logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Že by to byla láska…?!

Že by to byla láska…?!

Před pár minutami jsme doběhla a opět tisíceré krát poděkovala vynálezci čelovky – musel to být běžec! Povzbuzena vyplavenými endorfiny, pokládám počítač na lehce znavené nohy odložené na konferenčním stolku a dávám se do psaní běžníčku, Miloš ho očekává ani ne za dvě hodiny.

Na pomoc si beru dosavadní tréninkový plán s poznámkami, abych mohla konstatovat následující:

 • Jsem noční běžec. Kdepak, nesouvisí to s mým denním biorytmem, ani si neužívám klopýtání přes výmoly a kořeny, pouze jsem donucena okolnostmi a večerní hodiny jsou jedinými, které mohu vyčlenit na běžecký trénink. Vybavena čelovkou, ozbrojena psem, vybíhám do nedaleké přírodní rezervace nebo odkroužím trénink na blízkém sídlišti. Mami, pokud budeš číst tento příspěvek, tak neboj, běhám jen na osvětlených a frekventovaných místech!
 • Nepohrdnu běhátkem. Obzvlášť pro středeční intervalový trénink, kdy nejsem schopna udržet danou tepovou frekvenci a dvouminutový běh na 95 % by ve tmě nebyl asi úplně optimální.
 • Zanedbávám dny volna. V mém plánu jsou dva dny volna, není to trochu moc :)?! Když jsem viděla svůj tréninkový plán na začátku, zhrozila jsem se z množství tréninkových jednotek, teď řeším problém opačný – co budu dělat ve dnech volna?! Co s volným večerem, který by se dal využít na krátký výběh?! Prostě obout boty a vyběhnout!
 • Víkendy jsou běžeckým svátkem. Na 100 % si užívám těch dnů, kdy vidím jasně místa, která v pracovní dny vídám pouze v šedočerných obrysech. Fascinována přírodou kolem sebe objevuji nová místa a trasy, ztrácím se a zase nacházím, kilometry plynou a nohy jakoby běžely samy. O fascinaci okolí mým běžeckým stylem po dvou hodinách tohoto výběhu nehovořím.
 • Stala jsem se sběratelem kilometrů. Na hlavu čelovku, do ucha sluchátko od tréninkového pomocníka. To on mě drží v tempu, popožene, pokud zpomalím a upozorní, pokud se nohy moc rozběhnou. Na konci tréninku vždycky pochválí a celý trénink vyhodnotí! Relaxovaná pak bádám nad počítačem nad svou tepovou frekvencí, časem a naběhanými kilometry – ty si hýčkám nejvíce.

S během se scházím a rozcházím již poněkolikáté, vždy byl pro mě pouze doplňkovou disciplínou v letní přípravě nebo později prostředek, jak si udržet fyzičku. V tuto chvíli se pro mě běh stává sportem číslo jedna a já věřím, že spolu zůstaneme dlouhou. Kde také najít tak spolehlivého partnera, který vyžene z hlavy všechny chmury, pomůže k výborné kondici a je vždy plně k dispozici?! Přejte nám tedy, ať nám to spolu klape, účast ve Women’s Challenge 2011 náš vztah zatím skvěle nastartovala!

Kateřina Dolejší foto
 • přečteno: 6131/6055×

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

PIM Women´s Challenge 2011

všechny články PIM Women´s Challenge 2011

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas79
Asics103
Brooks16
Inov-846
Icebug4
Hoka One19
Mizuno49
Newton3
NB20
Nike47
Salming301
Salomon32
Scott2
Vibram Fivefingers6
Vivobarefoot5
Zoot4
Jiné, zde neuvedené značce41
Běhám bos, bot netřeba12
ON6

kde se diskutuje

 • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
 • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
 • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»
 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Katko držím palce a těším se na zprávy, jak to jde. »
 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den, pane Škorpile, moc děkuji za tréninkový plán, pokusím se ho bezezbytku dodržet:-). Pak…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků