logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Ve Kdyni, ve Kdyni nelítají delfíni

Ve Kdyni, ve Kdyni nelítají delfíni

Co mělo soustředění ve Kdyni společného s lítajícími delfíny? Nevím, já tam žádné neviděl, ale přišlo mi to jako docela zajímavý název, který přitáhne pozornost :). Tak doufám, že jsem se nezbláznil zbytečně a hodně z vás si tenhle článek otevřelo, protože rozhodně udělalo dobře. Protože ve Kdyni bylo skvěle. Nejen proto, že se tam sešla skvělá parta, nejen proto, že nám hlavně v sobotu neskutečně přálo počasí, nejen proto, že majitelé pensionu APEX manželé Šmerdovi nám vytvořili skvělé zázemí, nejen proto, že nám Honza Zelenka, správce Aquacentra, umožnil se za příjemný peníz vyplavčit v bazénu a vypotit v sauně, ale hlavně proto, že to bylo prostě a jednoduše setkání lidiček na stejné vlně. A jak víme, delfíni se rádi baví, a kdyby tam přilétli, tak by se určitě bavili s námi.

obrázek

Sešlo se nás šestnáct, z původně přihlášených 24. Většinu odřeknutých účastí zavinila nemoc, ale není všem dnům konec, příští soustředění jsou už skoro za rohem, za necelé tři měsíce, a to uteče jak voda, vždyť už nyní nám běží březen a to rok před pár dny teprve začal.

Sobota, den osobních rekordů a vysušených tresek

Vyběhli jsme krátce po desáté hodině, některým jedincům (nebudu jmenovat), trvalo trošku déle, než vstali z postele, dokonce byli tak unavení, že se ani nenasnídali – viď Mates? Vydali jsme se k západu, proběhli kolem aquacentra, abychom věděli, kam odpoledne půjdeme relaxovat a pokračovali někdy cestou,

obrázekobrázek

někdy necestou stále dál a dál. Kudy jsme běželi nevím, ale o tom se můžete dočíst ze zprávy z Domažlickém deníku, který bedlivě sledoval naše počínání, protože už od prosincového soustředění v tomto kraji věděl, že náš pobyt stojí za zaznamenání.

obrázekobrázekobrázekobrázekobrázekobrázekobrázek

Za zaznamenání určitě stojí, že jsme během svého běžeckého putování dobyli dva hrady, Nový Herštejn a Rýzmberk.

Z Herštejna na Rýzmberk jsme to vzali kus po cyklotrialové dráze, na níž se

obrázek
vyválel David

obrázek
a málem ztratil Mates. Ten se ale nakonec našel a samým štěstím mu z toho narostla křídla.

obrázek
Na oběd jsme zašli do hnízda Černého orla, trošku mu to tam vysmejčili,

obrázek
vzali plavky, někteří také ne a hybaj se koupat a saunit, což neušlo bdělému oku Matesa, který už se mezitím stačil dokonale probudit. Možná i proto, že si navařil jak pro celý regiment, takže mu s tím pak polovina tlupy ráda pomohla.

Po vyplavání a vypocení jsme opět zamířili, a to rovnou bez mezipřistání v APEXU, k Černému orlovi. Večer jsme zakončili ve společenské místnosti penzionu, když naše vyschlá hrdla osvěžoval pan Šmerda osobně.

Neděle, v rytmu kvapíku na Koráb

obrázek

V neděli jsme vyběhli už v devět hodin. Teda v devět, chtěli jsme v devět, aby někteří mohli v půl druhé odjet, ale někteří to jaksi nestihli, a ještě před penzionem se dojídaly kousky čokolády, kterou jsme jim, v zájmu jejich zdraví zabavili a sežrali – viď, Davide?

Navlíknul jsem se jak pumpa, protože jsem původně předpokládal, že poběžím s holkama pomalu vzadu. Nějak mi to ale nedalo, a postupně jsem začal udávat tempo v čele skupiny. Omluvil jsem si to tím, že nikdo nemůže zabloudit, protože se vracíme stejnou cestou zpátky, pak tím, že pořád běžíme do kopce až k rozhledně a pak taky tím, že to Roman zezadu jistí. Vepředu jsem vydržel cca 5 kilometrů, pak jsem se pěkně zavařil a do čela naběhl Petr, který to již nepustil. Nakonec jsem měl co dělat, aby mě v závěru ještě nedostala Miriam, nemohl jsem však dopustit vítězství jednoho páru, tak jsem s vypětím všech sil její útok odrazil. Cesta dolů už byla v pohodě, prostě jsme se skulili a bylo.

V listopadu jedem zase a delfíny bereme sebou

Pro ty, kteří nyní litují, že nevyběhli s námi, mám potěšující zprávu. První sobotu v listopadu se běží ze Kdyně na Koráb poslední závod Chodského běžeckého poháru a tak jsme se dohodli, a v předstihu si zabukovali v APEXU místo, že o tomto víkendu – respektive už v pátek před ním, se do Kdyně vrátíme. V sobotu se zúčastníme závodu. Večer zhodnotíme uplynuvší sezónu a v neděli, zbudou-li nám síly, vyrazíme směr Všerubský průsmyk.

Miloš Škorpil foto
Ve Kdyni, ve Kdyni nelítají delfíni Ve Kdyni, ve Kdyni nelítají delfíni Ve Kdyni, ve Kdyni nelítají delfíni Ve Kdyni, ve Kdyni nelítají delfíni Ve Kdyni, ve Kdyni nelítají delfíni Ve Kdyni, ve Kdyni nelítají delfíni Ve Kdyni, ve Kdyni nelítají delfíni Ve Kdyni, ve Kdyni nelítají delfíni Ve Kdyni, ve Kdyni nelítají delfíni Ve Kdyni, ve Kdyni nelítají delfíni Ve Kdyni, ve Kdyni nelítají delfíni Ve Kdyni, ve Kdyni nelítají delfíni Ve Kdyni, ve Kdyni nelítají delfíni Ve Kdyni, ve Kdyni nelítají delfíni

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Markéta | 5. 3. 2011 23.16 hod. | 93.99.93.x
Ahojte, zdravim vsechny aspon na dalku. Konecne nejaka zpravicka. :-) Lituji stale, ze jsem nakonec nemohla odjet. Nemoc to byla poradna, doted jeste nejsem 100% fit. Ale uz se tesim na listopad. Prvni zavod v sezone jsem sice nestihla, ten posledni mi snad neutece. Mejte se.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Jak trénovat týden před maratonem a jeden a půl tuctu rad k tomu : Dobrý den, za měsíc mě čeká 5start na maratonu. S trpělivostí a respektem se mi daří, především…»
  • Nike přináší dva nové modely s technologií Flyknit – Nike Zoom Fly Flyknit a Nike Zoom Vaporfly 4% Flyknit : Ahoj Miloši, kteří jsou ti další prodejci? Sháním je už týden a nikde nic :-( »
  • ZA CO DOSTÁVÁME MEDAILE? : Úplne súhlasím. Nie som profi bežec ale sociálny pracovník. A som rád, keď sa mi podarí ísť si…»
  • Na Vítkově odstartoval nonstop charitativní happening. TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima den s medvědem www.teribear.cz : můžu prosím vědět, PROČ musí trpět v běhání i pejsci co si je s sebou berou rádoby pejskaři ???…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den Miloši, moc vám chci poděkovat za tento tréninkový plán. Doslova mě nadchnul – i s…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků