logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Kbely jsou za námi, čeká na vás půlmaraton

Kbely jsou za námi, čeká na vás půlmaraton

Začal nám závodnický čas, v němž budeme skládat účty z toho, jak jsme předchozí měsíce využili k tomu, abychom se co nejlépe připravili. Pokud jde o cíle, které jste si pro tento rok stanovili, měly by se odbývat ryze v osobní rovině, to znamená, měly by se týkat pouze toho, co můžete sami ovlivnit. Rozhodně by v nich nemělo mít místo to, že zvítězíte tam či onde, protože vaši soupeři chtějí také vyhrát a když budou v daný čas úspěšnější, i když vy odevzdáte na trati všechno, nemělo by vás to rmoutit, ale i přes tu porážku byste se měli umět radovat.

Pokud toto pochopíte, budete se v životě radovat mnohem častěji, nebudete se radovat jen ze svých úspěchů, ale budete se radovat i z úspěchů druhých, protože na světě je to zařízeno tak, že jsme jeden každý z nás součástí jediného celku.

Lze se připravit na půlmaraton, když jste uběhli závod na 10 km?

V sobotu proběhla běžecká pouť nazvaná Kbelská desítka. Bylo nádherné běžecké počasí, na start se postavilo na sedm stovek běhu chtivých. Řada lidí si vytvořila osobní rekordy, řada lidí zvládla uběhnout deset kilometrů poprvé a to je tak nadchlo, že ihned začali uvažovat o tom, zda by si nemohli zaběhnout za 4 týdny Hervis ½maraton Praha.

Pro ně mám pozitivní zprávu – mohli. Mohli, pokud jim půjde zejména o to, absolvovat tento půlmaraton ve vypsaném limitu, tedy někde v čase mezi 2,5 – 3 hodinami. Samozřejmě, pokud už mají za sebou nějakou sportovní minulost v jiných disciplínách, tak třeba i rychleji.Následujícími řádky bych chtěl předejít námitkám typu: Miloš se zbláznil a už neví, co píše, když píše, že se člověk může připravit za čtyři týdny k tomu, aby uběhl půlmaraton.

Jednak to rozhodně nemyslím tak, že je člověk schopen se připravit na půlmaraton za čtyři týdny, když na maraton trvá tato cesta týdnů dvacet – dvaadvacet.

Myslím to tak, že člověk, který právě uběhl závod na deset kilometrů, už má nějaký týden přípravy za sebou.

Za druhé se mohu opřít o zkušenosti právě těch, kteří se před lety připravovali na uběhnutí maratonu za čtyři měsíce, ať už v seriálu uveřejňovaném tři roky v Lidových novinách, či pak další rok v MF iDnes, nebo podle knížky Jak uběhnout maraton za 100 dní. Mohu se opřít i o zkušenosti těch, co se připravovali na půlmaraton podle knížky Běhání od joggingu po maraton, kde je v desetitýdenních plánech, které jsme zde zpracovali, uveden závod na deset kilometrů v šestém týdnu a vlastní účast v půlmaratonu v týdnu desátém.

Takže jak vidíte, jde to. V neposlední řadě bych rád řekl, že ti, kdo se již dvaadvacet týdnů připravují podle plánů uveřejňovaných v seriálu Běžecký rok, už nemusí mít obavy vůbec žádné. Jediné, co je třeba v tuto chvíli udělat, je co nejrychleji se na Hervis ½ maraton zaregistrovat, protože volných míst na startovní listině kvapem ubývá. Pro ty z vás, kteří budou mít smůlu a místo pro ně již nezbude, mám řešení v možnosti zúčastnit se 16. dubna dalšího poměrně velkého a velmi oblíbeného Vinařského půlmaratonu v Pardubicích.

obrázek

Tak neváhejte a vběhněte radostně a vesele plnou parou do běžecké sezóny 2011!

Miloš Škorpil foto
Kbely jsou za námi, čeká na vás půlmaraton

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Míša | 7. 3. 2011 19.09 hod. | 94.112.60.xxx
Kbelská 10 byl můj první závod v životě a musím říct, že jsem naprosto nadšená...skvělá atmosféra,fajn lidi, luxusní počásko...co více si přát:-) Už teď se těším a připravuji na půl maraton :-) Snad ho doběhnu v čase co si představuji:-)

12honzade | 7. 3. 2011 10.28 hod. | 195.113.13.xx
Milosi, moc diky!!! Byl jsem doslova zaplaven dotazy na podobne tema a bohuzel jsem na ne musel odpovidat, ze ja nejsem schopen poradit ani sam sobe, natoz jinym:)... Moc uzitecny, jen u nas se objevilo nekolik "pripadu" a tyhle pokyny urcite vsichni oceni.. 12:)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecký trénink

všechny články Běžecký trénink

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas100
Asics143
Brooks20
Inov-860
Icebug6
Hoka One25
Mizuno59
Newton5
NB23
Nike63
Salming382
Salomon43
Scott3
Vibram Fivefingers10
Vivobarefoot6
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce49
Běhám bos, bot netřeba14
ON9

kde se diskutuje

  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Já chtěla loni běžet za 110 min. a kamarádka mi řekla, že se mám držet vodiče s parukou. Omylem…»
  • Jak se obléci na běh do teplého počasí : Díky za tipy! Já mám oblíbená funkční tílka s podprsenkami a přes ně tílko s obrázkem běhu (aby…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Ta pozadí .... upřesňuji na 3. čtvrtinu. A možná bych se nechal přesvědčit i na 2. Žádný extrém…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků