logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Moje bilance uplynulého měsíce

Moje bilance uplynulého měsíce

Událo se toho málo nebo hodně? Jak se to vezme. V mém zralém věku – a tolik premiér!

Potkaly mě některé změny a události „změřitelné“, ale více bylo těch ostatních, které čísly vyjádřit nejde.

Šest týdnů se snažím běhat podle tréninkového plánu. Mám štěstí, měla jsem jen dva třídenní výpadky kvůli zdravotním problémům. Dvakrát jsem pro obrovskou únavu musela zařadit den volna navíc. Po velkém boji s výčitkami svědomí prostě vyčerpané tělo zvítězilo a já místo běhu šla spát s večerníčkem. A další den jsem pak vybíhala nabitá energií.

Jak jde čas

Intermezzo 1

Běžela jsem Kbelskou desítku, můj druhý závod v životě. A nebyla jsem v cíli poslední, dokonce jsem utekla i třem dalším PIMkám, svým kamarádkám. Atmosféra byla úžasná, na startu se nás sešlo deset. A v cíli ty rychlejší pak čekaly na ostatní!

Intermezzo 2

Týden nato jsem zkusila Pečeckou desítku. Z naší PIM party jsme tentokrát běžely jen dvě. Výsledek? Stáňa i já jsme si vytvořily osobní rekordy, navíc za mnou zůstaly i některé mé vrstevnice, běžkyně s mnohaletými zkušenostmi, jejichž jména a umístění v tabulkách vzbuzují mou úctu.

Jsem tedy i já uvedena v běžeckých tabulkách, stala jsem se závodníkem! Na své umístění jsem náležitě hrdá a žasnu, co všechno mi život přináší. Může se někdo divit, že se vlastně vytahuju? To se asi při prvních úspěších lidem stává, jenže takové omámení obvykle přichází už v mládí. Tím více si to teď užívám.

Změny mnohem důležitější

Díky běhu a PIM WCH jsem poznala skvělé kamarádky! Partu ženských různého věku, různých profesí, různého zázemí. Každá jiná, přesto máme tolik společného. Řekla bych, že „jedeme na stejné vlně“, a to dodává sílu. Jsme pořád v kontaktu, těšíme se na každé další setkání. Máme pocit, že se známe léta, skoro celý život. A možná – na celý život.

Další jen namátkou:

Kromě rodiny mi teď fandí i kamarádi a kolegyně v práci. Nikdo se už nediví ani nesměje. Projevy podpory občas slyším i od studentů. A dokonce v Pečkách od neznámých lidí.

Občas jen tak „cvičně" dobíhám autobus u nás na konečné, i když vím, že za chvíli jede další. S tím supěním s nákupními taškami před léty se to nedá srovnat.

Učím se nepanikařit, když něco nejde přesně podle plánu. Možná lépe vnímám, co je v životě opravdu důležité, a co naopak nestojí za moc pozornosti a trápení.

A ještě něco.

Při obou svých závodech na 10 km jsem měla ve druhé polovině lepší čas, než v té první. Prý to bývá obráceně. Měla jsem pro to svoje vysvětlení: ze začátku jsem se bála, že když vyrazím rychleji, neodhadnu síly a pak nevydržím do cíle, a byla jsem ráda, že vůbec běžím. Až pak někde na 7. – 8. km jsem zkusila přidat, abych to už měla za sebou.

A teprve nedávno při mém zatím nejdelším běhu podél řeky mi to došlo – přesněji, objevila jsem Ameriku. Příčina schopnosti zrychlit je vlastně prostá. Chce to nic předem nevzdávat, věřit si. Nekrčit se, zvednout hlavu, pořádně se nadechnout – a najednou to jde mnohem líp, jakoby lehce. Nejen při běhu, prostě v životě.

Tak uvidíme už brzy, jak to všechno zúročím. 2. duben se blíží. A já se moc těším.

Alena Vacková foto
  • přečteno: 4688/4618×

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

PIM Women´s Challenge 2011

všechny články PIM Women´s Challenge 2011

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví36
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice95
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou31

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků