logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

JAK BĚHAT, CO DĚLAT, VE SLUNEČNÝCH A HORKÝCH DNECH

Než vyběhneš na sluníčko, tak se namaž! Když ti natečou horkem nohy, tak je i sebe zchlaď!

Volný seriál článků o tom, jak a kdy běhat, co dělat, když udeří horké a slunečné dny.

Než vyběhneš na sluníčko, tak se namaž! Když ti natečou horkem nohy, tak je i sebe zchlaď!

Běžecká poradna
Než vyběhneš na sluníčko, tak se namaž! Když ti natečou horkem nohy, tak je i sebe zchlaď!

Léto je v plném proudu. Ideální čas na to, užít si dovolenou a zregenerovat. Rovněž však je to ideální čas, připravit se na podzimní běžeckou sezónu. Ať tak, či tak, bude to znamenat vypořádat se s riziky slunečního záření. Běžci a běžkyně jsou zvyklí se mazat různými emulzemi, aby ulehčili znaveným svalům. Rovněž jsou zvyklí mazat se různými mastmi, když je něco bolí. Všichni víme, a jsme o tom informováni v letních měsících denně z různých médií, že není dobré prodlévat na přímém slunci příliš dlouho, a když už ano, takže je potřebné se namazat, abychom účinky slunečního záření na naší pokožku zmírnili.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 20.6.2011

Miloš Škorpil, 21. 7. 2017, 27321×

Horko a dusno z nás vysávají život – jak je přelstít

Běžecká poradna
Horko a dusno z nás vysávají život – jak je přelstít

Jak se chovat, jak trénovat v obdobích velkých veder? Úmyslně nepíšu letních, protože v současné době je nějak úplně jedno, jaké období zrovna inzeruje kalendář a sluníčko si to pere a pere v dubnu či v květnu, stejně jako v červenci, srpnu či září.

Miloš Škorpil, 19. 7. 2015, 27621×

První pomoc když běžec, cyklista, turista či kdokoliv zkolabuje z důvodu horkého počasí

Běžecká poradna
První pomoc když běžec, cyklista, turista či kdokoliv zkolabuje z důvodu horkého počasí

Na městských maratónech to většinou potřebovat nebudete, protože zde je možno velmi rychle přivolat lékařskou pomoc, která už provede patřičné úkony a zajistí odvoz postiženého do nemocnice. Jak se máme zachovat a co bychom měli udělat v případě, že si jen tak s kamarády vyběhneme, vyjdeme či vyjedeme do přírody a jeden z nás najednou doslova odpadne a zůstane nám ležet tam, kam zrovna dopadne? Nebo při závodech vedoucích terénem, kdy člověk nemá možnost přivolat rychle pomoc odborníků?

Miloš Škorpil, 5. 7. 2015, 36087×

Jak, kdy, kde běhat (chodit), a co dělat, když padají teplotní rekordy

Běžecká poradna
Jak, kdy, kde běhat (chodit), a co dělat, když padají teplotní rekordy

Vypadá to, že příroda vyhlásila člověku válku. Ani se jí nedivím, za to všechno, co jí v posledních desetiletích provádí. Televizní a rozhlasoví komentátoři se v počátku týdne radovali, že konečně dorazí léto, bude to skvělé, vždyť začínají prázdniny. Přešlo pár dní a už to taková radost není, spíš začínají převažovat zprávy o odpadávajících lidech. Pohříchu, i když všichni víme, že bychom v těchto vedrech měli být zalezlí ve stínu, tak jak to dělají přímořské a africké národy, oni vědí proč tak činí a není to jen jejich leností, tak se snažíme toho tepla co nejvíc užít a překypujeme aktivitou, dokud si někde neusteleme.

Miloš Škorpil, 4. 7. 2015, 27486×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků