe a s úsměvem děkuji. Za pár minut jsem ponořená v horké lázni, zapomínám na chvilky krize při běhu. Opět se usmívám, když další den pobíhajíc přemýšlím nad tím, co si asi tak myslí dřevorubci, které teď potkávám. Já obdivuji jejich harvestorovou techniku, ale jestli oni obdivují moje nadšení?

Dny jsou delší, cvičiště má nachystáno ještě několik novinek. Věřím, že to pak na bojišti všechny (a všichni) zvládneme. A doufám, že zkušenosti, které přitom všem nasbírám, zužitkuji dál. Takový trénink vyžaduje kapku disciplíny, moji povaze cizí věc, opět se musím překonat, ale není to taky jeden z důvodů, proč se tomu říká challenge?

My, šťastná 12-tka, vám děkujeme za důvěru a podporu, a … utííííkáme!

Petronela Lacková foto
  • přečteno: 8584/8348×, 1 komentář

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Jura | 26. 2. 2011 10.27 hod. | 88.101.240.xxx
Vazeni poradatele PIM Women´s Challenge zadam o rozsireni skupiny na 13 osob-zhavy kandidat sousedka Inka!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

PIM Women´s Challenge 2011

všechny články PIM Women´s Challenge 2011

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků