logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Souboj Titánů – maratónští začátečníci

Souboj Titánů – maratónští začátečníci

Byl jsem vyzván na souboj Titánů, který velmi rád přijímám, protože vždy rád přijímám výzvy, u nichž nevím dopředu, kdo bude nakonec vítěz. O jaký souboj půjde? Půjde o souboj můj a tří lidiček, kteří by si rádi splnili cíl a uběhli – absolvovali maraton, ale stále jim nějak nevycházel čas, vždycky jim do toho něco vlezlo, vždycky bylo něco najednou důležitějšího, však to dobře znáte :).

Těch lidiček může být časem klidně víc, čím víc jich bude, tím se budou lépe vzájemně motivovat, podpírat, až na 35. km budou nohy cepenět a mozek bude křičet: „Bože stůůůůůůůůůůůůůůůůůj, do čeho jsi mě to navrtal, ty troubo!“

Mým úkolem bude je dotlačit až na start jejich životního maratonu a připravit je na to, aby ho ve zdraví a dobré psychické kondici absolvovali, abychom si pak všichni mohli v cíli připít dobrým šampaňským. Abychom všichni měli v cíli na to šampaňské a poté na nějaký ten dobrý gáblík s výborným rakouským vínem chuť. Proč výborným rakouským vínem? Protože jedním ze zainteresovaných je dovozce a prodejce výborných rakouských vín a to by bylo, aby nevsadil pár lahviček, že ho nakonec do toho cíle maratonu dotlačím, i kdybych ho tam měl dovézt na trakaří :). Protože je to ale absolvent FTVS, tak určitě nebude chtít zklamat svou alma mater. Ostatně po horách leze jak kamzík, tak proč by nedal maraton, který už absolvovalo na světě několik stovek tisíc lidí a to daleko objemnějších a méně fyzicky zdatných, než je on sám.

Dalšími dvěma mými oběťmi, oběťmi proto, že v jednu nestřeženou chvíli přede mnou prohlásily, že by rády absolvovaly ke svým kulatým narozeninám maraton, jsou dvě ženy. A jak mě znáte, přede mnou se takováto slova neříkají jen tak, aby se něco řeklo. Ty další dvě osůbky jsou manažerky na dosti vysokých a hlavně časově vytížených postech. Takže tady to bude souboj právě s tímto časem. Na druhou stranu, na své posty by se nedostaly bez určité zarputilosti, takže na to já sázím a pak na to, že když už jednou svá slova vyřkly, tak by je nerady braly zpět. O to však nemusí mít strach, o motivaci už se jim postarám.

Moc se na to těším i z toho důvodu, že to bude určitě jiskřit. Více než rok bude o čem psát, protože v Praze je maratonovat nenechám, raději je vezmu někam ven, buď do přírody nebo na nějaký komornější zahraniční maraton v příhodnějším čase a počasí, než které skýtá květen. Vás a sebe tím budu také bavit, ale i motivovat, protože co by byl život bez dobrého koření, dobrého jídla, dobrého pití a bez zdravého pohybu a taky bez adrenalinu a endorfinů?

Takže jdeme na to P + E + D + ….

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

12HonzaDe | 16. 6. 2009 22.39 hod. | 84.42.162.xx
Radek by byl vyzva:), ten si ze me sice dela legraci uz od ledna:), ale byl jednu dobu „nalomen", kdyz jsem ja vydrzel par mesicu behat:).
Jak muzu soudit (byt je to boj), Milos ma jiste naslapnuto k vitezstvi, drzim palce. 12:)

Fanda | 16. 6. 2009 12.48 hod. | 89.103.23.xx
Kdy nám hrdiny představíš? Nejdřív jsem myslel, že mezi nima bude Radek. Jeho článek byl super. Dočkáme se pokračování? P bude asi Peggy.

fotoMiloš Škorpil: Franto, samá voda, samá voda. P není Peggy, samozřejmě mne taky napadlo jí do toho zaangažovat ale zatím se úspěšně brání :). Pak by to bylo 2x P. Kdy je představím? Nebuď netrpělivý, vše má svůj čas, teď se zatím probírají z toho, do čeho jsem je to navrtal :). Určitě to ale bude dobrý a čestný souboj, jak jich samých, tak jich proti mně :).

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Začínáme s během

všechny články Začínáme s během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Ještě jsem zapomněla mám157 cm vážím 56,5 kg »
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Dýchání při běhu. Proč je lepší a účinnější dýchání (nadechování) nosem : Nevím co dělám špatně, ale při nadechování nosem se nedokážu dostatečně nadýchnout, vede to k…»
  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků