logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Příroda se bouří – neděste se, když na Brdech potkáte veverku v adidaskách

Příroda se bouří – neděste se, když na Brdech potkáte veverku v adidaskách

Brdsko je vzhůru nohama. V místních hostincích, knajpách a lokálech se v posledních dnech už o ničem jiném nemluví. Nimrodi jsou z toho šílení, protože zvěř, která se zrovna začíná starat o své potomky a potřebuje klid, je z tohoto klidu vyváděna kohortami senzacechtivých příslušníku homo sapiens.

Vše to začalo naprosto nevinně. Jedna veverka si vyběhla na houby a byla spatřena, jak si právě jednoho statného masáka ukrývá pod kupičku listí. Na tom by nebylo ještě nic tak divného, kdyby tato veverka neměla na sobě nejnovější model terénních adidasek.

Zkoprnělý běžec byl sice naprosto vyvedený z míry, ale ne zas natolik, aby onu veverku neoslovil a nezeptal se jí, zda je na tréninku, nebo jestli si odskočila na houby? Veverka byla v dobrém rozmaru, dost možná, že si předtím dopřála muchomůrky červené a tak se nijak nevyjevila, když na ní ten statný chasník promluvil a v řeči lidské mu odvětila: „ Mám žravou a tak jak vidím houbu jedlou, tak jdu po ní, ale protože se chystám na příští rok trošku tady prohnat ty ultramaratonce, co nám tu po Brdech vždycky v dubnu dupají po lesích, budí nás ze zimního spánku a i jinak ruší, tak musím trošku potrénovat. Bohužel do tlamičky se mi toho moc nevejde, tlapky mám malý, košík jsem nechala doma, pytlíky se tu nikde nepovalují, tak musím to co najdu někam schovat. Až si dám svých pětadvacet kiláčků, skočím domů pro nůši a do té to pak posbírám.“

Běžec na ní kouká s otevřenou hubou a jediné co z něj vypadne je informace, že támhle za zákrutou je pěkná školka lišek.

Pak vezme nohy na ramena a běží, co mu síly stačí, do nejbližší hospody k telefonu a volá do Brdského deníku, čeho že to byl svědkem. Hostinský, který to zpovzdálí poslouchá, si ťuká na čelo, ale zároveň přemýšlí nad tím, jak toho nebožáka využít, aby mu přitáhl do hospody hosty. Obsluha nahoře bez už netáhne jako dřív a tak přemýšlí, až se mu z hlavy kouří.

Udělá se dobrákem, i když je všude v okolí znám jako ta pověstná držgrešle, která si nechá pro korunu koleno vrtat. Nalije do skleniček dvě zelený, jednu nabídne zblblému běžci, druhou si s ním přiťukne a obrátí do sebe. Běžec moc pobízet nepotřebuje. Taky to do sebe obrátí a už před ním stájí druhá sklenka. Udělají spolu flašku a tak když dorazí šéfredaktor Brdského deníku, už by se milá veverka v těch řečech nepoznala.

Jistě si dovedete představit, jak posilněn zelenou, celou historku běžec podal přímo do písmákova bloku. Druhý den je Brdský deník nejčtenějším listem v kraji. Blesk blednul závistí, a tak nemešká a vyšle za běžcem svého nejlepšího zpravodaje. Televize Nova nezůstává pozadu a už to jede ………………..

Jestli chcete vyjet na Brdy o víkendu a užít si tu nerušeně přírody, tak raději zamiřte někam jinam, celé Brdsko a Podbrdsko je na nohou, všichni hledají tu veverku v adidaskách. Ta ale zatím všechen ten mumraj pozoruje z vysoké koruny stromu a občas po některém hledači hodí smrkovou či jinou šišku a když jí dojdou šišky, mrskne po něm větví a hlasitě se hihňá. Adidasky jsou dobře ukryté v jejím doupěti ve vykotlaném starém buku a tak si mohou její hledači oči vykoukat, nohy uběhat, ale je jim to houby platné.

Jestli si ale veverka myslí, že na to vyzrála a ty lidičky pěkně za to jejich dubnové dupání po Brdech vytrestala, řácky se mýlí. Lidé zatím co tu tak pobíhají, začínají běhání přicházet na chuť a už si domlouvají, jak tu potvůrku chlupatou příští rok v dubnu doběhnou.

A co vy, nepoběžíte se taky podívat do lesa, jestli tam neběhá nějaká její povedená sestřička? Třeba v Novohradských horách byste se s ní mohli klidně po minulém víkendu potkat :).

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (2 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

veverka | 21. 6. 2009 20.53 hod. | 77.240.96.xxx
Ale já měla na tlapkách ASICS (vyjímečně), Adidasky TRW byly promočený z předchozího dne.
Veverka

fotoMiloš Škorpil: No nazdar, tak to už tam běháte dvě :)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Začínáme s během

všechny články Začínáme s během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků