logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

ČO Oju 8201 z dobré vůle

Čo Oju volá – Pavlíno, kde jsi, aneb jak Pavlína dobývá Čo Oju

Crosstraining
Čo Oju volá – Pavlíno, kde jsi, aneb jak Pavlína dobývá Čo Oju

Před odletem jsme se s Pavlínou dohodli, že bude posílat pravidelné zprávy o tom, jak se šplhá na vrchol Čo Oju. Pavlína nabrala směr Himaláje právě před týdnem a tak je čas přinést první zprávy z této cesty.

Pavlína Folovská, 14. 9. 2011, 19925×

Co ta holčička chce?

Crosstraining
Co ta holčička chce?

Pokud se všechno podaří, splní se Pavlíně Folovské dlouhodobý sen, zdolat osmitisícovku Čo Oju v Himalájích. Ráda by ale sen splnila i jiným, a proto je součástí expedice charitativní sbírka ve prospěch Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové pro podporu studia zdravotně a sociálně znevýhodněným studentům. Odlétá již zítra – 7. září a než se vydá na cestu, položili jsme jí několik otázek…

Pavlína Folovská, 6. 9. 2011, 17723×

Působí tiše a nenápadně…

Crosstraining
Působí tiše a nenápadně…

Působí tiše a nenápadně. Kdo? No přece naši společníci, partneři, kamarádi, spřízněné duše, někdy ale také fackovací panáci a všechny ty drahocenné osoby, které si s námi ví rady, když potřebujeme podpořit, pochválit, povzbudit, nakopnout, vytočit… abychom, pokud chceme, se ve své radosti z běhu a sportu posouvali dále. Je to dar, když je máme ve své blízkosti. A mnohdy jich je hodně, jen je škoda, že se o nich tolik neví.

Pavlína Folovská, 18. 8. 2011, 20291×

Jak důležitá je motivace

Pomáhej během
Jak důležitá je motivace

Uběhl další měsíc přípravy na výstup na Čo Oju v Himalájích, vysokou 8 201 metrů. Cítím se dobře, ale přece jenom mne už zmáhá únava. Před sebou mám stále nebo už jen dva měsíce do odjezdu. S přípravou je tato akce sakra dlouhá štreka. Radost se střídá s obavami a nálada kolísá. Kde brát neustále motivaci to nevzdat?

Pavlína Folovská, 20. 7. 2011, 17467×

Jak jsem zapila svobodu

Ženy v běhu
Jak jsem zapila svobodu

Mám za sebou už další tři týdny tvrdého tréninku na podzimní horský výstup, kterým si chci splnit nejen svůj dlouhodobý sen, ale také pomoci těm, kteří nemůžou. Zdravotně a sociálně znevýhodněným mladým lidem, které podporuje Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Vzorem v těchto charitativních akcích je mi Miloš a na jedné noze skákající Honzové a tajně doufám, že se mi třeba také podaří inspirovat ty další „šťastnější“, kteří mohou volně sportovat a plnit si své sny.

Pavlína Folovská, 26. 5. 2011, 18371×

Stojím na prahu svého cíle

Crosstraining
Stojím na prahu svého cíle

Prakticky stojím sice jen pod Ještědem v Jizerských horách, ale je to začátek poslední fáze „mé cesty" předtím, než nasednu opět na letadlo směr Kathmandu a vydám se za svým snem Čo Oju – za horou v Himalájích, vysokou 8 201 metrů.

Pavlína Folovská, 28. 4. 2011, 19499×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků