logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Zlatá stezka

Zlatá stezka překročila svůj stín

Běžecké akce
Zlatá stezka překročila svůj stín

Předpovědi strašily, že to bude jako před potopou světa a že provazce vody budou směřovat dolů. Že bude poměrně teplo, takže na Šumavě bude dosti nevlídno a pro běžecký závod obzvlášť. Naštěstí tahle předpověď nevyšla a pár kapek spadlo jen ráno, když jsme snídali před prodejnou COOP ve Stožci.

Miloš Škorpil, 8. 8. 2011, 13917×

Zlatá stezka pošesté, ale poprvé jako součást Jihočeského běžeckého poháru

Běžecké akce
Zlatá stezka pošesté, ale poprvé jako součást Jihočeského běžeckého poháru

V sobotu se poběží již posedmé závod Zlatá stezka. Poběží se posedmé, ale oficiálně je to 6. ročník. Ten nesoulad v číslech vznikl tím, že poprvé se Zlatá stezka běžela jako 0. ročník, v podstatě jen pro pozvané známé, abychom si na nich vyzkoušeli, že má cenu do toho jít. To, že to mělo cenu, dosvědčuje nejen to, že už se běží oficiálně pošesté, ale i to, že tento závod byl zařazen do 1. ročníku Jihočeského běžeckého poháru.

Miloš Škorpil, 4. 8. 2011, 16371×

Když i sůl pláče  – Zlatá stezka rekordní a tisíciletá

Běžecké akce
Když i sůl pláče – Zlatá stezka rekordní a tisíciletá

5. ročník Zlaté stezky byl unikátní v mnoha směrech. Dalo by se napsat i rekordní, padl traťový rekord. Určitě mohl být rekordní i co do účasti závodníků – běželo nás 43, tedy stejně jako loni. Loni však bylo nádherné počasí – bez mráčku. Letos už několik dnů smáčel celou Českou republiku déšť a meteorologové předpovídali na sobotu v Jižních Čechách přívalové deště, což určitě řadu lidí na poslední chvíli odradilo. Ti, co ale nakonec dojeli, určitě nelitovali, alespoň jsem nezaznamenal jedinou hlášku, v níž by si někdo na něco stěžoval. Naopak, byť voda byla všude, nahoře i dole, tak atmosféra byla velmi úsměvná a teplá.

Miloš Škorpil, 8. 8. 2010, 13687×

Běh Zlatá stezka – 15 kilometrů zážitků

Běžecké akce
Běh Zlatá stezka – 15 kilometrů zážitků

Běžecký závod Zlatá stezka měří 15 km. Jeho start je ve výšce 900 m. n. m. a cíl zhruba o 100 m níže. Toto by mohlo neznalého vést k domněnce, že je to běh velmi snadný. Skutečnost, že na trati překonáte celkové převýšení 280 m, už ale tak idylická není. Každopádně však tenhle závod aspiruje na titul nejhezčí přeshraniční běh mezi Českou republikou a Německem a je součástí Běhů bez hranic.

Miloš Škorpil, 1. 8. 2010, 47005×

Zlatá stezka – pohoda, slunce, voda, vzduch – běhy bez hranic

Běžecké akce
Zlatá stezka – pohoda, slunce, voda, vzduch – běhy bez hranic

V sobotu 8. července napsal běh Zlatá stezka svůj pátý díl. Pátý proto, že první ročník se běžel jako nultý :). Účastníky přivítalo zlaté slunce na obloze a dobrá nálada všech. Už před desátou se začali sjíždět první účastníci a před půl dvanáctou, kdy končila prezentace, čítala startovní listina rekordní počet 43 účastníků a účastnic. Hlavně žen bylo nad poměry podobných závodů. To a celková účast mně osobně udělalo největší radost.

Miloš Škorpil, 10. 8. 2009, 22533×

Běhání a brouzdání po šumící, šumné, ševelící Šumavě, Novohradských horách a Českém lese

Běžecké akce
Běhání a brouzdání po šumící, šumné, ševelící Šumavě, Novohradských horách a Českém lese

Šumava mi zašuměla do uší poprvé v roce 1969, od té doby nebylo roku, kdy bych alespoň na pár dní do ní nezavítal. Když už jsem se nemohl toulat po jejích překrásných a tajemných lesních stezkách, těšit se z mlžných obrázků, kouzlících na každém kroku ty nejroztodivnější a nejrozmanitější pohledy na stoleté velikány nebo blikotající světýlka nad rašelinovými jezírky, četl jsem si alespoň o tom v knihách Karla Klostermanna.

Miloš Škorpil, 1. 8. 2009, 21464×

Pohár běhů bez hranic

Běžecké akce
Pohár běhů bez hranic

V letošním roce oslavíme 20 let od chvíle, kdy byly přestřiženy řetězy vázající nás k zemi, kde dnes už znamená včera a my se mohli zase volně rozeběhnout do světa. Není asi náhodou, že právě v tomto roce startuje do svého prvního ročníku Pohár běhů bez hranic a není také náhodou, že jeho logem se stává symbol, který nám připomíná, co se tehdy před dvaceti lety událo.

Miloš Škorpil, 17. 5. 2009, 11716×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků