logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Poutní ultramaraton

Poutní ultramaraton 2014 – den 4

Pomáhej během
Poutní ultramaraton 2014 – den 4

Pátek 20. června 2014, čtvrtý a zároveň poslední den letošního Poutního ultramaratonu, kdy budeme putovat v poměrně malé skupince. Šance užít si pro letošek poslední kilometry spojené se signálkou, se Stezkou železné opony. Takové byly myšlenky při probouzení se v Dolním Žandově i při startu na vrcholu Dyleně.

Marek Chlupatý, 22. 6. 2014, 8349×

Poutní ultramaraton 2014 – den 3

Pomáhej během
Poutní ultramaraton 2014 – den 3

Třetí den putování Českým lesem odstartoval na stejném místě, kde končila středeční část trasy, tedy v Staré Knížecí Huti. A právě tady jsme objevili jedno opravdu zajímavé místo, které alespoň pro mne udalo ráz dnešnímu dlouhému běhu.

Marek Chlupatý, 21. 6. 2014, 8349×

Poutní ultramaraton – den 2

Pomáhej během
Poutní ultramaraton – den 2

Středeční ráno nás v Rybníku přivítalo příjemným slunečním počasím. Druhý den Poutního ultramaratonu 2014 sliboval podle profilu podobnou pouť jako ten první. Na úvod stoupání, poté pohupování po signálce, na dvaačtyřiceti kilometrech dvě občerstvovačky. Tak zněla strohá čísla, realita dne byla mnohem barvitější. Vstříc zážitkům se s námi vydal Milan, naopak pochroumaný kotník vyřadil Fera.

Marek Chlupatý, 20. 6. 2014, 9291×

Poutní ultramaraton – den 1

Pomáhej během
Poutní ultramaraton – den 1

Petr je geniální psycholog a stratég, proto přišel na největší slabinu loňského Poutního ultramaratonu. Etapy byly sice krásné, ale šíleně dlouhé, což v kombinaci s nesnesitelným vedrem způsobilo, že jsme se nestíhali moc kochat, občas už nervózně sledovali hodinky a v cíli neměli energii na společné posezení a zhodnocení dne. Upgrade na verzi 2014 tyhle neduhy dokonale napravil. První den PUMu toho byl důkazem.

Marek Chlupatý, 18. 6. 2014, 8867×

PUM – čtvrtá a pátá etapa

Běžecké akce
PUM – čtvrtá a pátá etapa

"Je to o vytrvalosti, je to o vnímání, je to o sebeovládání... fyzické limity je jedna věc, ale duševní limity jsou ty, kterými se musíme zabývat... tělo je jen nástroj." Marina Abramović

Petr Matoušek, 7. 2. 2013, 14373×

Poutní ultramaraton, Den 0

Běžecké akce
Poutní ultramaraton, Den 0

Je něco krátce po 10. hodině, když Karel hlásí do telefonu, že nabalil na Hůře 9 tašek. Byli jsme tři a Vláďík měl jednu. U Zdeňka jsem dostali od otce Petra pokyny, jak se na pouti chovat, dostali každý svou obálku a chtěli odrazit od chodníku, když jsme objevili, že Petr nechal všechny mapy, Vysmátého běžce a své triko v tašce pod dubem, či co to bylo za listnáč.

Miloš Škorpil, 19. 6. 2012, 13361×

Putování poutníků, aneb příprava na Poutní ultramaraton

Ultramaraton
Putování poutníků, aneb příprava na Poutní ultramaraton

Ono se řekne putovat, ale putování není jen o hromadění kilometrů, ale i poznávání míst, jimiž se člověk vydává, poznávání lidí, které člověk na své pouti potkává, poznávání obyčejů lidí v krajích, jimiž člověk putuje, poznávání přírody, kultury a v neposlední řadě i poznávání sebe sama. Takže příprava na Poutní ultramaraton nebude jen o tom, jak se připravit, aby to naše nohy, naše ruce, naše bedra zvládla, ale také výletem do historie i současnosti míst, jimiž budeme putovat. Navíc nás budou čekat i společná proběhnutí či setkání, kde bychom se měli sami více poznat (kde bychom se měli sami více poznat) – a to budou ona setkání poutníků či pátečníků.

Miloš Škorpil, 17. 7. 2011, 16954×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků