logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Soustředění Běžecké školy

Popis toho jak to na jednotlivých soustředěních pořádaných Běžeckou školou vypadalo, jak je vnímali jejich účastníci.

Život je jen jeden

Běžecká literatura
Život je jen jeden

Běžím, proplétám se mezi kapkami deště, které se v hustých provazcích snášejí k zemi. Před očima mi tu a tam přeběhnou chomáčky mlhy. Vybíhám na vrchol Polomu. Scéna jak z katastrofického filmu, suché, pomalu černající pahýly, ještě nedávno obestřené sytě zelenými jehličkami, které naplňovaly okolní vzduch nezaměnitelnou vůní jehličí. Temné mraky nad horou se snaží skrýt ten truchlivý pohled – však marně. Stačí jeden poryv studeného větru a vše je jasně zřetelné – jeden malý brouček tu měl hostinu. Dal si, co hrdlo ráčilo, co na tom, že po něm zbyly ostatním živým tvorům, kteří zabloudí v tato místa, jen černé chmury a oči plačící očistné slzy.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 29.8.2010

Miloš Škorpil, 2. 9. 2018, 13290×

Běžecká škola, zřejmě dobrej voddíl

Běžecké akce
Běžecká škola, zřejmě dobrej voddíl

Letošní rok trávím dost času pobíháním, takže výběr dovolené byl jasný. Žádné válení se u vody, ale běžecké soustředění s Milošem a Danou ve Františkových Lázních. Přihlásím se hned po otevření registrace. Pro jistotu. Při delším přemýšlení bych si uvědomila, že to není nic pro mě, že je to daleko, že nezvládnu o dovolené vstávat v 7 a začínat den rozcvičkou, že sportování týden v kuse mě unaví a hlavně, že tam nikoho nebudu znát. Daleko to teda fakt bylo.

Radka Nekardová, 31. 7. 2014, 13554×

Sportovní dovolená, aneb když do Chorvatska, tak jedině do Tučepi a s Běžeckou školou

Běžecké akce
Sportovní dovolená, aneb když do Chorvatska, tak jedině do Tučepi a s Běžeckou školou

Většina sportsmanů jezdí na soustředění za teplem v zimě, aby položili základy své formě na příští sezónu. Běžecká škola se rozhodla to změnit a vyjela na soustředění do teplého Chorvatska – do Tučepi, na přelomu léta a podzimu. Ale základy se tady pokládaly a ne jen tak ledajaké!

Miloš Škorpil, 22. 9. 2013, 16604×

Jak jsme si ve Františkových Lázních a Chebu začali hrát na běžce

Běžecké akce
Jak jsme si ve Františkových Lázních a Chebu začali hrát na běžce

První den františkolázeňského letního soustředění byl ve znamení seznamování se: Kvadratická Katka, Kouzelná Katka, Karmická Katka, Kamarádská Katka, Vášnivý Vláďa, Prsatá Pavla…, raději zabrzdím, aby se Běžecká škola nedostala mezi zapovězené stránky.

Miloš Škorpil, 13. 8. 2013, 13731×

Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny

Běžecké akce
Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny

Druhé soustředění ve Františkových Lázních v hotelu Francis přichystalo pro jeho účastníky hned několik zvláštních dárků, tedy spíše přímo darů. Prvním darem si byli jeden každý tomu druhému, kdož přijel. Druhým darem byla návštěva kavárny Jokeru a seznámení se, byť prostřednictvím videa, s nevšední básnířkou Františkou Barborkou Pošmournou. Třetím darem byla Františkolázeňská 23hodinovka pro Joker.

Miloš Škorpil, 19. 11. 2012, 11662×

Malé ohlédnutí v běhu dní za běžeckým soustředěním v hotelu Francis

Běžecké akce
Malé ohlédnutí v běhu dní za běžeckým soustředěním v hotelu Francis

Nejčastěji a nejraději (až na malé výjimky) běhám tady po okolí Františkových Lázní sama. Tak už vlastně ani nevím, co mi běželo hlavou, když jsem se přihlásila na běžecké soustředění. Snad to bylo někdy vloni počátkem října, když teploty ještě běhaly kolem 20° C a já úspěšně přežila místní běh kolem Waldsassenu.

Eva Kolafová, 2. 3. 2012, 10447×

V rohu pokoje stojí krosna plná věcí a ví, že už je po všem, a mně v hlavě běží jako když jsem byla malá: VADÍ – NEVADÍ

Běžecké akce
V rohu pokoje stojí krosna plná věcí a ví, že už je po všem, a mně v hlavě běží jako když jsem byla malá: VADÍ – NEVADÍ

Při přečtení názvu si asi řeknete, proč. Čtěte dál a uvidíte sami. Celý týden se mi v hlavě honí spousty nápadů, jak bych napsala nějaký malý příspěvek na téma zimní soustředění ve Františkových Lázních.

Danča Dana, 21. 2. 2012, 14112×

Běžecké soustředění v hotelu Francis – Malá a Velká porce

Běžecké akce
Běžecké soustředění v hotelu Francis – Malá a Velká porce

Pořádat soustředění v únoru, když teploměr míří k – 20 stupňů C a ještě k tomu v Západních Čechách? Tak tam vám teda nepojedu. Možná si řekl mnohý či mnohá. Nevadí, ti, co přijeli – a Ondra Černý to měl bratru sedm hodin cesty po zasněžených silnicích – vůbec nelitovali. Navíc ubytovací kapacita byla naplněna, takže ani hotel Francis nelitoval, že do toho s Běžeckou školou vběhnul.

Miloš Škorpil, 19. 2. 2012, 17965×

Drahý Františku, lázeňský šviháku

Běžecké akce
Drahý Františku, lázeňský šviháku

Snad se přede mnou, ty kluku jeden ušatá, schováváš. Již popáté ve svých dějinách brouzdal jsem tou tvojí kolonádou, a opět jsme se nepotkali. I chytil jsem se při nedělní cestě z tamního dýchánku našeho běžeckého ústavu zpátky do šedi všedních dnů za hlavu – zase jsem na tebe zapomněl.

Michal "Vydra" Vítů, 14. 2. 2012, 14762×

Nezřízeně řízené Jizerskohorské soustředění

Běžecké akce
Nezřízeně řízené Jizerskohorské soustředění

Radostné poběhání, pohledání, pokrafání a poskákání po Jizerských horách, tak bych charakterizoval čtyřmi slovy to, kdyby se mě někdo zeptal, jak bych čtyřmi slovy popsal běžecké soustředění v Jizerských horách. A ještě bych dodal: skvělý servis od Aleše Tvrzníka, jeho manželky Jany, dcery Verunky i všech ostatních, kteří jim pomáhali vytvořit doslova a do písmene domácí prostředí v jejich penzionu Vital.

Miloš Škorpil, 10. 11. 2011, 15561×

Ohlédnutí za soustředěním v Horní Stropnici

Běžecké akce
Ohlédnutí za soustředěním v Horní Stropnici

Ano, opět se vyvedlo. Mluvím o běžeckém soustředění, které proběhlo o víkendu 14. – 15.5. v Horní Stropnici v Novohradských horách. Pořádání měl na triku sám „pan ředitel“ běžecké školy. Počasí nám přálo tak napůl, ale o to víc bylo zážitků…

Filip Kessler, 20. 5. 2011, 11953×

Jak jsem si užíval se Silvou aneb Nortica je drsná holka

Běžecké akce
Jak jsem si užíval se Silvou aneb Nortica je drsná holka

Některé kroky se ukáží být těmi kýženými teprve s patřičným odstupem. Chyběl malinkatý krůček a já bych ten víkendový vůbec neučinil.

Michal "Vydra" Vítů, 20. 5. 2011, 18093×

Na lovu mammutů v Horní Stropnici

Běžecké akce
Na lovu mammutů v Horní Stropnici

Start lovu na běžecké mammuty byl stanoven mezi 18 – 19. hodinou. Jak se dalo už předem očekávat, hlavní mammut to nestihl. Ne že by přímo netrefil, ale …, však to už dobře z jeho historek o trefování se na určené místo znáte… ale České Budějovice trefil na první pokus, jen si myslel, že pak už je to za humny. Za humny to bylo, ale až asi desátými :). V půl osmý přifrčel jak na koni, tedy na Drakovi a mohlo se začít.

Miloš Škorpil, 17. 5. 2011, 20713×

Ve Kdyni, ve Kdyni nelítají delfíni

Běžecké akce
Ve Kdyni, ve Kdyni nelítají delfíni

Co mělo soustředění ve Kdyni společného s lítajícími delfíny? Nevím, já tam žádné neviděl, ale přišlo mi to jako docela zajímavý název, který přitáhne pozornost :). Tak doufám, že jsem se nezbláznil zbytečně a hodně z vás si tenhle článek otevřelo, protože rozhodně udělalo dobře. Protože ve Kdyni bylo skvěle. Nejen proto, že se tam sešla skvělá parta, nejen proto, že nám hlavně v sobotu neskutečně přálo počasí, nejen proto, že majitelé pensionu APEX manželé Šmerdovi nám vytvořili skvělé zázemí, nejen proto, že nám Honza Zelenka, správce Aquacentra, umožnil se za příjemný peníz vyplavčit v bazénu a vypotit v sauně, ale hlavně proto, že to bylo prostě a jednoduše setkání lidiček na stejné vlně. A jak víme, delfíni se rádi baví, a kdyby tam přilétli, tak by se určitě bavili s námi.

Miloš Škorpil, 5. 3. 2011, 9445×

Jak jsme vběhli do roku 2011

Běžecké akce
Jak jsme vběhli do roku 2011

Naše veselá skupina do roku 2011 vtancovala v rytmu zumby, byla to neuvěřitelná prča. V 11.11 jsme pak vyběhli od kostela sv. Mikuláše proti toku Ohře k přehradní hrázi Skalka a pak dál a dál na Zelenou horu. Cestou jsme potkávali spousty pocestných, mezi nimiž se občas prosmýkl i nějaký ten běžec či cyklista. Doběhli jsme k Bismarckově rozhledně, pokochali se pohledem na zasněžené okolí, pak nás doběhl Petr Hruška, když nám podal živé vody :), byla velmi živá a my po ní ještě živější. Petře, fakt jsi boží :) člověk. Nahoře nás ještě doběhl Libor Matoušek, takže nakonec nás stalo na vrcholu 10.

Miloš Škorpil, 2. 1. 2011, 18879×

Do roka a do dne aneb jak jsem se soustředil

Běžecké akce
Do roka a do dne aneb jak jsem se soustředil

Příjemné chvíle hrozně rychle utíkají. Asi to tak musí být, jinak bychom si těch několika zlatavých vlasů v našich každodenních šedivějících kadeřích vůbec nevážili.

Michal "Vydra" Vítů, 9. 12. 2010, 15137×

Byla to jízda

Běžecké akce
Byla to jízda

Soustředění, v prosinci, v Domažlicích, když je venku – 20 stupňů – blbej nápad, napadne leckoho. Když jsme to s Romanem domlouvali, nenapadlo nás, že by mohla být taková zima, ale ani ta neodradila ty, co se přihlásili, své rozhodnutí změnit. Takže se nás tu sjela sice menší skupinka, zato však výborná parta.

Miloš Škorpil, 5. 12. 2010, 12661×

Jak jsem snažil a snažil, ale nikoho neuštval aneb jak se běhalo po Šumavě …

Běžecké akce
Jak jsem snažil a snažil, ale nikoho neuštval aneb jak se běhalo po Šumavě …

Uteklo hodně vody od posledního soustředění ve Skalné, tehdy ještě organizovaného pod jinými křídly. Tehdy jsme se sešli na víkend, nyní na celý týden. Jak ten týden naplnit, co vymyslet za program, aby se nikdo nenudil a každý si přišel na své. To byly otázky, které mě zaměstnávaly a jimž jsem nechával v hlavě hodně prostoru, aby zrály ke konečné realitě. Nakonec to ale všechno záleželo na počasí, ono můžete připravit sebelepší program, ale když si šumavské počasí postaví hlavu, dokáže tu vaši pěkně zamotat a vaše plány pěkně pocuchat. My však měli kliku. Počasí vyšlo skvěle :).

Miloš Škorpil, 5. 9. 2010, 11988×

Jak jsem si dovoloval aneb dvěma nohama ve třech státech

Běh – můj život
Jak jsem si dovoloval aneb dvěma nohama ve třech státech

Tak mi právě zamávala první běžecky strávená dovolená. Utekla rychle, ale také příjemně. Našinec by netušil, co to udělá, pokud si přibalí na cesty k předpotopnímu digifotopřístroji značky Kokodák a ošoupaným výletnickým botkám také ty zánovní, vytrvalecké. V mžiku oka máte po ruce další, úplně nový rozměr pohledu na svět.

Michal "Vydra" Vítů, 1. 9. 2010, 10944×

Jak jako běžecká lama přežít běžecké soustředění

Běžecké akce
Jak jako běžecká lama přežít běžecké soustředění

Když jsem před časem přislíbila Milošovi, že s ním pojedu na jeho běžecké soustředění, netušila jsem, s čím si zahrávám! Některé jeho účastníky jsem sice znala a věděla jsem, že od začátečníků už uběhli dlouhou cestu:-), ale chovala jsem bláhovou naději, že tam bude alespoň někdo, s kým bych se mohla třeba jen tak lážo plážo lehce proběhnout.

Dana Škorpilová, 31. 8. 2010, 16028×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků