logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Poběžte s námi Run Tour České pojišťovny

Jak běžet závod na pět či deset kilometrů

Seriál článků připravující k běhům na 5 a 10 kilometrů. O tom, jak se na tyto běhy připravit, jak je běhat, v čem je běhat, proč je běhat, aby jste se zlepšovali a měli z běhu radost.

Jak běžet závod na pět či deset kilometrů

Běžecký trénink
Jak běžet závod na pět či deset kilometrů

Chystáte se v blízké době nastoupit na start závodu na pět či deset kilometrů? Pak si pamatujte, že žádná vzdálenost není lehčí či těžší pokud dokážete běžet celý závod tak, že si v cíli budete moci říct: "Tak dneska jsem do toho dal všechno, už to nemohlo být ani o chlup lepší!"

Tento článek vyšel na Běžecké škole 15.6.2012

Miloš Škorpil, 18. 8. 2020, 48820×

Jste zralí pro běhání naboso?

Běžecká poradna
Jste zralí pro běhání naboso?

Běhání naboso, v „bosých" nebo minimalistických botách získává stále více příznivců. Současně s tím je však důležité si uvědomit, že i toto běhání, respektive přechod k němu, představuje poměrně dost rizik, kterým je dobré se vyhnout. Vždyť přece nazutí se do těchto bot, nebo úplné vyzutí se z bot, by dle jeho příznivců jim mělo přinést zdraví nezávadný běh.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 13.8.2012

Miloš Škorpil, 27. 7. 2020, 31347×

Aby tě hic nepic aneb co dělat a jak v tréninku či závodech reagovat na velmi teplé počasí

Běžecká poradna
Aby tě hic nepic aneb co dělat a jak v tréninku či závodech reagovat na velmi teplé počasí

O běhání v horkých letních dnech, ba vůbec, jak a co dělat, když udeří hic, aby vás z toho nepiclo, už jsme na Běžecké škole psali. Ostatně zde už o tom vedeme celý seriál článků: JAK BĚHAT, CO DĚLAT VE SLUNEČNÝCH A HORKÝCH DNECH.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 30.7.2012

Miloš Škorpil, 3. 6. 2019, 20496×

Run Tour České pojišťovny – proč tu je, čím obohacuje českou běžeckou scénu

Běžecký trénink
Run Tour České pojišťovny – proč tu je, čím obohacuje českou běžeckou scénu

Mnohé nejspíš napadlo, stejně jako před rokem mě, když se začal rodit nový běžecký seriál: „Co chce tento běžecký seriál přinést na českou běžeckou scénu nového, vždyť už tu prakticky všechno je?“

Miloš Škorpil, 10. 9. 2012, 17120×

Na Run Tour České pojišťovny nastupují vodiči

Běžecké akce
Na Run Tour České pojišťovny nastupují vodiči

Za tři týdny si v seriálu závodů Run Tour České pojišťovny odbudou svou premiéru vodiči. Proč, k čemu jsou takoví vodiči běžcům v závodě na 10 kilometrů dobrý? napadne asi zkušeného běžce. Pro něj nejspíše k ničemu, ale seriál závodů Run Tour České pojišťovny je hodně pro ty, co s běháním začínají – a pro ty mohou být vodiči na trati velmi potřebným a vítaným pomocníkem.

S organizátory seriálu jsme zvažovali časy, na něž by měli vodiči běžet, aby byli co nejvíce využiti těmi, kdo je potřebují, a tak jsme se rozhodli, že to budou časy na 45, 50, 55 a 60 minut.

Miloš Škorpil, 27. 8. 2012, 17247×

Je možné žít 150 let?

Běžecký trénink
Je možné žít 150 let?

Seriál běhů Run Tour České pojišťovny je o běhání. Jelikož se běží pod hlavičkou České pojišťovny, dovolím si v seriálu, který je mu věnován na Běžecké škole, malé odskočení k prevenci. Odskočení k prevenci pohybem, k prevenci chůzí, k prevenci během a použiji k tomu knihu, kterou by si podle mě měl přečíst každý, kdo běhá proto, aby byl fit, vždyť už Aristoteles říkal: „Nic neničí organismus tak, jako dlouhodobá pasivita“. Bohužel člověk se tím, že je líný, odnaučil přirozeně hýbat a to je důvod většiny jeho zdravotních problémů.

Miloš Škorpil, 16. 7. 2012, 21086×

Run Tour České pojišťovny běží i o prázdninách – jak na ni trénovat, když bych se radši válel u vody?

Běžecký trénink
Run Tour České pojišťovny běží i o prázdninách – jak na ni trénovat, když bych se radši válel u vody?

Tak to je teda oříšek. Velmi dobře chápu rozpoložení všech, kteří nyní řeší dilema: rád bych se na dalším závodě Run Tour České pojišťovny zlepšil, ale taky bych si rád užil volno a jen tak lenošil.

Miloš Škorpil, 2. 7. 2012, 10337×

RunTour České pojišťovny 2012 – proč je dobré běhat závody na 5 a 10 kilometrů

Běžecké akce
RunTour České pojišťovny 2012 – proč je dobré běhat závody na 5 a 10 kilometrů

V sobotu 19.5. odstartoval první díl seriálu RunTour České pojišťovny 2012 v Plzni. Na startu se objevila řada skvělých sportovců, ať už doby nynější nebo minulé. Běžci tak vedle sebe mohli spatřit olympijskou vítězku v běhu na lyžích Kateřinu Neumannovou, sdruženáře Pavla Churavého nebo běžce na lyžích Dušana Kožíška.

Miloš Škorpil, 1. 6. 2012, 20479×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků