logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Poběžte s námi We Run Prague

Jak vyhrát svůj závod, jak dosáhnout své ideální váhy. Myšlenka je matkou splněných přání

V sobotu 1. září 2012 se uskuteční druhý ročník závodu We Run Prague. Jde o desetikilometrový běh centrem Prahy, určený pro běžecké nadšence – profesionály, i ty, kteří s během teprve začínají.

Začínáš teprve běhat a láká tě nová výzva? Chtěla bys zvládnout desetikilometrový běh a pořádně si to užít? Pak jsi tu správně. Od příštího týdne až do dne závodu (a ještě chvíli po něm) zde najdeš rady a tipy, jak se na závod připravit – a to od úplného začátku. A něco se zde najde i pro tvé mužské protějšky, vždyť co by to bylo za závod, kdyby na něj nebylo možné vyzvat i muže! Hlavním mottem závodu jsou osobní výzvy účastníků, jaké předsevzetí si dáš na tričko ty?

Jak vyhrát svůj závod, jak dosáhnout své ideální váhy. Myšlenka je matkou splněných přání

Ženy v běhu
Jak vyhrát svůj závod, jak dosáhnout své ideální váhy. Myšlenka je matkou splněných přání

Se sílou myšlenky už jste se setkali v díle, kde jste si mohla pomocí vizualizace zvýšit svou vytrvalost a zlepšit své výkony ve fitku. Dnes se podíváme na to, jak podobným způsobem vyhrát závod a jak dosáhnout své ideální váhy.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 26.6.2012

Dana a Miloš, 30. 11. 2019, 30584×

Vzkaz od života: Nenech si mě utéct!

Ženy v běhu
Vzkaz od života: Nenech si mě utéct!

Psát v těchto dnech o běhání a vynechat při tom olympiádu, zvláště po tom, co si i britská televize všimla mávající účastnice olympijského maratonu žen, by bylo trestuhodné. Trestuhodné hlavně proto, že tohle gesto patřilo jediné české účastnici v tomto běhu běhů.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 7.8.2012

Dana a Miloš, 25. 9. 2018, 16525×

Statický strečink pro běžce

Ženy v běhu
Statický strečink pro běžce

V době Guta Jarkovského, mimochodem jednoho ze zakládajících členů Mezinárodního olympijského výboru, se tvrdilo, že se má strečink, neboli protahování, provádět před během. Dnes už tohle neplatí, naopak se ví, že statický strečink je dobré provádět až na konci tréninku.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 13.8,2012

Dana a Miloš, 19. 9. 2018, 43160×

Nejdřív se zahřej během a pak si dej dynamický strečink

Ženy v běhu
Nejdřív se zahřej během a pak si dej dynamický strečink

Po úvodním zahřátí se, při němž uvedeš své tělo do provozních podmínek svižnou chůzí, poskoky nebo během nízké intenzity, bys měla dát dynamický strečink. Dříve většina běžců i trenérů zařazovala na úvod tréninku strečink statický. Tvrdili, že snižuje riziko zranění.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 30.7.2012

Dana a Miloš, 15. 8. 2018, 37350×

Proč bys měla začít běhat?

Ženy v běhu
Proč bys měla začít běhat?

Abys byla krásná, abys byla sexy, abys byla veselá, aby ses mohla dobře najíst...

Tento článek vyšel na Běžecké škole 9.4.2012

Dana a Miloš, 24. 3. 2018, 45203×

Síla myšlenky. Vysni si svůj cíl a běž neochvějně za ním

Ženy v běhu
Síla myšlenky. Vysni si svůj cíl a běž neochvějně za ním

Představ si, že jsi zrovna vyhrála závod nebo dosáhla své vysněné váhy. Úžasný pocit, že? A co bys řekla na to, kdyby ti někdo vyprávěl o tom, že je možné přetavit tyto cíle v realitu pomocí představ? Zní to příliš dobře na to, aby to mohla být pravda… Přesto to funguje!

Dana a Miloš, 19. 11. 2016, 29420×

We Run Peague 2012 – přišli jsme, viděli jsme, odstartovali a... doběhli:)

Ženy v běhu
We Run Peague 2012 – přišli jsme, viděli jsme, odstartovali a... doběhli:)

Dnes ti přinášíme poslední díl seriálu, věnovaný letošnímu ročníku We Run Prague. Bude o zážitcích jedné z jeho účastnic, ve kterých možná poznáš i sama sebe.

Dana a Miloš, 11. 9. 2012, 14307×

WE RUN PRAGUE – závod, co si všichni užili

Ženy v běhu
WE RUN PRAGUE – závod, co si všichni užili

Dvacet týdnů jsme ti přinášeli trénink a články, jimiž jsme tě připravovali na druhý ročník We run Prague. Máme upřímnou radost, že se letošní ročník tak povedl a těšíme se již společně s tebou na ten třetí. A nyní jak to v sobotu vše proběhlo:

Dana a Miloš, 4. 9. 2012, 20217×

V sobotu odběhneš We Run Prague – a co dál?

Ženy v běhu
V sobotu odběhneš We Run Prague – a co dál?

V sobotu odběhneš We Run Prague. Už jsi uvažovala, co budeš dělat potom? Budeš dál běhat, nebo se vrátíš do doby, kdy byl pro tebe běh zakázané slovo? Běh je výjimečný sport, není to však jediný sport, který by měl člověk dělat. Nebo jinak, když k běhu přidáš i jiný pohyb, stane se tvůj aktivní život, ke kterému jsi během přípravy na We Run Prague směřovala, mnohem pestřejší.

Dana a Miloš, 28. 8. 2012, 15712×

We Run Prague je můj první běžecký závod a startuje už za 11 dní

Ženy v běhu
We Run Prague je můj první běžecký závod a startuje už za 11 dní

Venku je jak v peci, jako by počasí chtělo připomenout, že We Run Prague se může konat ve stejných klimatických podmínkách jako ten loňský. Vím, že pořadatelé udělali vše, aby oni byli na den D skvěle připraveni a loňské svízele spojené se sluníčkem, horkem, dehydratací… se neopakovaly. Jsi na to připravena i ty? Jestli ne, tak veškerá snaha pořadatelů může přijít vniveč,

Dana a Miloš, 22. 8. 2012, 18015×

Posiluj, abys běhala lépe

Ženy v běhu
Posiluj, abys běhala lépe

Všechny níže uvedené cviky se dají provádět s minimálními nároky na prostor či vybavení a při dodržení správné techniky se při nich zdravý člověk nemá šanci zranit. Zatíží přitom téměř všechny důležité svalové komplexy a povedou ke zlepšení tvé výkonnosti. Tyhle posilovací cviky nemohou chybět v arzenálu žádné běžkyně.

Dana a Miloš, 24. 7. 2012, 33171×

Zůstaň motivovaná!

Ženy v běhu
Zůstaň motivovaná!

Když začínáš s během, tvá motivace je ohromná. Chceš zhubnout, vsadila ses s kamarády, líbí se ti běžecké oblečky tvé kolegyně… Ať je tvá prvotní motivace jakákoli, může se stát, že časem začne její křivka kolísat, nebo dokonce klesat až pod bod mrazu. Co s tím?

Dana a Miloš, 17. 7. 2012, 18206×

Správný běžecký styl z tebe udělá kočku

Ženy v běhu
Správný běžecký styl z tebe udělá kočku

Každá z nás je jiná, pohybuje se svým, naprosto specifickým způsobem, nesrovnatelným s kýmkoli jiným. Změnit hluboce zakódovaný způsob pohybu trvá někdy i roky a nedá se úplně přesně říci, jaký je ten jediný správný, ale přesto existuje několik pravidel, která ti mohou pomoci zlepšit tvůj běžecký styl tak, aby byl efektivnější (i efektnější), abys byla rychlejší při vynaložení menší námahy, vydržela běžet déle a navíc minimalizovala riziko, že se zraníš.

Dana a Miloš, 10. 7. 2012, 20839×

Běž dopředu – zpátky ni krok!

Ženy v běhu
Běž dopředu – zpátky ni krok!

Znáš ten krásný starý výrok – „Kdo chvilku stál, už stojí opodál“?:-) I když nemá zdánlivě se sportem nic společného, platí i při cvičení a běhání. A je úplně jedno, jestli jsi ambiciózní závodnice nebo si běháš jen tak pro radost – důležité je, abys dělala pokroky. Když budeš stále jen pomyslně i fakticky „přešlapovat na místě“, nikdy nedosáhneš svého potenciálu a s největší pravděpodobností se začneš nudit.

Dana a Miloš, 3. 7. 2012, 14510×

Ženy by měly stát u plotny, otírat dětské prdýlky a běhání nechat chlapům!

Ženy v běhu
Ženy by měly stát u plotny, otírat dětské prdýlky a běhání nechat chlapům!

Tenhle názor byste si klidně mohli přečíst v novinách před 30 lety. Tehdy se také říkalo, že ženy by neměly běhat víc než 1500 metrů, že delší vzdálenosti jsou pro ně nevhodné.

Dana a Miloš, 19. 6. 2012, 16019×

Co bylo dřív, sport nebo Nike?

Ženy v běhu
Co bylo dřív, sport nebo Nike?

Již dva měsíce ti přinášíme seriál, který by tě měl inspirovat ke sportu, k běhu, a tak jsme se zeptali Lucie Grošaftové, PR manažerky Nike, co ona a sport? Jak jí sport pomáhá při práci a jak jí práce inspiruje ke sportu?

Dana a Miloš, 12. 6. 2012, 13905×

Rizika, která číhají na běžící ženu – jak se jim bránit, jak se jim vyhnout

Ženy v běhu
Rizika, která číhají na běžící ženu – jak se jim bránit, jak se jim vyhnout

Mnoho žen se bojí běhat samo, aby nepřišlo k nějaké úhoně. Obzvlášť pokud nemají možnost běhat v hodinách, kdy je venku větší koncentrace lidí. Určitě to nejsou obavy zbytečné, na druhou stranu však není dobré mít obavy přehnané. Existuje spousta možností, jak běhat a zůstat v bezpečí. Pokud si uchováš zdravý selský rozum, tak není žádný důvod k tomu, abys nemohla běhat venku, kdy a kde budeš chtít. Chceš-li se cítit opravdu bezpečně, absolvuj nějaký základní kurz sebeobrany, takový dobře mířený kop mezi nohy odradí každého překvapeného útočníka.

Dana a Miloš, 29. 5. 2012, 19667×

Správná bota pro tebe

Ženy v běhu
Správná bota pro tebe

Správná bota by měla být střižena tak, aby padla na tvou nožku jak Popelčin střevíček. Ale bacha – kupuj si ji o číslo větší! Jinak budeš mít svou útlou nožku spíš oteklou jak bambuli. A takový modrej palec také není žádná velká paráda a když sleze, tak ti žádná pedikérka nový nepřilepí, nebude na co. Už jsi dost vyděšená? Dobrá, pokročíme ve výběru bot o další skok.

Dana a Miloš, 22. 5. 2012, 31613×

Obuj se na běh a běž!

Ženy v běhu
Obuj se na běh a běž!

Tvoje běžecké boty jsou nejdůležitější a nejdražší součást tvého běžeckého vybavení, proto bys jejich výběr neměla nijak odfláknout. Proto dvakrát měř, abys pak nemusela řezat – prsty. Nebuď za tu, co se chtěla stát Popelkou, přestože jí nebyla.

Dana a Miloš, 15. 5. 2012, 36479×

Jak se obléknout na běh, aby se za tebou všichni ohlédli

Ženy v běhu
Jak se obléknout na běh, aby se za tebou všichni ohlédli

… a dobře ses cítila. V běžeckém oblečení současnosti můžeš být zároveň krásná a svůdná a také se v něm cítit jako v bavlnce. Netíží tě ani nesvazuje, takže tvůj pohyb může na druhé působit jako pohyb laňky nebo přelet motýla.

Dana a Miloš, 8. 5. 2012, 29423×

Než vyběhneš, otestuj si své zdraví a svou kondici

Ženy v běhu
Než vyběhneš, otestuj si své zdraví a svou kondici

Dnes pro tebe máme pár otázek, které by sis měla zodpovědět před tím, než se pustíš do intenzivnějšího tréninku. V dalším kroku ti poradíme, jak otestovat svou kondici.

Dana a Miloš, 1. 5. 2012, 29489×

Nech se inspirovat pro běh!

Ženy v běhu
Nech se inspirovat pro běh!

Život je plný příběhů o lidech, kterým běh když ne přímo zachránil život, tak jim pomohl najít sebe sama a pak nasměrovat k novému začátku. Neváhám napsat, že běh je v současné době pro lidstvo stejným fenoménem, jako byl ve své době objev kola, penicilínu či Einsteinova teorie relativity.

Nevěříš? Přečti si příběhy pěti žen, které objevily běh a jimž pak běh pomohl objevit nový svět, nový život!

Dana a Miloš, 24. 4. 2012, 20734×

Co ty jsi vlastně za běžkyni?

Ženy v běhu
Co ty jsi vlastně za běžkyni?

Přesné určení tvého osobnostního typu ti pomůže, aby sis stanovila cíl přímo na míru a naplánovala si svou vlastní strategii.

Dana a Miloš, 17. 4. 2012, 21253×

POBĚŽTE S NÁMI WE RUN PRAGUE!

Ženy v běhu
POBĚŽTE S NÁMI WE RUN PRAGUE!

V sobotu 1. září 2012 se uskuteční druhý ročník závodu We Run Prague. Jde o desetikilometrový běh centrem Prahy, určený pro běžecké nadšence – profesionály, i ty, kteří s během teprve začínají.

Dana a Miloš, 4. 4. 2012, 17813×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků