logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Soustředění v Mechovském Dvorci

Třetí Mechovské perlobraní

Běžecké akce
Třetí Mechovské perlobraní

Vždy takhle v závěru prázdnin se v šumavské obci Srní, přesněji v její části zvané Mechov, vyplaví na zemský povrch něco perel. Tomuto vyplavení perel předchází týdenní pobyt běh objevujících jedinců, kteří ubytováni ve zdejším penzionu Mechovský Dvorec a při běhání po různých koutech Šumavy objevují, že běh je mnohem víc než fyzická aktivita umožňující člověku přesunout se z místa na místo. Objevují, že běh je ŽIVOT a že jeho prostřednictvím mohou svým životem daleko více vládnout než dosud, neboť jeho prostřednictvím poznávají, kdo doopravdy jsou a co si od života přejí.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 1.9.2012

Miloš Škorpil, 2. 9. 2020, 16450×

Život je jen jeden

Běžecká literatura
Život je jen jeden

Běžím, proplétám se mezi kapkami deště, které se v hustých provazcích snášejí k zemi. Před očima mi tu a tam přeběhnou chomáčky mlhy. Vybíhám na vrchol Polomu. Scéna jak z katastrofického filmu, suché, pomalu černající pahýly, ještě nedávno obestřené sytě zelenými jehličkami, které naplňovaly okolní vzduch nezaměnitelnou vůní jehličí. Temné mraky nad horou se snaží skrýt ten truchlivý pohled – však marně. Stačí jeden poryv studeného větru a vše je jasně zřetelné – jeden malý brouček tu měl hostinu. Dal si, co hrdlo ráčilo, co na tom, že po něm zbyly ostatním živým tvorům, kteří zabloudí v tato místa, jen černé chmury a oči plačící očistné slzy.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 29.8.2010

Miloš Škorpil, 23. 8. 2020, 13717×

Jak splnil první den běžeckého soustředění v Mechovském dvorci očekávání účastníků

Běžecké akce
Jak splnil první den běžeckého soustředění v Mechovském dvorci očekávání účastníků

Soustředění Běžecké školy v Srní se dostává do obrátek a my jsme položili žákům první anketní otázku: Jak dnešní den naplnil tvá očekávání? Musím předeslat, že na dnešek byl naplánován „lehký běh" ke studánce, jak to nakonec dopadlo, si můžete přečíst v odpovědích.

Dana Škorpilová, 26. 8. 2012, 13583×

POZOR, POZOR, POZOR!!! Důležité upozornění!

Střezte se běhu
POZOR, POZOR, POZOR!!! Důležité upozornění!

Vzhledem k množícím se emotivním výlevům vyprodukovaných v endorfiny omámených myslích účastníků domnělého běžeckého soustředění v Srní – Mechově je nutné zveřejnit varování, které by mělo předejít pohlcení dalších důvěřivců nebezpečnou sektou, která vystupuje pod názvem Běžecká škola Miloše Škorpila.

Lucka Urbanová, 9. 9. 2011, 29926×

POHLAZENÍ NA DUŠI

Běžecké akce
POHLAZENÍ NA DUŠI

tak PŘESNĚ s touto myšlenkou jsem se na své vůbec první soustředění hlásila. A pohlazení to skutečně bylo.

Lenka Romanová, 6. 9. 2011, 17688×

PEK-SE-SO

Ženy v běhu
PEK-SE-SO

...aneb jak říkali naši, když o něco šlo: „PEKelně SE Soustřeď“. A jelikož mi posledního tři čtvrtě roku (krom toho, že jsem si nezřízeně užívala relativně dobrý zdravotní stav a relativně milosrdné počasí – ano, i ty chladné letní dny a deště! – a běhala a jezdila, kde se dalo) život několikrát dost výrazně klopýtl a poskočil před očima, rozhodla jsem se zastavit. A soustředit se. Pekelně.

Nikie´ s, 3. 9. 2011, 18066×

Šumavský chodec vypráví

Ženy v běhu
Šumavský chodec vypráví

„Ty se tam zmrzačíš!" vykřikovala mamka, když se z mé subtilní postavy linulo, jakže plánuji strávit svou letošní dovolenou. V poklusu, vyšších nadmořských výškách, společnosti neznámých lidí. Všechny dopodrobna nastíněné katastrofické scénáře obsahující šelmy a zdravotní komplikace v nedostupných oblastech jsem však ignorovala a posilněna skutečností, že cílový čas z letošního půlmaratonu v Olomouci se scvrkl o čtvrt hodiny, se na běžecký týden v Mechově okamžitě přihlásila.

Anička Zapletalová, 2. 9. 2011, 16411×

Chtěla jsem běhat a vidět Šumavu

Ženy v běhu
Chtěla jsem běhat a vidět Šumavu

Běhám ráda, běhám sama a sparring partnera pro tréninkové výběhy nepostrádám. Moje běhání je o radosti z pohybu, o uspokojování potřeb a o harmonii toku energie. Mám své běžecké sny a cíle a mám také svoje běžecké úspěchy. Mám zájem, mám chuť, mám i výsledky.

Monika Debnárová, 2. 9. 2011, 15415×

Mechovské perlobraní

Běžecké akce
Mechovské perlobraní

O běžeckém dostaveníčku v Mechovském Dvorci bylo na webu Běžecké školy napsáno a řečeno mnohé. Asi se jen těžko dá nevšimnout, kolik nadšení, energie a zážitků na příležitostné i pravidelné čtenáře běžeckých článků přímo tryská z každé řádky. Jsem opravdu rád a (nebojím se to malinko přitáhnout a napsat) jsem šťastný, že jsem se mohl v této opravdu vybrané společnosti posunovat nožmo po šumavských „cestou-necestou, polem-nepolem" resp. „polom –nepolom“.

Michal Zatloukal, 1. 9. 2011, 28024×

Mechovská perla se vyplatí

Ženy v běhu
Mechovská perla se vyplatí

Ač se na první pohled nezdá, že je možné běžecké soustředění popsat jinými slovy než dřina a bolavé nohy, týden v Mechově dokázal, že to může být i zábava a dobrodružství.

Hanka Kavánková, 30. 8. 2011, 13088×

Prázdninový deník učitelky – dosoustředěná

Ženy v běhu
Prázdninový deník učitelky – dosoustředěná

Jsou zase v háji. Prázdniny. A zdály se tak dlouhé. Nedostala jsem se k práci školní, jak jsem zamýšlela a měla ji měsíc rozloženou na stole, neubyla jsem očividně (řečeno mechovským slovníkem) na objemu ani hmotnosti, ale učinila jsem maximum pro větší rychlost, kratší čas. A zodpovědně říkám, že víc nebylo v mých silách, že jsem už nemohla pro dobro věci udělat víc.

Hana Navrátilová, 29. 8. 2011, 10833×

Běžecké soustředění Mechovský Dvorec 2011 – perly vypluvší na hladinu

Běžecké akce
Běžecké soustředění Mechovský Dvorec 2011 – perly vypluvší na hladinu

Prolog

Má-li někdo na krku náhrdelník z perel, nepoznáš na něm – tedy na tom náhrdelníku, která z těch perel byla na něj navlečena první a která poslední. Mechovská perla nechť je takovým závodem, v němž jsou všichni vítězi už tím, že se postaví na její start (musí však také proběhnout cílem). Proto není vůbec důležité, kolikátý kdo doběhne a v jakém čase. Je-li čas důležitý pro něj, ať si jej zapíše, anály Mechovské perly jej uvádět nebudou.

Miloš Škorpil, 28. 8. 2011, 36686×

Jak jsem snažil a snažil, ale nikoho neuštval aneb jak se běhalo po Šumavě …

Běžecké akce
Jak jsem snažil a snažil, ale nikoho neuštval aneb jak se běhalo po Šumavě …

Uteklo hodně vody od posledního soustředění ve Skalné, tehdy ještě organizovaného pod jinými křídly. Tehdy jsme se sešli na víkend, nyní na celý týden. Jak ten týden naplnit, co vymyslet za program, aby se nikdo nenudil a každý si přišel na své. To byly otázky, které mě zaměstnávaly a jimž jsem nechával v hlavě hodně prostoru, aby zrály ke konečné realitě. Nakonec to ale všechno záleželo na počasí, ono můžete připravit sebelepší program, ale když si šumavské počasí postaví hlavu, dokáže tu vaši pěkně zamotat a vaše plány pěkně pocuchat. My však měli kliku. Počasí vyšlo skvěle :).

Miloš Škorpil, 5. 9. 2010, 12157×

Jak jsem si dovoloval aneb dvěma nohama ve třech státech

Běh – můj život
Jak jsem si dovoloval aneb dvěma nohama ve třech státech

Tak mi právě zamávala první běžecky strávená dovolená. Utekla rychle, ale také příjemně. Našinec by netušil, co to udělá, pokud si přibalí na cesty k předpotopnímu digifotopřístroji značky Kokodák a ošoupaným výletnickým botkám také ty zánovní, vytrvalecké. V mžiku oka máte po ruce další, úplně nový rozměr pohledu na svět.

Michal "Vydra" Vítů, 1. 9. 2010, 11071×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků