logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Tréninkový deníček Pavlíny Folovské

O tom jak se připravuji jako členka Women´s Challeng na Volkswagen Maraton Praha, co při tom prožívám, jak se mi daří či nedaří, o tom že běh neslouží jen ke zdraví nám ale může být i prostředkem jak pomáhat druhým.

Zlá dáma Aconcagua

Crosstraining
Zlá dáma Aconcagua

Ve velehorách nemusí být člověk super hrdina, aby se mohl podívat na svět z vrcholu. A nejde vždy o to, dosáhnout úspěchu za každou cenu. A tak mi pokaždé, když jdu v té hromadě kamení, zní…“cesta je cíl“. Proto nejde jen o tuto chvíli, ale o dlouhé měsíce přípravy, ať už jde o přípravu fyzické zdatnosti, výzbroje, plánu výživy, výstupové taktiky…je to dlouhodobý projekt. Teď posunuji nohu k noze vpřed a vím, že jsem připravena. Ale to nestačí. Sebou si nesu pokoru. Bojím se na ní pohlédnout, a když koukám na její zasněžený vršek, mrazí mne. Chci být alespoň na chvíli s ní a vrátit se zdravá zpět. A pokud se podaří vyšplhat na její vrchol, budu ráda, ne však za každou cenu. Už jen neudělat chybu…ahoj Aconcaguo.

Pavlína Folovská, 8. 3. 2011, 15742×

Výběh nebo výšlap do roku 2011

Ženy v běhu
Výběh nebo výšlap do roku 2011

Rok 2010 se nesl ve znamení kovového Tygra. Byl to rok plný nestability, nešvarů, hádek, nehod, přírodních katastrof, rozvodů, rozchodů, ale i plný emocí. Tygr dal možnost se projevit, vystrčit drápy, kousnout... a v mém okolí kousal hodně.

Pavlína Folovská, 12. 1. 2011, 12462×

Pražský maratón byl bolestivý

Můj závod – jak se mi běželo
Pražský maratón byl bolestivý

Na Pražský maratón jsem se pečlivě připravovala od ledna. Cílem pro mne bylo uběhnout závod pod čtyři hodiny. Trénink byl hodně náročný, dala jsem do něj maximum. Proto týden před startem jsem měla ze sebe dobrý pocit, že jsem udělala vše, co bylo potřeba. Bohužel ne vždy nám vyjde vše tak, jako bychom si přáli. Ale odvaha to vše podstoupit, se přece taky počítá.

Pavlína Folovská, 11. 5. 2010, 17960×

Jedenáctý týden  – Po moravských vzpomínkách…

Ženy v běhu
Jedenáctý týden – Po moravských vzpomínkách…

Z následujících tří týdnů tréninku mám docela velký strach. Čekají mne dlouhé sobotní tratě 27 km, 32 km a 38 km. Asi by mi nevadilo je běžet v pohodovém tempu. To by byla rychlejší turistika. Ale běžet takovou dálku ve výkonnějším levelu? Anděle můj, ochraňuj mne prosím. Přemýšlím o tom, jak to nejen zvládnout, ale také jakou trať najít, aby byl běh zajímavý.

Pavlína Folovská, 22. 4. 2010, 10645×

Hervis 1/2maraton – desátý týden

Ženy v běhu
Hervis 1/2maraton – desátý týden

V sobotu mne čeká ½ maratón. Těším se a zároveň přichází příjemná změna v tréninkovém plánu. Zvolňuji. Kromě pondělního tempíčka mne až do závodu čeká jen příjemný výklus.

Pavlína Folovská, 29. 3. 2010, 15616×

Jsem v půlce ... – devátý týden

Ženy v běhu
Jsem v půlce ... – devátý týden

Ve své přípravě na maratón se nacházím přesně v polovině. Když se snažíte vylézt nějakou horu, tak nejdete jen zpříma vzhůru, ale musíte i scházet dolů. A to přesně vyjadřuje můj současný pocit. Hodně jsem toho ušla, ale ta další těžší půlka je přede mnou. A já si připadám, že se svými pocity a motivací jdu dolů. Jsem unavená. A to se projevuje také tak, že se začínám vztekat.

Pavlína Folovská, 22. 3. 2010, 12023×

Pečecká desítka – Osmý týden

Ženy v běhu
Pečecká desítka – Osmý týden

Tento týden zvolňuji. Čeká mne můj první závod, kratší tratě a menšího charakteru – Pečecká desítka. Už nebudu jako na Adidas běhu v davu několik stovek žen. Na Pečecké desítce nás běží jen 40 a jsem velmi zvědavá, jak na mne atmosféra zapůsobí.

Pavlína Folovská, 14. 3. 2010, 15484×

Běh je nejlepší lék na kocovinu – šestý a sedmý týden

Běh – můj život
Běh je nejlepší lék na kocovinu – šestý a sedmý týden

Šestý týden tréninku byl zajímavý. Po Senohrabské 15 jsem první dva dny jen vyklusávala, abych si vykyselila svaly. Závod mi motivaci trochu podpořil, ale další události pak vzaly za své. Když jsem se ve středu vydala na tempový trénink, ze zasněžených cestiček v Kbelském parku se stala jakási kašovitá hmota. Při každém došlapu mi tak prokluzovala noha, že po prvním tempu jsem to vzdala a v krosových botách jsem se vydala na silnici.

Pavlína Folovská, 7. 3. 2010, 12827×

Tisíckrát omílaný strečink

Ženy v běhu
Tisíckrát omílaný strečink

Čtvrtý a pátý tréninkový týden
Náročný trénink, 6x týdně běh, plavání, lezecká stěna, posilka…to si zaslouží odměnu. Bolest v pravé noze mne tak zavedla k masérce, fyzioterapeutce. Několik protahovacích cviků na závěr odhalily, že svaly na noze je potřeba protahovat pořádně, a to všechny. A tak strečinku před i po výkonu věnuji nyní 2x více času. A protahování mne nemine také v sauně, kde to rozehřátým nožkám jde lépe. Jen den se zdá stále s přibývající náročnosti tréninku čím dál kratší.

Pavlína Folovská, 7. 3. 2010, 15159×

Začínám se připravovat na svůj VELKÝ závod

Ženy v běhu
Začínám se připravovat na svůj VELKÝ závod

První až třetí tréninkový týden.
Svůj první tréninkový týden s Vandou jsem začala se silným nachlazením. Není nic horšího, než když jste motivováni trénovat a běželi byste až na konec zeměkoule a přijde průduškový kašel a silná rýma. Vynechávám jeden den a místo dne na odpočinku jdu opět běhat. Záchvat kašle ale udělá své a tak z prvního týdne místo 6 dnů odtrénuji jen čtyři a cpu se citróny, léky a bylinkovými čaji.

Pavlína Folovská, 21. 2. 2010, 13856×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků