logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Kbely jsou za námi, čeká na vás půlmaraton

Kbely jsou za námi, čeká na vás půlmaraton

Začal nám závodnický čas, v němž budeme skládat účty z toho, jak jsme předchozí měsíce využili k tomu, abychom se co nejlépe připravili. Pokud jde o cíle, které jste si pro tento rok stanovili, měly by se odbývat ryze v osobní rovině, to znamená, měly by se týkat pouze toho, co můžete sami ovlivnit. Rozhodně by v nich nemělo mít místo to, že zvítězíte tam či onde, protože vaši soupeři chtějí také vyhrát a když budou v daný čas úspěšnější, i když vy odevzdáte na trati všechno, nemělo by vás to rmoutit, ale i přes tu porážku byste se měli umět radovat.

Pokud toto pochopíte, budete se v životě radovat mnohem častěji, nebudete se radovat jen ze svých úspěchů, ale budete se radovat i z úspěchů druhých, protože na světě je to zařízeno tak, že jsme jeden každý z nás součástí jediného celku.

Lze se připravit na půlmaraton, když jste uběhli závod na 10 km?

V sobotu proběhla běžecká pouť nazvaná Kbelská desítka. Bylo nádherné běžecké počasí, na start se postavilo na sedm stovek běhu chtivých. Řada lidí si vytvořila osobní rekordy, řada lidí zvládla uběhnout deset kilometrů poprvé a to je tak nadchlo, že ihned začali uvažovat o tom, zda by si nemohli zaběhnout za 4 týdny Hervis ½maraton Praha.

Pro ně mám pozitivní zprávu – mohli. Mohli, pokud jim půjde zejména o to, absolvovat tento půlmaraton ve vypsaném limitu, tedy někde v čase mezi 2,5 – 3 hodinami. Samozřejmě, pokud už mají za sebou nějakou sportovní minulost v jiných disciplínách, tak třeba i rychleji.Následujícími řádky bych chtěl předejít námitkám typu: Miloš se zbláznil a už neví, co píše, když píše, že se člověk může připravit za čtyři týdny k tomu, aby uběhl půlmaraton.

Jednak to rozhodně nemyslím tak, že je člověk schopen se připravit na půlmaraton za čtyři týdny, když na maraton trvá tato cesta týdnů dvacet – dvaadvacet.

Myslím to tak, že člověk, který právě uběhl závod na deset kilometrů, už má nějaký týden přípravy za sebou.

Za druhé se mohu opřít o zkušenosti právě těch, kteří se před lety připravovali na uběhnutí maratonu za čtyři měsíce, ať už v seriálu uveřejňovaném tři roky v Lidových novinách, či pak další rok v MF iDnes, nebo podle knížky Jak uběhnout maraton za 100 dní. Mohu se opřít i o zkušenosti těch, co se připravovali na půlmaraton podle knížky Běhání od joggingu po maraton, kde je v desetitýdenních plánech, které jsme zde zpracovali, uveden závod na deset kilometrů v šestém týdnu a vlastní účast v půlmaratonu v týdnu desátém.

Takže jak vidíte, jde to. V neposlední řadě bych rád řekl, že ti, kdo se již dvaadvacet týdnů připravují podle plánů uveřejňovaných v seriálu Běžecký rok, už nemusí mít obavy vůbec žádné. Jediné, co je třeba v tuto chvíli udělat, je co nejrychleji se na Hervis ½ maraton zaregistrovat, protože volných míst na startovní listině kvapem ubývá. Pro ty z vás, kteří budou mít smůlu a místo pro ně již nezbude, mám řešení v možnosti zúčastnit se 16. dubna dalšího poměrně velkého a velmi oblíbeného Vinařského půlmaratonu v Pardubicích.

obrázek

Tak neváhejte a vběhněte radostně a vesele plnou parou do běžecké sezóny 2011!

Miloš Škorpil foto
Kbely jsou za námi, čeká na vás půlmaraton

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Míša | 7. 3. 2011 19.09 hod. | 94.112.60.xxx
Kbelská 10 byl můj první závod v životě a musím říct, že jsem naprosto nadšená...skvělá atmosféra,fajn lidi, luxusní počásko...co více si přát:-) Už teď se těším a připravuji na půl maraton :-) Snad ho doběhnu v čase co si představuji:-)

12honzade | 7. 3. 2011 10.28 hod. | 195.113.13.xx
Milosi, moc diky!!! Byl jsem doslova zaplaven dotazy na podobne tema a bohuzel jsem na ne musel odpovidat, ze ja nejsem schopen poradit ani sam sobe, natoz jinym:)... Moc uzitecny, jen u nas se objevilo nekolik "pripadu" a tyhle pokyny urcite vsichni oceni.. 12:)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Běžecký rok

Běžecký trénink

všechny články Běžecký trénink

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků