logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Františkolázeňská 22hodinovka pro Joker

Nebylo důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Pozvánka na 10. ročník Františkolázeňské 24 hodinovky

Život kolem nás
Nebylo důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Pozvánka na 10. ročník Františkolázeňské 24 hodinovky

Letos jsem si poprvé na cestičkách v lázeňském parku vykroužil jedenáct koleček – jistě, bylo to málo, ale i to málo stačilo, abych si uvědomil jedinečnost tohoto běhu. Vždyť vlastně nešlo o závod ani o soutěž v pravém slova smyslu. Pravda, výsledné pořadí se měřilo počty naběhaných kilometrů. Nicméně zápis v tabulce asi nebyl tím rozhodujícím důvodem, proč v parku běhalo (nebo chodilo) tolik lidí.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 6.12.2011

Miloš Králíček, 12. 10. 2018, 20160×

Z historie Františkolázeňské 24hodinovky. Rok třetí – nejcennější medaile aneb o co se běželo 22 hodin ve Františkových Lázních pro Joker

Pomáhej během
Z historie Františkolázeňské 24hodinovky. Rok třetí – nejcennější medaile aneb o co se běželo 22 hodin ve Františkových Lázních pro Joker

Má nejcennější medaile je z hlíny. ČLOVĚK ji stvořil vlastníma rukama a vložil do ní veškerou lásku, jíž je schopen. Otiskl do ní nesmazatelnou stopu, kterou když přiložím ke svému srdci či na svou hruď, tak okamžitě ucítím tep země, tep člověka jenž ji stvořil, tep života jenž je věčný…

Tento článek vyšel na Běžecké škole 19.11.2011

Miloš Škorpil, 14. 10. 2017, 22195×

Je krásné se na něco těšit, tentokráte to byla 22hodinovka ve Františkových Lázních

Pomáhej během
Je krásné se na něco těšit, tentokráte to byla 22hodinovka ve Františkových Lázních

Rok utekl jako voda a je to opět za námi. Akce, na kterou se jen tak nezapomíná a dlouho zůstane v našem srdci uložená, tou akcí je 22hodinovka ve Františkových Lázních, tentokráte pro Joker. Ti, co tam byli společně se mnou, ti ví, o čem mluvím a ti, co to neví, máte možnost to příští rok taky zažít. Rozhodně neváhejte ani minutu, za ten zážitek to stojí.

Danča Dana, 23. 11. 2011, 12132×

Výsledky Františko Lázeňské 22 hodinovky pro Joker

Běžecké akce
Výsledky Františko Lázeňské 22 hodinovky pro Joker

22hodin – 185 účastníků – 3 628 km – 18 770 Kč. Petr Hruška porovnal včera výsledky všech tří ročníků Františkolázeňských ultrahodinovek. Dnes konečně přinášíme i výsledky, zatím alespoň hodnocení jednotlivců, tedy „Osamělosti dálkového běžce." Ostatní disciplíny budou volně následovat.

Miloš Škorpil, 23. 11. 2011, 30933×

Františkolázeňské hodinovky ve vzájemném srovnání

Pomáhej během
Františkolázeňské hodinovky ve vzájemném srovnání

Nejlepší výsledky ve srovnání s minulými ročníky.

Petr Hruška, 22. 11. 2011, 18773×

22 h ve Františkových Lázních – pro charitu potřetí

Pomáhej během
22 h ve Františkových Lázních – pro charitu potřetí

Tentokrát na podporu občanského sdružení Joker. Dost jsem váhal, jestli se zúčastnit. Zdravotní problémy, které mě provázejí od pádu 1. května, ne a ne ustoupit. V neděli večer už jsem byl téměř rozhodnutý, že nepojedu. Zavolal jsem v pondělí Milošovi, abych mu to řekl, ale jak jsem začal o dvaadvacetihodinovce mluvit, tak mi oznámil, že ve středu vyjíždí z Prahy ve 13 hodin, a že mě bere sebou. Tak bylo rozhodnuto.

Štefan Krč, 20. 11. 2011, 12877×

Mirek Vostrý – Já snad začnu běhat

Začínáme s během
Mirek Vostrý – Já snad začnu běhat

Jmenuji se Mirek Vostrý a běh není zrovna mým nejoblíbenějším pohybem. Naposledy jsem běžel asi před pěti lety a to když jsem doháněl v Praze autobus, který mi stejně nakonec ujel. Jelikož ale znám Miloše Škorpila, kterého přezdívám „ultrašílenec“, a jelikož pracuji v občanském sdružení Joker, které provozuje sociálně terapeutické a chráněné dílny, rozhodl jsem se Miloše poprosit, aby se letošní běh po Františkových Lázních běhal pro Joker.

Mirek Vostrý, 19. 11. 2011, 13170×

Františkolázeňská 22hodinovka pro Joker – příběhy těch, pro něž poběžíme

Pomáhej během
Františkolázeňská 22hodinovka pro Joker – příběhy těch, pro něž poběžíme

Odsoudit člověka k nečinnosti je velmi snadné. Navždy mi zůstane v paměti příběh Pavly O´ Rourke, která se narodila s deformovanýma rukama. V rámci výměny odletěla studovat střední školu do USA, pak tam vystudovala i vysokou školu, načež se chtěla začlenit do pracovního procesu v České republice. Zašla na pracák, předložila dokumenty o svém dosaženém vzdělání, načež jí bylo oznámeno, že jí nemají co nabídnout, leda snad podporu v nezaměstnanosti. Pavlína se sebrala a odletěla zpět do USA, kde se do pracovního procesu zapojila a nikdo tam s tím nemá problém.

Miloš Škorpil, 16. 11. 2011, 14983×

22 hodin s Jokerem, pro Joker a taky pro sebe

Pomáhej během
22 hodin s Jokerem, pro Joker a taky pro sebe

Blíží se to neuvěřitelně rychle, už ve středu 16. listopadu v 16 hodin vyběhneme ke skoro nekonečnému běžeckému happeningu, kde nepůjde o žádné rekordy a o žádná klání. I když minimálně jedno mezi Davidem – malá botaLuckou – 30 let byl pro mě běh zakázané slovo budeme všichni napínavě sledovat. Osobně věřím více Lucce, ale možná že David jednou ví, co říká. Co vy, na koho byste si vsadili?

Miloš Škorpil, 13. 11. 2011, 16973×

Františkolázeňská 22hodinovka pro Joker

Běžecké akce
Františkolázeňská 22hodinovka pro Joker

Už se stalo dobrým zvykem, že v polovině listopadu se stávají Františkovy Lázně místem, kam se sjíždí lidé, aby si zaběhali ve vzájemné pospolitosti, pobavili se během a prostřednictvím své radosti, způsobené si během, přinesli radost i jiným. V letošním roce to budou klienti Jokeru. Tím to ale letos neskončí, protože to, co se nám podaří během na Joker vybrat, bude použito na zařízení kavárny, kde nám budou klienti Jokeru nabízet dobrou kávu, takže tím společně vytvoříme nikdy nekončící poskytování si vzájemné radosti a dobré pohody.

Miloš Škorpil, 2. 11. 2011, 17866×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků