logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak jsem začal – začala běhat

Příběhy o tom kterak jste začali běhat.

Životní maraton aneb proč jsem začal běhat

Začínáme s během
Životní maraton aneb proč jsem začal běhat

Na tohle se mě už pár lidí zeptalo. Proč vlastně pořád tak běhám. Zpočátku jsem si myslel, že to vím. Postupem času se ale přede mnou začaly míhat stále pádnější, hlubší důvody. Zkusme to ale hezky popořádku.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 12. října 2011, v současné době Michala potkáte v Salming Concept Stor v Praze na Pankráci, naproti OC Arkády, kde vám kromě výběru z nabídky Salming udělá i speciální analýzu běžeckého stylu.

Michal "Vydra" Vítů, 3. 3. 2020, 35115×

Běžím, běžíš, běžíme

Ženy v běhu
Běžím, běžíš, běžíme

„Jsou tisíce důvodů proč běžet. Jaký je ten tvůj?" Ano, tak toto hlásá nám velmi známá webová stránka a mně tato otázka tak trochu nedala spát. Přečetla jsem si zde vaše důvody. Vaše příběhy. A až dnes – co jsem uběhla teprve svých prvních 2,94 km za 18:49 min tahem – jakože jsem fakt nepodváděla, nepřepalovala ten start stylem „s větrem o závod" a nezastavovala se a ani kousíček jsem nešla – mi to došlo. Je to můj osobní boj. Osobní boj se svojí leností. Osobní boj s tím, že chci mít všechno hned a bez čekání a slovo vytrvalost jsem odmítala donedávna zařadit do svého slovníku. Osobní boj s tím špekem, co se drží mého břicha a těhotné kolegyně v práci, které začínají 4. měsíc, mají sto chutí se mě zeptat, jestli taky náhodou nejsem těhotná. Osobní boj s tím, že je hrozně jednoduchý na všechno říct „Já na to …." „Já na to nemám.“

Iva Šírlová, 23. 4. 2014, 12829×

Proč jsem znovu začal běhat, aneb kolik musím udělat chyb, abych se poučil

Začínáme s během
Proč jsem znovu začal běhat, aneb kolik musím udělat chyb, abych se poučil

Velmi mne zaujala série článků na téma: „Proč jsem začal běhat" a rozhodl jsem se taky podělit o své zážitky a zkušenosti. Poprvé jsem začal běhat nedlouho po prvních krůčcích a jako každé dítě jsem pohyb miloval. Nevím proč, ale většina lidí od určitého věku pohyb výrazně omezí a považují ho za něco nedůstojného a neslušného. Přestože já jsem měl sport vždycky rád a do určitého věku vyplňoval značnou část mého volného času, tak běh jsem nikdy rád neměl. S věkem a pracovní vytížeností nakonec pravidelnost mých pohybových aktivit ubývala a tělo chřadlo.

Ivan Kunc, 11. 4. 2013, 13895×

To by bylo něco, takový maraton!

Začínáme s během
To by bylo něco, takový maraton!

Je mi 38 let a nikdy jsem moc nesportoval. Sporadicky kolo, lyže, toť vše. Celé roky jsem neúspěšně bojoval s přebytečnými kilogramy, alkoholem, dietami, bolavými klouby, zády, vysokým cholesterolem, tlakem atd... Mockrát jsem se odhodlával, že začnu běhat, ale vždy bylo něco „důležitějšího" a sešlo z toho. Až před rokem, přesně 11. září 2011 jsem si náhodně přečetl jeden Tvůj článek, bohužel už nevím jaký a následně přípravný program na maraton, ten mám vytištěn.

Slávek Král, 10. 11. 2012, 14192×

Jak to mé běhání vlastně začalo? Z „nouze“.

Začínáme s během
Jak to mé běhání vlastně začalo? Z „nouze“.

Kdyby mi totiž někdo ještě letos v zimě řekl, že v létě budu „kondiční běžec" a v hlavě nenápadně pěstovat myšlenku na účast na nějaké oficiální běžecké akci vytrvalostního charakteru, tak se asi od srdce zasměju.

Kristýna Lenomarová, 23. 8. 2011, 17242×

Jak jsem začínal s během aneb od baseballu k maratonu

Začínáme s během
Jak jsem začínal s během aneb od baseballu k maratonu

Moje cesta k běhu nebyla jednoznačná. Nenarodil jsem se s maratonkami na nohou a ani mi u kolíbky nestál Haile Gebrselassie. Spíše jsem k němu postupně dospěl. Ale pěkně popořádku…

Filip Kessler, 15. 8. 2011, 11758×

Jak jsem začal běhat

Začínáme s během
Jak jsem začal běhat

Narodil jsem se v roce 1976. Od útlého dětství jsem trpěl velmi častou nemocností spojenou se záchvaty dušnosti, kašlem, rýmou a horečkami. Do školy jsem příliš nechodil (měl jsem i 200 zameškaných hodin za pololetí) a hodiny tělesné výchovy jsem navštěvoval ještě méně. Když už jsem ale měl běhat, tak jsem měl obrovské problémy a pamatuji si, že jsem při Cooperově testu dostal asi ve třetí třídě pětku, když mě učitelka zakázala pokračovat po 750 metrech pokusu o běh, protože se bála o mé zdraví kvůli špatnému dýchání. Začal jsem však jezdit téměř každý rok na osmitýdenní lázeňský pobyt v Luhačovicích, který mi velmi pomáhal. Zde jsem se poprvé setkal se systematickým běháním, byť jen na místě, podle metronomu. V prvním týdnu se běhala 1 minuta, v posledním pak celých 10 minut, na tuto hodnotu jsem se ale myslím nikdy nedostal, neboť jsem i během lázeňského pobytu vícekrát onemocněl a po nemoci se vždy vracel ke kratšímu běhu, než běhali ostatní. Přesto se ale můj zdravotní stav zlepšoval a na druhém stupni jsem již byl schopen uběhnout i celého Coopera, nejlépe v 8. třídě 2100 metrů (tempo 5:43/km).

Petr Kaňovský, 26. 7. 2011, 26117×

Jak jsem začala běhat aneb z plavkyně běžkyně

Začínáme s během
Jak jsem začala běhat aneb z plavkyně běžkyně

Dlouhé roky po ukončení závodní kariéry plavce jsem se nedokázala donutit k jakékoliv sportovní aktivitě a také zdravotní stav mi to moc nedovolal. Ale už v době vrcholového sportovce pro mě slovo běh bylo noční můrou a jen představu, že dobíhám třeba tramvaj nebo autobus, jsem nenáviděla a raději chodila pozdě.

Renata Munková, 7. 7. 2011, 19312×

Jak jsem začala běhat

Začínáme s během
Jak jsem začala běhat

Spíš proč jsem začala. Před 3 roky se pro běh nadchnul můj manžel, a když jsem viděla, jak se na běhání těší a chystá, jak si se zájmem čte literaturu o běhu a jak je spokojený, tak mě to fakt popíchlo. Řekla jsem si, to chci taky. Ono se to snadno řekne, hůř udělá.

Majka Lachmanová, 30. 6. 2011, 19348×

Kdy a proč jsem začala běhat..

Začínáme s během
Kdy a proč jsem začala běhat..

Druhý z článků o tom: Jak jsem začal – začala běhat

Od dětství jsem bývala dost zapřisáhlou odpůrkyní běhu. Rodiče mě sice vždy vedli ke sportu, ale spíš jsem jezdila lyžovat, v zimě jsem bruslila, v létě plavala či jezdila na kole.

O něčem, jako je běh, však nemohla být ani řeč – školní tělocvik mi tuto aktivitu jaksi zošklivil a po zážitku několika patnáctistovek jsem byla celkem ráda za diagnostikovanou skoliózu a doporučení lékařů, že bych běhat neměla.

Hana Chorváthová, 16. 6. 2011, 19125×

Jak jsem začal běhat a manželka mi začala říkat blbec Zoubele

Začínáme s během
Jak jsem začal běhat a manželka mi začala říkat blbec Zoubele

Běhání??? Cože?? Takhle za holkama, to má alespoň nějaký smysl, ale "zbůhdarma" cválat krajinou, trápit tělo a polomrtvý "přistát doma"?? Bohatě mi k životu stačilo, co se běhu týče, sem tam doběhnout autobus, utéct před rozzuřeným psem a šmitec. Tím pro mě byla dávka tohoto druhu pohybu vyčerpána.

Josef Sladkovský, 8. 6. 2011, 29667×

Jak a proč jsem začal – začala běhat

Začínáme s během
Jak a proč jsem začal – začala běhat

Já jsem začal běhat proto, že jsem měl zkrátka neposedné nohy a taky proto, že mě bavilo soutěžit, porovnávat se s druhými. A protože jsem byl spíš menší, tak tohle byl jeden z nejlepších způsobů, jak jim to natřít :). No a taky jsem děsně nerad prohrával, tak jsem se to musel někde naučit a tohle byl taky hodně dobrý způsob, jak toho dosáhnout :). A proč jste začali běhat vy?

Miloš Škorpil, 1. 12. 2010, 17640×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků