logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Peggy běží o život

Zůstane šnek šnekem?

Ženy v běhu
Zůstane šnek šnekem?

Brzdí nás při běhu fyzické dispozice? Tuhle otázku si kladu pokaždé, když se snažím vrazit desítku do hodiny (ještě nikdy se mi to nepodařilo). Přijde mi, že běžím opravdu rychle, nohy natahuji, funěním plaším zvířata v lese… a stopky ještě nikdy neukázaly méně jak 65 minut.

Běhat jsem začala před dvěma lety. Tehdy pro mě bylo utrpení vydržet minutu v kuse běžet (to naprosto vážně). Dneska dokážu běžet i víc jak dvě a půl hodiny. Vytrvalost se rozhodně zlepšila, ale rychlost jen minimálně.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 8.7.2010 – už tehdy běhali i šneci :)

"Titánka" Peggy, 28. 8. 2018, 22236×

Poločas rozpadu aneb jak Peggy vyděsilo novoroční přání

Ženy v běhu
Poločas rozpadu aneb jak Peggy vyděsilo novoroční přání

Nikdy bych netušila, jak silně mě může vyšokovat nevinné novoroční přání! Popíjela jsem svou druhou ranní kávu (nejsem troškař), když v poklidné ospalé atmosféře zablikala na mobilu sms. Po jejím přečtení mi adrenalin vyskočil do závratných výšek (a možná mi i vytékal ušima na podlahu). Dotyčný připomněl, že maraton mě čeká už za čtyři měsíce! (a sakra). Když jsem se v srpnu přihlašovala, vypadal hrozně daleko. Ještě včera byl v nedohlednu a najednou vykukuje za rohem a výhružně se šklebí. Šokovaná jsem se postavila na běhátko (jako všechny Milošovy ovečky 1.1.2011 v 11 hodin) a vyběhla. Zastavila jsem se až za téměř tři hodiny s 25 kilometry v nohou. Vyděšení mě vyburcovalo k zatím nejdelšímu běhu v životě. Kupodivu jsem se po zastavení nesesypala na podlahu. Bylo mi navýsost dobře, že bych klidně běžela ještě chvíli (jako bych se snažila maratonu utéct).

"Titánka" Peggy, 4. 1. 2011, 10855×

Jak Peggy objevila tepovku

Ženy v běhu
Jak Peggy objevila tepovku

Sporttester mi ležel dlouho zašantročený pod spoustou naprosto zbytečných krámů (jako je nádobí anebo hadr na podlahu). Běhala jsem pouze pocitově. Když Miloš napsal, že mám úsek dát intenzivněji, prostě jsem trochu přidala. Když mělo být pár kilometrů volně, lehce jsem běžela, kochala se okolím nebo šmírovala jiné sportovce na cyklostezce. Prostě pohoda.
Jenomže jsem slíbila (a dokonce veřejně), že při tréninku na maraton budu poslouchat Miloše na slovo. To jsem ještě netušila, jaké sado maso mě čeká. Miloš totiž vytáhl na světlo tepovou frekvenci. Musela jsem se tedy pohrabat v krabicích a najít dávno ztracený a v podstatě nikdy nepoužívaný sporttester (ještě tak k němu najít návod, abych zjistila, jak vynulovat stopky).

"Titánka" Peggy, 14. 10. 2010, 19155×

Než se rozhodnete pro maraton...

Ženy v běhu
Než se rozhodnete pro maraton...

Je teplý letní večer, vlastně spíš temná noc. Světla svíček se odrážejí ve sklenici vína a zdůrazňují jeho rubínovou barvu. Sedím desítky minut u masivního psacího stolu a zírám na zářící obrazovku notebooku. Občas se zvednu a jak lev zavřený v kleci, chodím z jedné strany místnosti na druhou … Tak jo. Klik. Ups, udělala jsem to. Přihlásila jsem se na maraton.

"Titánka" Peggy, 29. 9. 2010, 23114×

Peggy vybíhá na svůj životní maraton

Ženy v běhu
Peggy vybíhá na svůj životní maraton

Jsou v životě lidském chvíle, kdy hledáte záchytný bod. Něco, na čem byste mohli stavět. Něco, na čem se dá stavět. Pro Martinu Němečkovou to byl několik let Trans Gaule, pro jiné, jako třeba pro Peggy, je to magická meta maratonu. Ano, maraton je už něco, na čem můžete stavět. Dáte-li maraton a vůbec nezáleží v jakém čase, dokážete si, že jste schopni v životě dosáhnout všechno! Překonat své černé můry, uspořádat si osobní život (dost často je to jedno a totéž), či cokoliv si pak zamanete.

"Titánka" Peggy, 17. 9. 2010, 11059×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků